Ventilator se pali sam od sebe


Recommended Posts

Ovako. U pitanju je bmw e46 318d. Problem je sto kad ugasim auto, izvadim kljuc..ventilator se upali sam od sebe na otprilike drugoj brzini, radi 10tak sekundi pa se ugasi i tako u par navrata. Sta moze da bude problem, i kog elektricara u bg-u posetiti?

Link to post
Share on other sites

Mislim da je tzv. JEZ u pitanju... I meni se to desava vec duze vreme , (kako kad, nekada se pali a nekada ne...)

Idi kod Bate , on ce ti sigurno resiti... Isao bih i ja nego nemam vremena a i ne desava se tako cesto kod mene...

Link to post
Share on other sites

Ostao sam dužan jedno objaŔnjenje, gde je tzv roŔtilj paljenje ventilatora ide reostat a gde je digitalno ide jež. Zato sam u tvom oglasu pitao . Tvoj problem je karakteristican za jež tako da njega menjaj.

Link to post
Share on other sites
  • 1 year later...

da ne otvaram jos jednu temu posebno o ovome opet,a iscitao sam sve teme na forumu u vezi reostata/jeza.posto je kod mene digitalna klima u pitanju,radi se o jezu (fsu) pa pre nego sto ga promenim ako bi mogao neko (a bilo bi idealno vranjin) da objasni kako prvo da proverim sam ventilator kabine (direktno povezivanje,koji pin sa kojim tacno,kada i kako) posto kako vidim ako je u problemu hoce da pregreva (ili sta vec) jezeve i non stop ih kvari.
ovako,desavalo se zadnjih par dana da se ventilator cuje da cvili,tandrce kad bi radio na minimalnoj brzini pa mi se sumnjiv i on,a jez kapiram da je skoro sigurno otisao jer mi od danas,cak i samo na kontaktu i ako je jedinica klime u kabini skroz iskljucena,ventilator bruji kao na najjacoj brzini,ali ne izduvava vazduh kroz resetke (vrv zbog klapni koje ostaju zatvorene kad je sve iskljuceno).znaci ni kad ukljucim,brzinu ne smanjuje i ako na displeju sve pokazuje normalno.
prvi nagovestaj problema bio je pre nekih mesec dana,gde su simptomi bili obrnuti,ventilator se nije ukljucivao uopste ni kad je jedinica ukljucena niti kad pojacavam brzinu.

ps. ispod mrezice brisaca pod haubom,iz kucista samog ventilatora viri neka zica koja zavrsava nigde povezana,samo je kraj izoliran i tako bleji u motornom prostoru - sta bi ovo moglo da bude nemam pojma,nisam ni siguran da to tu tako i treba da postoji uopste,samo sam siguran da je oduvek tu i da nigde nikad nije bila povezana (otkad je auto kod mene) i dok je ventilator kabine normalno radio

Link to post
Share on other sites

dobro,kad razmislim ako radi vec non stop,onda radi nego mislio sam kako da proverim da li ne dobija previse struje ili sta vec tu jos moze da se proveri... da li jez dobija dobar signal,sta jos?

Link to post
Share on other sites

Upravo tako. Jež je kritičan svakako joÅ” ako motor vuče veću struju tu je kraj. Probaj direktno motor i ako loÅ”e radi menjaj. Ako ti stalno vrti ventilator onda je i jež. Signal sa jedinice klime možeÅ” videti instrumentom. Na pin 3 na jezu treba da ima nekih 2 do 8 volti, zavisi na koliko je brzina na klimi.

Link to post
Share on other sites

Reostat ti se pregrejao jer ti je ventilator zapekao poprilicno i caura dobila lufta. Promeni i njega i jez i bice sve ok. Mozda si ranije prinetio da nije imao dovoljnu brzinu..

jbg on vrti sada stalno i vrteo je uvek,osim to jednog dana kad nije hteo uopste,ali to je trajalo mozda nekih par sati,ni toliko... pa mozda na prvoj drugoj,ali mislio sam da jace ni ne treba da duva... s tim sto kazem,culo se tada da cvrkuce i pisti,kako vec da opisem taj zvuk... jel polovan da jurim ili samo nov dolazi u obzir?(ventilator)

Upravo tako. Jež je kritičan svakako joÅ” ako motor vuče veću struju tu je kraj. Probaj direktno motor i ako loÅ”e radi menjaj. Ako ti stalno vrti ventilator onda je i jež. Signal sa jedinice klime možeÅ” videti instrumentom. Na pin 3 na jezu treba da ima nekih 2 do 8 volti, zavisi na koliko je brzina na klimi.

znaci raskacim konektor sa jeza i na konektoru instalacije spajam pin 1-2 i 4-5 da vidim da li dobro radi sam ventilator?a kako proveravam samu struju koliko vuce?

a signal da li dobar dobija jez,na konektoru na samom jezu pin 3? (nije mi jasno kakav on signal tada moze da dobija kad je iskljucen?) ne razumem se u te pizdarije nikako,a sramota me da napisem da sam zavrsio srednju elektrotehnicku :D da ne mislite da pitam glupa pitanja,jednostavno treba mi sto preciznije objasnjenje

Link to post
Share on other sites

Buraz to sto pisti, drnda, cvrkuce je zapekao ventilator. Zbog njega ti je i jez stradao. Stavi drugi i on ce brzo otici, pogotovo na maloj brzini. Em nema hladjenje, tad se najvise i greje +na sve to opterecenje sa motora. Dobija signal direktnog plusa, koji postoji na njemu, zalepio je sta da ti kazem. Otvori se za ventilator i jez. Trazi polovno u dobrom stanju

Link to post
Share on other sites

U radu meri napon na pin 3. Mada ne verujem da ima tu problem. Ventilator vuče nekih desetak Ampera i možeŔ to meriti. MožeŔ polovan samo gledaj da nisu otiŔle čaure.

Link to post
Share on other sites

znaci da proverim koliko vuce ventilator i ako tu ocitavanja nisu u redu - on je definitivno za zamenu.a jez je svakako crkavela,on treba drugi sigurno pa cu prvo njega i pojuriti.sta da gledam - da nije otvaran i sl? kako da znam u kakvom je stanju?

Link to post
Share on other sites

MisliÅ” na jež? Gledaj da li na džeku ima tragova grejanja. To je jedino Å”to možeÅ” videti, kad ga priključis znaće se kako radi.

Link to post
Share on other sites
  • 6 months later...

Pozdrav, da ne otvaram novu temu imam i ja slican problem..e ovako.
Prvo sto sam primijetio da ponekad kad recimo hocu da odmaglim sajbu kad okrenm na 4 (manuelna je klima) treba mu nekih 10-15 sekundi da pocne, recimo na kecu je i ja okrenem na cetiri prodje tih desetak sekundi i onda se tek cuje ventilator da radi na max. I sad u zadnje vrijeme sam primijetio da ventilator radi povremeno cak i kad je ventilator ugasen, pali se gasi seĀ  po 2 3 sekunde to se desava kad je auto upaljeno i kad je auto ugaseno. Zna li neko sta bi moglo biti. Hvala

Link to post
Share on other sites