e39 sport m 525 d touring


Recommended Posts

  • Replies 459
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Italijani kazu :fijat voze siromasni ,lanciu bogati a alfu budale.Sto znaci da je smece .

Pa ti imas lancu, ti si gazda

Link to post
Share on other sites

svaki auto odrzavam pedantno, hteo bih preventivno da zamenim termostat,termodavac, pumpu za vodu, da ocistim usis, egr, da li treba jos nesto odraditi? Naravno ovo bih radio kada budem menjao ulje i filtere a tada bi zamenio i antifriz,ulje za servo i kocnice. Ulje u menjacu sa filtereom je zamenjeno kada sam auto preuzeo.

Link to post
Share on other sites

Italijani kazu :fijat voze siromasni ,lanciu bogati a alfu budale.Sto znaci da je smece .

Vecu glupost u zivotu nisam cuo, pogotovo sto pratim sve automobile i izreke o njima od malena. Nadam se da ti nisi ovo smislio, pa da bude jos vise zabrinjavajuce

Link to post
Share on other sites

Al se ne da alfista.

Ja da sam moderator ili administrator ili tako nesto, tacno bi zabranio da se hvale drugi brendovi sem bmw, a pogotovo da se hvale italijanska smeca. ko voli alfe i pogotovo ko ih hvali, ima mesto za te stvari.

Da me neko ne shvati pogresno, ali ovo je ipak BMW forum.

Link to post
Share on other sites

Nebitno da li je neko ljubitelj jednog brenda ili automobila uopste, treba se osloboditi malogradjanskog razmisljanja i tumačenja stvari koje nisi lično isprobao.

Ja volim i BMW izmedju ostalog i veliki sam ljubitelj, ali nisam subjektivan i zatucan kao neki. Vecina komentara govori o nekome samom nego koliki je ljubitelj vozila za koji se predstavlja.

Milose izvini na off-u

Link to post
Share on other sites

ljudi ja sam auto lakirer,,,i pretezno u mojoj radionici se farba bmw...do skoro su tu viseli kod mene i neki matrapazi koji su dovozili kojekakva vozila... ne znam ni ja sta sam sve ofarbao i namontirao...kvalitet koji ima bmw je neuporediv sa ni jednim drugim automobilom...mercedes je isto u tom rangu... pricam iskreno,,bez zezanja...ali bmw volim vise od icega...ova e39ka je posebno lepa na slikama... :e30:

Link to post
Share on other sites

Al se ne da alfista.

Ja da sam moderator ili administrator ili tako nesto, tacno bi zabranio da se hvale drugi brendovi sem bmw, a pogotovo da se hvale italijanska smeca. ko voli alfe i pogotovo ko ih hvali, ima mesto za te stvari.

Da me neko ne shvati pogresno, ali ovo je ipak BMW forum.

Dobro je sto nisi moderator ili administrator :lol: :lol: :lol:

Ti vozis Alfu a na Bmw forumu si i to nema nikakve veze,a ako cemo nekom tvojom logikom da se vodimo onda mozda i treba zabraniti da se registruju clanovi koji ne voze bmw-a,jel tako??,ovde smo prvenstveno zbog druzenja,pomoci,zezanja itd.

Link to post
Share on other sites

166 i e39 su bili tzv E segment, tretirani kao direktorski automobili. Tesko da imaju mane koje obican smrtnik moze da prepozna. AR morate da skinete kapu za rednim petocilindricnim dizelom iz koga su izvlacili 175,185,200 i na kraju 210 ks. Neki kazu da su lazirali rezultate a ja pricam o onome sto zvanicno postoji. Vec sam napisao da je BMW dosta stabilniji, kvalitet oba automobila je vrhunska. AR je morala da kvalitetom parira u tom segmentu. 6 cilindara je 6 cilindara.

Link to post
Share on other sites

Za taj 2.4jtd si u pravu. Ali sve ostalo im je stvarno lose. Aj da nemam iskustva sa alfom, nego se borim svaki dan s njom i stvarno sam realan u proceni.

jebes alfe, bmw je tvoja tema, jos jednom da kazem da ti je auto odlican i da mi se jako svidja.

Zelim ti puno lepih predjenih km i da sto manje posecujes majstora. U svakom slucaju ices kod majstora 5 puta manje nego da vozis italijana :)

Link to post
Share on other sites

alfa je u startu 300 kg laksa od ovog + je bila saltac. Nije realno poredjenje. A i trebao si znati da je bmw orijentisan vozacu pre nego sto si ga uzeo. Ako nisi hteo tvrd auto, nisi trebao uzimati sport paket, spusteniji je i tvrdji. A vidim imas i kadice koje su takodje tvrdje od normalnih sedista. I da - svaki karavan e39 ima pozadi vazdusne jastuke, da ne bi nalegao auto kada ga natorvaris.

Nema svaki touring niveregularing, odnosno vazdusno vesanje. Znam kad sam kupovao moj trazio sam sa tom opcijom.

Link to post
Share on other sites

Čoveče, pa ti si kola izmenjao, navozao se....I TEK SI SADA OTKRIO ZADNJU VUČU(gurku)....

Prvi put kada uđeš u krivinu brže nego što treba, shvatićeš razliku između BMW-a i ostalih auta.

Kod tebe još M optika.

Uživaj u autu.

Samo toliko ću reći.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Danas sam uradio sledece:

ulje sa svim filterima separator ulja, dva nosaca motora zamenjena,kaisevi i roleri,stavljena podkrila i zastite ispod motora,izvadjene klapne i ociscena usisna grana,zamenjen stabilizator i jos neki aksijalni

Pre zamene ulja sipano likvi moli sredstvo za ciscenje motora koje se zove LM PRO-LINE MOTORSPULUNG 500ml. Aditiv je prvo sipan,auto provozan jedno 20 km i zatim je ulje ispusteno.

Sto se ulja tice sipan je likvi moli 4100 5w40 a filteri su knecht.

Sto se klapni tice na oko bile dobre ali od 6 samo su dve imale otpor prilikom skidanje dok su se ove ostale bukvalno prstom lomile i bilo je pitanje dana kada ce napraviti havariju.

Sve pohvale na racun servisa DULE. Svi delovi i ruke 350 eur-a.

egr na automobilu sa originalnom km koji vozen uglavnom autoputu

cam00844.jpg

skidanje usisa

cam00845.jpg cam00846.jpg

usis i klapne

cam00847.jpg cam00848.jpg cam00849.jpg cam00850.jpg

i za kraj

cam00843.jpg

Link to post
Share on other sites

Super što si zadovoljan servisom.

Auto sam video uživo i mogu reći samo da je odličan.

Ne sumnjam da če biti još bolji.

Samo napred!!!

PS. Polako se upoznaju svi e39 vagončići u Nišu... :thumbsup:

Link to post
Share on other sites

Ja ga jos nisam video "uzivo". Mogli bi jednu kafu da organizujemo sa vagoncicima.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Lm,o wynns-u sam imao misljenje da je secerna vodica tj.lepak za bidale.Fabricka tolerancija kaze od -5 do 4. Nakon 2 bocice i nekih 900 km puta evo rezultata.
pre
a49539b5a03fab8ec07303dc3205e5f5.jpg
Posle
165a76a90a8c091db97886928db08233.jpg
Istrosicu ovaj rezervoar , pa napuniti sledeci bez aditiva a onda cemo ponovo izmeriti.

Link to post
Share on other sites

Taj tvoj auto znam jos dok je imao Frajburg table. Odlicna kola

Imam negde i slike u kompu ali ne znam gde (nebitno)

u sustini bez neke preterane mane i retko stanje za tu godinu..

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Baš me zanima da li ce ti i sledeći auto biti BMW ili nastavljas da saras. Inače odličan je, boja kao salivena, paket,ocuvanost, nema mu se sta zameriti na prvi pogled. Inače retko vidjam e39 u crvenoj boji a u mojoj blizini je jedan baš ovakav touring sa M paketom u crvenoj boji i opasno mi se dopada, valda zato sto se retko vidja a i na limuzini odlično stoji

Link to post
Share on other sites