e34 520i stelovanje ler gasa na plinu obican plin


Recommended Posts

Zdravo svima.ako moze mala pomoc?na benzinu ler je 600-700 obrtaja,a na plinu 500.kako da dignem obrtaje na plinu?motor je 12v,obican plin.da napomenem da je pre 10-ak dana radio kako na benzinu tako i na plinu i odjednom pao ler gas.mislio sam da je los kvalitet plina na pumpi,ali ne tako je gde god da sipam.filter vazduha,filter plina i svecice sve novo.

Link to post
Share on other sites

Losa membrana na isparivacu ako ne reaguje na stelovanje na srafu.

na kom srafu bobane na metalnom koji je na rasprsivacu ili ovom okruglom plasticnom,jos nesto ona instrument tabla je jos kod mene :rolleyes:

IMG_20150220_090207_574.jpg

IMG_20150220_090322_776.jpg

IMG_20150220_090322_776.jpg

Link to post
Share on other sites

Zanimljivo je kako se samouvereno dijasnosticira kvar na osnovu dva i po podatka koje vlasnik kaze.

Tras, odmah menjaj membrane.

A mozda je sve zbog novog filtera za vazduh, pa treba da se samo presteluje,a?

Neznam da li si shvatio sta sam napisao,ako nisi objasnicu ti,znaci ako ne reaguje na stelovanje onda je membrana u problemu.Sta nije jasno?

Link to post
Share on other sites

Druže na ovim slikama ne vidi se taj šraf,šraf je na obodu rasplinjača,sa strane ,plastični obično sive ili crne boje,pomeriš ga malo,pa isturiraš auto sačeka da se smiri i vidiš da li je to to.

Link to post
Share on other sites

Prvo, ne mora da znaci da je membrana u pitanju ako ne reaguje na stelovanje, mada sale.n nije ni pomenuo da je probao da steluje.

Drugo, ti uglavnom nemas pojma kako funkcionise vecina stvari dok se trudis da pomognes ljudima koji imaju problem sa autom - samim tim su ti saveti uglavnom bezvredni i zbunjujes ljude. Altruizam u sluzbi prodaje delova.

Trece, sale.n, odvrni ili zavrni malo taj dugacki metalni sraf koji si slikao i javi sta si uradio.A mozes i da svratis kod nekog plinadzije, to stelovanje ti verovatno nece ni naplatiti.

Link to post
Share on other sites

Prvo, ne mora da znaci da je membrana u pitanju ako ne reaguje na stelovanje, mada sale.n nije ni pomenuo da je probao da steluje.

Drugo, ti uglavnom nemas pojma kako funkcionise vecina stvari dok se trudis da pomognes ljudima koji imaju problem sa autom - samim tim su ti saveti uglavnom bezvredni i zbunjujes ljude. Altruizam u sluzbi prodaje delova.

Trece, sale.n, odvrni ili zavrni malo taj dugacki metalni sraf koji si slikao i javi sta si uradio.A mozes i da svratis kod nekog plinadzije, to stelovanje ti verovatno nece ni naplatiti.

Druže pomešao si nisam ja tražio savet za štelovanje već mica bg.

mica bg iskopao sam sliku sa moje bivše kocke,evo ovaj šraf zaokružen na slici pronađi na svom rasplinjaču i njegovim pomeranjem doteraj ler na plinu kad je ugrejan motor,neka bude slobodno oko800 obrtaja,malo je 600.

HPIM1645555.jpg

Link to post
Share on other sites

Ok, ja sam mislio da ima pošto su svi moji plinaši imali i metalni i plastični , metalni se obično ne dira jer njime može ozbiljno da se poremeti potrošnja,ali ako ima samo metalni i služi za ler onda neka šrafi ;)

Link to post
Share on other sites