Recommended Posts

Ovih dana sam krenuo da sredjujem malo auto.

Palo mi je na pamet da "ugradim" aux in na fabrickom kasetasu.

Pratio sam upustvo koje mi je drugar poslao na email i danas sam sve to izlemio i kompletirao.

Kada sam sa posla doneo kasetofon i povezao ga, prikljucio sam stari nokia telefon preko bananice, za svaki slucaj ako sam nesto pogresno prevezao da mi ne crkne ovaj koji koristim.

Kada sam prebacio na Tape muzika se zacula sa zvucnika u autu.

Medjutim kada sam prebacio bananicu u samsung android telefon on kao da nije skapirao da ima nesto ubodeno u sebe vec je muziku pustao preko njegovih zvucnika. Kad prikljucim nokiu sve radi kako treba.

Proveravao sam konatkte i sve deluje ok. Ne znam gde sam pogresio.

Ima li neko iskustva sa ovim da mi pomogne oko ovog problemcica?

Link to post
Share on other sites

Ja sam imao isto problem sa samsungom. Probaj malo bananicu da je vrtis gore dole dok je ne prepozna, ja sam tako radio, ali se opet iskljucivalo kad zavrsi sa pesmom... sad mi je tablet povezan i radi savrseno...pozzz

Link to post
Share on other sites

Nemam bumper na telefonu. Kad ukljucim u samsung neke leve slusalice on prepozna bez problema da su ukljucene i pici preko njih muzika.

Kad mu ubacim bananicu za aux on je ne kapira i nastavlja da pici muziku preko svojih zvucnika. Prikacim nokiu na istu bananicu i to radi bez problema.

Probao sam malo da je vrtim ali nisam bio uporan :)

Pretpostavljam da je to neki "bag" ali pokusacu ovih dana da testiram jos malo pa javljam.

Ako se neko seti jos nekog razloga zbog kojeg bi mogao da imam problem neka pise.

Link to post
Share on other sites

Nemam bumper na telefonu. Kad ukljucim u samsung neke leve slusalice on prepozna bez problema da su ukljucene i pici preko njih muzika.

Kad mu ubacim bananicu za aux on je ne kapira i nastavlja da pici muziku preko svojih zvucnika. Prikacim nokiu na istu bananicu i to radi bez problema.

Probao sam malo da je vrtim ali nisam bio uporan :)

Pretpostavljam da je to neki "bag" ali pokusacu ovih dana da testiram jos malo pa javljam.

Ako se neko seti jos nekog razloga zbog kojeg bi mogao da imam problem neka pise.

Nokija FTW :)

Offtopic, migriraliste li mailboxove? :)

Link to post
Share on other sites

Zeza te bananica na kablu 100%. Probaj sa drugim kablom jer dovoljno je da samo malo ima lufta medju kontaktu i eto problem. Pisem iz iskustva.

Link to post
Share on other sites

Mislim da nema veze sa bananicom jer za samsung sam kupio neke obicne slusalice koje nemaju mikrofon i kada njih ukljucim on normalno prepozna da sam ih utakao. Elem nije neki problem i onako nisam mislio preko telefona da pustam muziku. Imam od pre neki FM transmiter koji ima izlaz za slusalice te sam njega iskoristio kao plejer. Ima i daljinski. Sve u full-u :)

Za vikend sam namontirao nazad kasetas i mogu vam reci da se fino cuje. Mora da se pojaca vise nego kad se slusa radio stanica ali cuje se ok.

E sad. Ima tu i nuspojava. Na primer radio vise ne moze da se iskljuci. Zasto? Pa zato sto su kontakti prevezani i on sad misli da je kaseta stalno u njemu bez obzira da li je nesto na aux prikljuceno ili nije.

Pored toga kada se pusti muzika preko plejera kada se daje gas cuje se shum koji prati nivo gasa. Pa na primer da ga opisem kao da se cuje turbina :)

Jos jedna stvar mi je privukla paznju ali to nisam istestirao do kraja te mozda i gresim. Cini mi se da ako nista nije prikljuceno na bananicu kada upalim auto da mi se zabaguje i radio.

Ovo mi se desilo dva puta u nedelju, ali nisam imao vremena da to proverim.

Sve u svemu nije losa stvar jer slusanje samo radia zna da smori, da ne pricam kada se krene na put gde ne moze da se uhvati nista, ali ima svojih mana.

Iskreno voleo bih da sredim ziku u autu ali mislim da bi me to izaslo dosta novca, a ovako sam dobio ok resenje, a da pri tome nisam narusio originalni izgled bmw-a.

Link to post
Share on other sites
  • 1 year later...

Ovih dana sam krenuo da sredjujem malo auto.

Palo mi je na pamet da "ugradim" aux in na fabrickom kasetasu.

Pratio sam upustvo koje mi je drugar poslao na email i danas sam sve to izlemio i kompletirao.

Kada sam sa posla doneo kasetofon i povezao ga, prikljucio sam stari nokia telefon preko bananice, za svaki slucaj ako sam nesto pogresno prevezao da mi ne crkne ovaj koji koristim.

Kada sam prebacio na Tape muzika se zacula sa zvucnika u autu.

Medjutim kada sam prebacio bananicu u samsung android telefon on kao da nije skapirao da ima nesto ubodeno u sebe vec je muziku pustao preko njegovih zvucnika. Kad prikljucim nokiu sve radi kako treba.

Proveravao sam konatkte i sve deluje ok. Ne znam gde sam pogresio.

Ima li neko iskustva sa ovim da mi pomogne oko ovog problemcica?

moze li sema za napraviti taj AUX IN . LP

Link to post
Share on other sites

Zavisi od koji chip ima na radio. Ja sam dobio ovaj sema: http://forums.hexus.net/automotive/222637-hacking-3-5mm-jack-plug-onto-bmw-business-e46-radio-casette-stereo.html

Moj drug probao si 27-20-9 pinovi, ali bio je tih i bucan. Sa 27-26-3 pinovi bio je dobro..

Link to post
Share on other sites