E39 530d slabije vuce


Recommended Posts

mogu da pitam majstora,ako nije bacio moju staru pumpu,da ti posaljem pa isprobavaj,naravno dzabalesku,plati postarinu

moja pumpa je "ispravna" ,radi radi radi 10-15dana ,i onda zasmercuje i nebaca gorivo i auto nece da upali 4-5 paljenja i onda upali.

Prvi put me ostavila 5km pre Soluna(nekoliko verglanja i sve normalno do kuce),drugi put 15dana posle ispred kuce,treci put ispred servisa i tu je i dijagnostikovano da ona umire.

Kad stavis kontakt mora da zuji,ako nezuji kucnes necim proradi i mora da upali ako je do nje

ako ti igra,javi da cimam majstora da je potrazi,jer je ostala kod njega u servisu,ako nije bacio dosad,proslo je 7 dana

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Resavanje ovog problema ulazi u poslednju fazu, mada mozda i najtezu. Da podsetim, auto u punom gasu sa nizih obrtaja pali gresku, vuce odlicno do tog trenutka. Metoda probaj ovo probaj ono nije dala rezultate, menjao sam i senzor na railu i dizne i regulator na pumpi i pumpu na patosu i nista. Jedino je promenom regulatora na pumpi pola sata kidan bez greske ali je nakon toga poceo da je pali. Greska koju izbacuje je previsok pritisak goriva, regulator ne odradi svoje najverovatnije jer ima opiljaka. Mehanicari su me zatim savetovali d promenim cr pumpu, ali u servisu bosh pumpi su mi rekli da moja cr pumpa ne moze da pravi opiljke, to moze biti iz one pumpe u rezervoaru ili pumpe na patosu. SVAKI SAVET JE DOBRO DOSAO. Moja ideja je prvo da nadjem sta pravi te opiljke testiranjem te dve pumpe, pa da zamenim tu pumpu, da ocistim ceo sistem, pa sta bude onda. Ovako izgledaju ti opiljci:

http://postimg.org/image/3tfinw6n7/

Link to post
Share on other sites
  • 1 year later...

Pored remonta 3 dizne, pumpe u rezervoaru ciscenja rezervoara, zamenio CR pumpu, sada je taj auto josi cipovan na 223 ks i ide ovako po privatnoj pisti :) U vlasnistvu je mog prijatelja sad, u top je formi.

 

 

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Ja imam slican problem kao ti na pocetku posta. U odredjenom rezimu, negde ispod 2000, a do 2500 recimo mi se desava kao neki lag, bukvalno nece da ubrzava, ja dodajem lagano gas i nista se ne desava.

Primer: na recimo 1700-2000 obrtaja lagano dodajem gas (uglavnom se to desava u 4 i 5 brzini, u prve tri je cini mi se sve u redu)i nista se ne desava, auto ne ubrzava. Zatim odjednom spusti brzinu manje i naravno podigne obrtaje (na recimo 2500) i jurne, znaci tek tada odreaguje na gas. Kada je manjac u Sport modu to se ne desava, nema tog laga. Inace van ovog rezima lepo ide i lepo prima gas.

Jel se tebi tako slicno desavalo, vidim da je do turbine bio problem?

Ko ti je radio cip?

Link to post
Share on other sites

Ja razmisljam da odem u Novaspeed sa namerom da ga cipujem da bi se ispeglao taj lag. Pod uslovom da izbaci neku deklarisanu snagu na valjcima, ako  dosta podbaci svakako cu prvo da resavam to zasto je podbacio.

Kako si zadovoljan cipom?

Link to post
Share on other sites
On 18.9.2017. at 7:59 PM, Vedran said:

Ja razmisljam da odem u Novaspeed sa namerom da ga cipujem da bi se ispeglao taj lag. Pod uslovom da izbaci neku deklarisanu snagu na valjcima, ako  dosta podbaci svakako cu prvo da resavam to zasto je podbacio.

Kako si zadovoljan cipom?

Cip odlican, ima malo dima nije perfektno ali za tu snagu koju ima mora mu se oprostiti. Auto ide kao raketa

Link to post
Share on other sites
3 minutes ago, Vedran said:

Ma dobro to je ok, na kakvo gorivo vozimo dime nam auti i bez cipa :)

Tacno cu i ja da ih posetim...

Proletos sam isao u Nova speed sa drugarom, nisu hteli da mu rade remap dok ne sredi auto. Tj nije da nisu hteli, nekako su izbegavali da taj problem koji je imao ne bi postao jos veci, a samim tim da se svali krivica na njih... doduse njemu su prsle dizne :D

Link to post
Share on other sites

Pa to je ok po meni. Jer nekad tek na valjcima primetis da imas problem. 

Ja sam imao slucaj da mi je C220cdi od fabrickih 143ks izbacila kod njih na valjcima samo 115ks. Kada smo je cipovali i "vratili" joj deklarisanu snagu na punom gasu je umela da se ugasi,nesto nije moglo da izgura tu snagu. Vratili smo fabricku mapu i opet 115ks, tako je i ostalo... A dizne nove bile i sve bilo ekstra ispravno!

Link to post
Share on other sites