Recommended Posts

Potvrđeno – kazne uz putarinu

Završetkom tendera za nabavku moderne opreme, uskoro počinje da se ispunjava obećanje da će se i u Srbiji na autoputevima uvesti merenje prosečne brzine vozila između dve deonice. Istraživali smo dokle se došlo sa tim predlogom, šta je potrebno da se uspostavi takav sistem i kada bi najranije on mogao početi da funkcioniše.

Kada se 27. aprila završi tender za nabavku opreme i modernog sistema, biće napravljen prvi ozbiljan korak ka ispunjenju obećanja datog pre dve godine – da će se i na autoputevima u Srbiji meriti i prosečna brzina. Nas je zanimalo šta su prepreke da, po ugledu na neke evropske države, kao što su Italija ili Velika Britanija, na autoputevima bude uvedena ova efikasnija borba protv bahatih „trkača“, odnosno merenje prosečne brzine vozila između dve tačke – rampe. Ne radi se o fiksnim kamerama koje mere brzinu u trenutku prolaska vozila, već je reč o sistemu koji na osnovu vremena ulaska i vremenu izlaska vozila sa predmetne deonice, izračunava prosečnu brzinu kretanja. Od prvih najava novog sistema za borbu protiv nedisciplinovanih vozača, prošle su dve godine, a cela priča je utihnula. Zbog toga smo se u MUP-u i kod onih koji su ideju izneli raspitali šta je bilo sa njom, i dokle se stiglo sa realizacijom...

Kompletan tekst možete pročitati u reviji SAT Plus br. 366 od 23.04.2015. godine

Verselo!!!!!

Link to post
Share on other sites
  • Replies 75
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

nista to ne vredi...po zakonu su duzni da postave signalizaciju na mestima gde mere trenutnu brzinu a za prosecnu brzinu se svraca na pumpu i pije se kafa ...

Link to post
Share on other sites

U Italiji taj Tutor sistem radi par godina, mjeri prosjechnu brzinu na dionicama, otprilike svako 10km. Ne mozhesh ga zeznuti sa pumpom , jer na vecini tih dionica nema pumpi, kao ni mjesta za zaustavljanje. Slika te i shalje sam kaznu, ne mozhesh ga zeznuti nikako.

Shto se tiche obavjeshtenja, pishe na ulasku na autoput da ti mjeri prosjechnu brzinu i to je to.

Link to post
Share on other sites

Nisam ni mislio na jurcanje. Na autoputu sam stalno i uvek mi je prosek 140 km/h. Sa tom brzinom i pauzom za kafu i dorucak taman smanjujes prosecno vreme. Inace drzim uvek na 140 jer mi je jedan serif iz presretaca rekao da tu tolerisu.

Link to post
Share on other sites

Ja držim 120 uglavnom (koknem ga na tempomat i lagano), relacije koje ja prelazim su do 100 km po autoputu ... ne vidim razliku između 120 i 140 u pogledu uštede vremena ... pogotovo što leti možeš da voziš i 800 km/h opet čekaš na naplatnoj rampi sa turcima :(

Plus da ne kažem da vozim "BMW"-a iz 1995-te :) cenim da mu brzine preko 120 - 140 i nisu više lagane ...

Link to post
Share on other sites

Slazem se potpuno. Ja samo iz navike na 140. Nista drugo. Zapravo, vise volim lagano da uzivam u voznji nego da se cimam na svako preticanje ludih turcina. Nisam siledzija na autoputu... Da me ne shvatite pogresno. ;-)

Link to post
Share on other sites

Pazi, dok sam imao 15" i 16" ice na kolima, nekako je i ok da ideš "brzo". Kako sam stavio 17"ice, nema pridržavanja volana kada se vraćaš ili prelaziš preko kolotraga ... za naše puteve su zaprežna kola, a ne BMW-ovi.

Plus ta gastos ekipa, to mi nikada neće biti jasno. Čovek iz Hamburga krene u neku vukujebinu u Turskoj ... KOLIMA! Moj mozak to ne može da shvati nikako ...

Link to post
Share on other sites

Da. Na autobanu u germanskoj republici. Ovde kod nas mozes samo glavu da izgubis.

pa dobro..ima jedna deonica kod Sida gde je put sasvim pristojan , a kada zaboravim na Tursku krivinu od BG ka Sd , prestravim se ...

Link to post
Share on other sites

Pričate o "spustu" sa begaljičkog ili je to neka druga?

Ja znam samo da je "opasna" ta kod begaljice i ova između isključenja Vodanj i Kolari ... na desno sa kontra nagibom. Tu izleću kada je malo "klizaviji" asfalt.

Link to post
Share on other sites