Bmw OEM radio konektori,prevezivanje itd?


Recommended Posts

Ovako,posto imam nervirajuci problem sa fabrickim radiom u autu,a to je da neradi leva strana zvucnika,samo desna,nekrci nista sve lepo radi al na desnoj,leva ni da susne.

Medjutim,posto je ravno nemogucem naci obican(najobicniji) usrani radio sa kasetom sa "novijim-pljosnatim" tipom pinova u konektoru,a popravka je reda vrednosti od 50-150e(pitao na nekoliko mesta),a radio sa starim konektorom sa velikim ekranom imam da kupim za 20e

Zanima me da li je izvodljivo da--

kupim fabricki radio sa "starim-okruglim" tipom pinova u konektoru,zajedno sa dzekom koji se ubada u njega sa delom fabricke instalacije,pa da prevezem.Zanima me da li su iste boje kablova na obe instalacije i ako je moguce to prevezati da li ce sve raditi kao i dosada(komande sa volana,cd changer i ostalo)

ili da li postoji neki reducir konektor sa novog na stari tip dzeka na instalaciji,jer iskreno zao mi da secem instalaciju

Ovo je konektor na mom radiu

nRZZFeS.jpg

Ovo je razlika u dzekovima stara-nova instalacija

Yiaowav.jpg

Link to post
Share on other sites

@sicko video sam i na KP da ima nesto al nisam video da ima konkretno kako bi mi trebalo,ima nesto slicno,pa bi opet moralo da se sece i budzi

@nggorce to mi je isto znak pitanja jer bi opet moralo da se gadja sta sa cim da se zalemi,dal je isti raspored pinova......

Link to post
Share on other sites

Miki pretpostavljam da je moguce,ali je problem ispovezivati to sve,jer ima siguno 20ak kablova,i ako se boje neslazu na instalacijama onda treba 2 seme ko sto kazes

Link to post
Share on other sites

Sad tek pogledao malo bolje ovu sliku sa starim i novim tipom dzeka

Na starom su obelezeni pinovi brojevima od 1-16,na novom su isto od 1-16,dal ima matematike da se vezu po brojevima 1sa1 2sa2 itd???

Link to post
Share on other sites

Samo jos nabavi stari konektor sto ide u pojacalo BM24 i radi po Sickovoj semi, radio vise puta i provereno radi. ;)

Proveri samo da li ti taj BM24 od 20 evra radi i ako radi nadji meni koji po toj ceni kupicu 2-3 komada. :lol:

Link to post
Share on other sites

ok,bitno da moze da se poveze i da radi sve

Jos samo da nadjem nekog ko to moze da preradi :D

Sto se tice cene,realno masa ljudi rastura bmw,a fabricki kasetas sa starim pinovima (okruglim) se nekvari i nije bas trazena roba,tj to netreba nikom,pa samim tim je i cena nepopularna kao i on sam

Link to post
Share on other sites

ok,bitno da moze da se poveze i da radi sve

Jos samo da nadjem nekog ko to moze da preradi :D

Sto se tice cene,realno masa ljudi rastura bmw,a fabricki kasetas sa starim pinovima (okruglim) se nekvari i nije bas trazena roba,tj to netreba nikom,pa samim tim je i cena nepopularna kao i on sam

Druze ako umesto tvoj pojacala BM54, hoces da stavis kasetofon sa okruglim pinovima, a ne stari tip pojacala BM24, pisi propala investicija. Ne mlati se jer nece da radi.

Link to post
Share on other sites

kod mene na radiu(prva slika u prvom postu) pise becker C53,neznam koliko je bitno al ajd da pomenem

mislio sam da bacim moj radio,kupim stari tip sa okruglim pinovima i prevezem na moju instalaciju,jel to pije vodu?

Link to post
Share on other sites

Jel zna neko za šta je ovaj konektor,našao sam ga slučajno u rupici iznad suvozačeve kasete,deluje mi kao da je za radio ili onaj digitalni sat sa t° i datumom,trenutno mi je na autu mehanički satić normalno povezan i ispravan.

IMAG0657.jpg

Link to post
Share on other sites

nasao sam na oglasima cd player http://www.kupujemprodajem.com/bmw-e39-cd-radio-modul-19613803-oglas.htm?filter_id=24239847

gde da nadjem drugi deo da kompletiram ovo i da li na fabrickoj instalaciji ima predvidjen dzek i za ovaj tip radia,jer ovo sa linka imam isto je kao kod mene,ali neznam da li ima dzek koji treba da ubodem u onaj deo gde je displej

Link to post
Share on other sites