Automatsko paljenje svetla


Recommended Posts

Pomoć ako neko zna ili je imao sličan problem E46 316 ti 2002. uključimo na dijagnostici automatsko paljenje svetla i automatsko zaključavanje u pokretu prihvati funkciju ali posle ne reaguje, zaključavanje ponekad i funkcioniše i dali ima još nešto zanimljivo što se može pokrenuti na dijagnostici....................

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Pošto vidim da niko nema komentar oko atomatskih svetala, zanima me da li neko zna da li mogu parking senzori od E36 na E46 compact pošto su mi crkla dva aima jedan prodaje od E36

Link to post
Share on other sites

Moze 100%. Treba samo da uzmes i dzek od e36 i da odseces tvoj i nastavis zice ili jos bolje da na samom senzoru unutra gde su pinovi odseces ziletom jedan plasticni ispust da bi tvoj dzek usao nesmetano.

Link to post
Share on other sites

Na E36 je okrugao utikač sa dosta debljim "iglicama" a na E46 je pravougaoni,ta prepravka važi ako uzme senzor od E39.

Link to post
Share on other sites

To vec prelazi u budzenje a zasto bi to radio kad ima da se kupi za e46.

Samo mu kazem da moze. Njegov izbor.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Neznam koja je dijagnostika ali je orginalna za BMW majstor uđe u opcija i uključi sve pokaže ok. ali ne funkcioniše kad upalim auto jedino da li treba da se nešto čekira i u laitmodulu za svetla, isto mi čekira opciju automatsko zaključavanje i radi nekoliko puta i posle toga neće majstor je više mehaničar možda mu elektronika nije najbolja strana zato sam se obratio za pomoć.

Link to post
Share on other sites

To ti poznavanje dijagnostike, ne elektronike :-) . To će ti bolje objasniti neko ko ima iskustva sa dijagnostikom. A jel ti te problematične funkcije ostanu štiklirane ili se poništi?

Link to post
Share on other sites

Ostanu čekirane i pokazuje kao da je uključena opcija, ima video sam evropski , kanadski i mislim američki sistem uključivanja a pored toga uključio mi je neke druge opcije koje postoje ali one rade na. pr. da se uključuju žmigavci kod zaključavanja i dr.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Nisam bio tu neko vreme ali evo me, prekjuče sam probao kod drugog majstora isto sa orginalnom BMW dijag. i on nije uspeo da mi uključi svetla kaže da neki modul (kao neka centrala kako sam shvatio) koja se nalazi ispod volana ili ispod police suvozača ne popdržava tu opciju a prekidač mi je bez onog A ako si to mislo. Ali uključio mi neku opciju za zimski period kao neka blokada točkova, mikslim da tu postoji neka druga caka.

Link to post
Share on other sites

Uspeo danas slučajno da mi jedan drug uključi automatska svetla ali klasično pale odmah kako pališ auto ne vezano za prekidač klasika.......

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Jedno pitanje za stručnjake dobio sm konzolu automatske klime za e46, džekovi odgovaraju sve se uklapa ali neće mislim da radi ok sem što neće da duva dole, kad stavim staru konzolu sa dugmićima sve funkcioniše. Primetio sam jednu stvar ako staru konzolu ostavim uključenu da duva dole i otkačim je i zakačim digitalnu onda hoće da duva dole ali neće neke druge komande i tako u krug. Na dijagnostici pokazuje da svi prekidači uključuju i da je sve u redu. Da li neko zna šta treba raditi..........................

Link to post
Share on other sites

Treba ti shema svih pinova na toj konzoli sto si stavio i da se uporedi sa pinovima na tvojoj sasijskoj instalaciji,jer se desava da postoji razlika cak i na autu istog godista u zavisnosti od motora i opreme.

Link to post
Share on other sites