Recommended Posts

Veliki pozdrav drugari.

Evo posle nekog vremena od prvog pojavljivanja na forumu odlučih se da vam predstavim svoj automobil.Kao što sam i u predstavljanju naveo,radi se polako i bez žurbe kako bi ispalo sve kako dolikuje... :D

Što se automobila tiče,u pitanju je E30 320i 1986. godište.Sa trake je sišao 04.11.1986. godine i namenjen je za Austrijsko tržište gde je prvi put i registrovan tačnije u Salcburgu.

1993. godine je uvežen preko Republike Srpske u Srbiju gde je ostao do dan danas.

Na automobilu je poznata kompletna servisna istorija po kojoj se vidi da je o autu vođeno računa kako po mehaničkom tako i po limarijskom pitanju.Od 2001. godine auto je prešao svega 50000 km. i u tom periodu je stajao,dakle nije uopšte vožen četiri godine što se odrazilo na farbu na krovu i haubi... :D

Sa do sada pređenih 210000 km. motor radi bez ikakvih problema osim malih bolesti uzrokovanih vožnjom na TNG (zaprljane dizne,cveketanje ventila,nizak ler gas...).Limarija je u zavidnom stanju,ali i pored toga ima par sitnica obzirom da je auto star skoro trideset godina.

Što se opreme tiče na automobilu ništa nije menjano od kad je sišao sa trake osim par dodatih stvari.O autentičnosti podataka mi je pomogao BMWVIN Decoder a auto poseduje sledeće:

-Shadow Line varijantu

-Diamantschwarz Metallic boju

-Električne retrovizore

-Termo izolaciona zelena stakala

-Manuelni pokretni šiber

-Manuelnu radio antenu

-Pripremu za radio

-Sportska sedišta i enterijer od vinila

-Prednja svetla za maglu

A stvari koje su u međuvremenu dodate su:

-MTech1 volan

-BBS zadnji spojler

-BBS felne od VW Golf Mk.3 GTI

-Zadnji lonac marke BUVLJAK...:D

Kako posedujem automobil nekih šest meseci zamisao mi je da auto sredim po uzoru na model 320i S Edition koji je jako redak a od opreme poseduje skoro iste stvari koje moj auto već ima osim nekih stvari.Na autu je prvo urađen kompletan veliki i mali servis,nakon toga je posetio limara da se odstrane nedostaci.Sledeće stavke su kompletna zaštita,priprema za farbanje,farbanje i registracija.Onda dolazi nabavljanje delova koji mi nedostaju... :D

Brošura 320i S Edition...

2r6gkyq.jpg

27zw311.jpg

25ahsnl.jpg

1y1rep.jpg

A sada malo drug "benkula"...

fjdaj4.jpg

30iermh.jpg

i5t0kw.jpg

64f1wo.jpg

5ds395.jpg

2u6cpcw.jpg

35iybec.jpg

wcmvir.jpg

5agd2s.jpg

nywutw.jpg

2wd84ub.jpg

ei11li.jpg

29qdwzc.jpg

...sitno oboljenje...

169j9dw.jpg

2r58c5d.jpg

...prvi pokloni...

mcburl.jpg

2r4506x.jpg

155jtk7.jpg

...oporavak...

4kaa2r.jpg

34no45y.jpg

...pre zaštite...

25jinx4.jpg

111l4sw.jpg

vgup.jpg

ffcw46.jpg

23t2pfl.jpg

1zdal2u.jpg

opwh7a.jpg

2u8xt77.jpg

2pops1d.jpg

2yo65xe.jpg

ja9hmv.jpg

2dhdvl0.jpg

...

Link to post
Share on other sites
  • Replies 66
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Fino, vidim da cu da pratim ovu temu. :) Sta ti je sledece na meniju sto ces da mu radis?

Drago mi je zbog toga.

Treba ovih dana konačno da odradim kompletnu zaštitu spolja i unutra.To se malo odužilo jer nemam baš slobodnog vremena a i kada ga ugrabim vremenski uslovi to ne dozvoljavaju.

Kreće nam proleće pa će valjda sve biti lakše... :D

Nakon toga treba da posetim auto gas servis kako bih izvadio plin iz auta.Obzirom da su urađeni svi servisi,ostalo je samo da otklonim nedostatke koje je vožnja na plin uzrokovala.A to podrazumeva da očistim dizne i da naštelujem automobil kako treba.

Posle svega toga na red dolazi priprema za farbanje i samo farbanje.Bože zdravlja trebalo bi sa farbanjem da završim krajem Aprila ili početkom Maja,kako bih se posvetio nabavci skupljih stvari kao što su felne,gume,amortizeri...

Eto,to je neki grubi uvod u rad na automobilu,pokušaću sve da propratim slikama kako bi tema lepše izgledala.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Posle nekog vremena ugrabio sam vremena da odradim zaštitu na autu pre farbanja...

30roe1u.jpg

2d5f68.jpg

2n9c0gh.jpg

5ujv5v.jpg

2pzirdz.jpg

...a samim tim i unutrašnji deo koji je takođe zaštićen i malo je "unapređena" izolacija jer je stara dotrajala...

2q3qhx1.jpg

fknu6g.jpg

2dcgak9.jpg

1z9geu.jpg

...ali je i ona stavljena,nije na odmet...

eze3i0.jpg

dqsl3.jpg

...i posle toliko vremena vraćen je tepih,moram priznati da sam zaboravio kako izgleda sa njim...

s58efo.jpg

5wwdxs.jpg

akjwwg.jpg

2vkyoup.jpg

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Dok čekam termin za komoru,ni sam ne znam kako sam uspeo da nabavim nešto za šta sam mislio da će mi trebati jako puno vremena...

Jimmy Hill prednji spojler je kupljen,Edition S je spreman...:D

2cn8u80.jpg

...jedna brzinsaka proba...

jslutk.jpg

ace593.jpg

vngxnc.jpg

...a tu je i mali Edition S na kome su radovi takođe u toku...

2hzk9j7.jpg

Veliki pozdrav za člana Moki88...:D

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

Dogovoren je termin za farbanje ali se taj dogovor na kraju izjalovio.Krivac za to je naše MO i VS jer nisu u stanju da na vreme isplaćuju zaostale putne trškove.

I tako se ta uplata očekuje svakog 21. u mesecu pa će jednog valjda i biti.U međuvremenu dok se uplata čeka,zahvaljujući bolovanju uspeo sam da završim ako ništa drugo onda bar Edition S u razmeri 1/24.

Dakle u pitanju je maketa E30-ice kao što napisah u razmeri 1/24 japanskog proizvođača FUJIMI.Maketa je jako solidnog kvaliteta ali ima propusta vezanog za zadnje točkove,koji su suviše povučeni ka napred.Moram napomenuti da sam za maketu koristio originalnu BMW-ovu boju 181 DiamantSchwarz Metalic kako bi bila što vernija originalu.

Donekle sam zadovoljn urađenim,a donekle i ne.Obzirom da sam po prirodi perfekcionista a sama maketa nije baš ispala perfektno,no to je samo igračka pa sam se brzo i otrgnuo tom nezadovoljstvu,čuvam živce za pravi auto.

Dok se igračka u razmeri 1/1 ne završi evo sličica one od 1/24 inače rođendanskog poklona od najboljih drugara.

1448xo9.jpg

e120ap.jpg

2utqhvn.jpg

2r6ml3d.jpg

99j6lh.jpg

2qwn98j.jpg

2j27ns2.jpg

2qa65uc.jpg

Link to post
Share on other sites

Gde si iskopao ovakvu maskicu?? :)

Potpuno slučajno sa nekog uništenog 323.

Inače je bila četkicom ofarbana 3-4 puta u crnu boju,ali sam dobro procenio da se ispod slojeva farbe nalazi netaknuti nikl... :D

Link to post
Share on other sites

Dok je auto kod farbara i dok se čeka taj utorak da se po auto ode,dve su zanimljive stvari stigle na moju adresu... :D

Čovek je u oglasu napisao da prodaje armrest za E30,nije znao da ima "pre facelift" cassette holder... :D

Konzola je u jadnom stanju ali za pravo čudo kutijice su u odličnom stanju...

20auvs0.jpg

E sad.Možda je bacanje para ili bilo šta drugo ali ja sam jednostavno morao da kupim autentične gume iz tog vremena koje su ugrađivane baš u Edition S... :D

Pirelli P6 195/65R14 komplet od sve četiri,sa po 4mm šarom.Poslužiće bar za fotkanje...

dsc03069.jpg

Link to post
Share on other sites