Istina ili Laz?


Recommended Posts

Kad se otvori cep za ulje na motoru (konkretno M20 e30 i e34) da li motor treba da promeni zvuk rada ili ne kako bi se utvrdilo da je motor "dobar".Danas sam gledao jedan i covek mi kaze "skidajuci poklopac ulja na motoru,auto pocinje kao da se gusi kao da ce da se ugasi svakog momenta" e kad ovako radi onda je motor dobar,tako je njemu njegov otac koji je majstor rekao da treba.Da li je to tacno ili ne?

Link to post
Share on other sites

Napravi se promaja u motoru :lol: ...nešto mi se čini da je to vezano za iberlauf,jer ne vidim kako bi drugačije skidanje čepa remetilo rad tog motora.Dakle tu ispod poklopca su bregasta,cevčica za podmazivanje,klackalice i ventili.Gumice ventila služe da ulje ne prođe iz glave u cilindar i to je jedini spojni put prostora ispod poklopca i bloka.Ako se otvori čep i dalje ništa ne može da uđe u cilindre da bi poremetilo rad,dakle nema priča o nekakvom vakumu ili šta ja znam.Sa druge strane iberauf odvodi uljne pare iz glave u usis,ako se otvori čep možda dolazi do nekog poremećaja pritiska i više vazduha preko creva ulazi u usis.Al sam ga objasnio ni meni sad nije jasno :lol: :lol:

Link to post
Share on other sites

Svašta se načitah u po netu iščekivanju majstora , dakle m20 je osmišljen da stvara neki vakum u karteru,za to služi ona šipka što je drug član micabg nazvao klipom,koja spaja karter sa usisom.Otvaranjem čepa dolazi do poremećaja tog vakuma i motor počinje da menja rad.Ukoliko je zagrejan motor ili nešto blablabla, i ne mora da promeni rad kad se otvori čep za ulje.Eto od prilike tako nešto.Dakle još jednom nisam bio u pravu :D nema blage veze sa iberlaufom.

Link to post
Share on other sites

Ni meni nije bilo jsano zato rekoh da pitam,jer do sada nikad nijedan motor koji sam gledao nije poceo tako da menja rad prilikom skidanja cepa,pa rekoh da vidim jer to treba i da li je to samo za m20 motor vezano ili i za ostale bmw motore...mozda je to njihova neka "fora"...=)

Link to post
Share on other sites