Luft u zadnjem tocku, da li je to lezaj


Recommended Posts

Pri menjanju diskova i plocica primetio sam da mi u zadnjem levom tocku ima mali luft kad okrenem disk, mozda pola mm, ali ga ima. Da li je to prihvatljivo i sta je otislo, verovatno lezaj? U pitanju je E46 320D.

Link to post
Share on other sites

Moras malo da pojasnis pitanje, luft u lezaju ti je najmerodavnije da pogledas kad namontiras tocak uhvatis ga rukama u polozaju 12 i 6 sati na casovniku i pokusas da ga pomeris ako tad osetis neku luft velike su sanse da je lezaj...

Link to post
Share on other sites

Nema nimalo lufta u polozaju 6 i 12h, engo kad pokrenem disk u smeru kretanja osetim mali luft pre nego sto "uhvati" tocak. Znaci samo pri okretanju tocke u smeru kretanja, ne poprecno drmusanje i klimanje (ne seta elvo desno).

Link to post
Share on other sites

Ima li tu neki zglob, da samo njega menjam, sta se menja, nije valjda cela poluosovina, ili jos gore diferencijal? Ponavljam, luft je veoma mali, pola mm mozda.

Link to post
Share on other sites

Hvala momci, obradovali ste me, i u drugom tocku je do pola mm lufta, mozda ni toliko, jedva primetno, nego i ja malo preterujem volim da mi bude u fabrickom stanju.

Sad jedino sto mu fali je luft u desnoj spoljnoj kugli na prednjem tocku, ostalo je sve utegnuto kao zmaj. Ne bih da kupujem celu viljusku, nego cu da odradim kod Tejovica iz KG, cuo sam da je dobar u tom poslu i da moze da izbije i ugrdi samo tu kuglu.

Link to post
Share on other sites