Problem sa pr senzorima i rikverc svetlom


Recommended Posts

Molim za pomoc jer problem ni ja,a ni majstor nemozemo da resimo...

Iskace mi osigurac za rikverc svetlo i parking senzore konstantno,zamenio brdo osiguraca,glavni prekidac na menjacu...

Da i to se redovno desi kada otvorim i zatvorim gepek ali prekida u zicama nema...

Molim za pomoc jer ludim...

Link to post
Share on other sites

Sta da ti se pametno kaze :) ? Ne treba da trazite prekid nego se negde spaja plus sa masom. AAko ti se desava kad dizes i spustas vrata od gepeka, tu gledaj jer je moguce da stipa negde zicu.

Link to post
Share on other sites

ja sam imao slican problem sa parking senzorima. Dakle kad nadjes slobodno vreme pregledas sve zice i potrazis problem koji tijl je vranjin naveo. Naprimer ja sam morao da pratim celu instalaciju parking senzora koja ide do gepeka i odmotavao izolalaciju zica (ono crno u sta su uvije e) dok nisam nasao problem i resio ga izolir trakom i lemilicom za 3 min. Pre toga 2 godine sam vukao problem sa parking senzorima niko mi nije resio. Dakle za takve crne magije sa elektronikom najbolje je da sam potrazis problem.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Meni skoro fleširali parking senzori. Javljao mi grešku neku za spoj sa zemljom bla, bla , bla...

I bio je problem u samom modulu to što sam na tri mesta imao kao paučinu neku... Očistio suvim čepićima za uši i sve šljaka...

Suma sumarum često je neka glupost ali treba je naći...

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...