Recommended Posts

Ne na autoputu vec kada imas manuelni menjac to je sviranje...

Vozis i postoje neke uzbrdice, nizbrdice... i kada je manuelan cim stisnes kvacilo i promenis brzinu odmah moras opet da palis tempomat.

Automatik, stavis sta zelis pa neka on salta sta mu treba za uzbrdo, nizbrdo, ravno... zabole te.

Link to post
Share on other sites
  • Replies 75
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

7 minutes ago, chevu1990 said:

Za autoput automatik je keva, za magistrale, krivine uvale jbg ne bas toliko :)

 

Ma keva je za sve, grad je tek glupo pominjati. Zabole me sta radi, kada radi, zasto radi. Samo zelim da radi... :)

Ko jednom kupi automatika taj se svojom voljom ne vraca na manuelni.

Link to post
Share on other sites

Svako poredjenje je glupavo.

Nego za prekoracenje. Malopre brat isao za NS zove me i crce od smeha. Kaze vozim na tempomatu 120km/h i neko me ne pretice, svi kaze na 120

ide kaze jugo 120 ide i neki ferari mozda maloo brze oko 130 ali nista preko :D

 

Link to post
Share on other sites

Sutra idem, moram da isplaniram gde cu da stanem na 20ak min :D Razumem ja tu politiku sporije, da se smanji broj nesreca, i da se malo napuni budzet. Ali bas 120 prosecna je premalo za autoput, ja bih napravio do 140 nista, a preko tipa 50k kazna i cao dozvola 6 meseci i onda si ukalupio sve na neku brzinu koja jeste brzo ali podnosljivije. Bio je neki clanak, istrazivanje da se na autoputu nezgode neretko desavaju kada neko blokira saobracaj, vozi presporo i kada se vozi >160km/h

Link to post
Share on other sites

Pa logicno, inace vozis 250 I izadjes jedno pre kraja... :-)

Ima par dobrih aplikacija za telefone. Tu mozete da ukljucite da znate na cemu ste.

Za ios brzine I putarine

Za android je nesto tipa prosecna brzina ili slicno.

Link to post
Share on other sites

Vozio sam bg subotica danas tempomat na 115 lagano. Nisam nosio tag namerno da dobijem papiric, ne pise mi vreme sa pazove i vreme sa subotice uopste, ni sracunata brzina. Jel stampaju samo kada prekoracis? Ili ovo znaci da ne mere?

Sent from my Redmi 4 using Tapatalk

Link to post
Share on other sites

Samo strance odmah kaznjavaju. Svi ostali dobijaju cestitku kuci.

Ajde cekamo izvestaj od tebe u nekom narednom periodu.

Samo da vise oni blentavi Rumuni i Bugari zavrse taj nesrecni autoput. Ni jedan jedini stranac nece ucu i proci kroz RS. Sto je donekle i dobro da nam kamikaze ne smetaju.

Link to post
Share on other sites
3 hours ago, marko13 said:

Samo strance odmah kaznjavaju. Svi ostali dobijaju cestitku kuci.

Ajde cekamo izvestaj od tebe u nekom narednom periodu.

Samo da vise oni blentavi Rumuni i Bugari zavrse taj nesrecni autoput. Ni jedan jedini stranac nece ucu i proci kroz RS. Sto je donekle i dobro da nam kamikaze ne smetaju.

Covek radio ogled, mogli bi da mu skupimo pare za kaznu?

Link to post
Share on other sites

Evo i ja sam dobrovoljac za ogled ako placate, posle cu do Malog Pozarevca da ga nagazim :) Ja sam vozio do Nisa skoro 170-190, prosek sigurno nije ispod 150 i nista na papiricu. Samo su Simanovce merili i to ponekad.

Link to post
Share on other sites

Pisu samo kada prekoracis, testirao vise puta na Simanovci - SM dok je bilo u fazi testiranja, na ~130 tempomat sa ulaskom i izlaskom nista, u povratku ~140 tempomat, i na papiricu 121 ispisalo, automatik ako nekome znaci.

Tako da drzim tempomat oko 130kmh, uvek ima kocenja, obilazenja itd, i sa normalnim prilazom to bude to

20170826_143139.jpg

 

Link to post
Share on other sites
5 hours ago, Mashinac-Bg said:

Pisu samo kada prekoracis, testirao vise puta na Simanovci - SM dok je bilo u fazi testiranja, na ~130 tempomat sa ulaskom i izlaskom nista, u povratku ~140 tempomat, i na papiricu 121 ispisalo, automatik ako nekome znaci.

Tako da drzim tempomat oko 130kmh, uvek ima kocenja, obilazenja itd, i sa normalnim prilazom to bude to

20170826_143139.jpg

 

upravo tako,ja sam testirao pre neki dan

gledao po svom satu na ruci vreme od ulaza SM do Simanovaca

prolazno vreme mi bilo 22 minuta,tempomat sve vreme na 120km/h(automatik),sa ukljucenjem na autoput i cekanjem od pola minuta na placanje.

U povratku ponovim sve isto i opet 22min.

matematika je da moze 130km/h na tempomat ,jer malo laze svaki brzinomer,poneko kocenje,cekanje na placanje itd...

minimum za prolaz bez kazne SM-Simanovci je 19minuta,sve ispod toga je prosek preko 120km/h

Link to post
Share on other sites
On 4/30/2018 at 5:53 PM, miksa said:

upravo tako,ja sam testirao pre neki dan

gledao po svom satu na ruci vreme od ulaza SM do Simanovaca

prolazno vreme mi bilo 22 minuta,tempomat sve vreme na 120km/h(automatik),sa ukljucenjem na autoput i cekanjem od pola minuta na placanje.

U povratku ponovim sve isto i opet 22min.

matematika je da moze 130km/h na tempomat ,jer malo laze svaki brzinomer,poneko kocenje,cekanje na placanje itd...

minimum za prolaz bez kazne SM-Simanovci je 19minuta,sve ispod toga je prosek preko 120km/h

Ja upalim GPS na mlatimediji i nariktam ga na 120 da pokazuje navigacija (tempomat) ... brzinomer je tik ispod 130 km/h. Tako vozim danima (videcemo da li sam ispod njihove matematike) :) 

 

Potez Sremski Karlovci - Stara Pazova i obrnuto.

Link to post
Share on other sites

Ko prvi fasuje a samo je pitanje trenutka kada ce da fasuje neko od nas neka javi...

Ja imam tag, tako da i ako fasujem samo ce doci kuci posle par dana.

Link to post
Share on other sites
4 hours ago, smg said:

Ja upalim GPS na mlatimediji i nariktam ga na 120 da pokazuje navigacija (tempomat) ... brzinomer je tik ispod 130 km/h. Tako vozim danima (videcemo da li sam ispod njihove matematike) :) 

 

Potez Sremski Karlovci - Stara Pazova i obrnuto.

isto je i kod mene na satu 120 tempomat,a navigacija pokazuje 111km/h

Link to post
Share on other sites

Na F10 mi pokazuje tachno u km, uporedjivano sa GPSom. Hoce da lazhe brzinu, ako nemate standardne dimenzije guma, tj veceg su ili manjeg obima. Tako recimo izmjerena brzina mozhe da varira 5kmh izmedju identichnih guma kad su potpuno nove ili maksimalno istroshene. Govorim o brzinama na autoputu.

Link to post
Share on other sites
2 hours ago, mzex said:

Na F10 mi pokazuje tachno u km, uporedjivano sa GPSom. Hoce da lazhe brzinu, ako nemate standardne dimenzije guma, tj veceg su ili manjeg obima. Tako recimo izmjerena brzina mozhe da varira 5kmh izmedju identichnih guma kad su potpuno nove ili maksimalno istroshene. Govorim o brzinama na autoputu.

Ja imam nove gume, dimenzije kada sam kupovao procitao sam sa vrata. Isto mi laze i kada su 16" koje su dosle uz njega (samo sam zanovio gumu, dimenzije ostale iste) i sa 17". Do sada u odnosu na GPS, ni jedan auto mi nije isto pokazivao ...

E da, i duvam gume onako kako pise na vratima (ne na maks sa koferima) ...

Link to post
Share on other sites