Recommended Posts

Jako dugo vremena sam imao prilicno spusten auto. Bio je na Eibach oprugama. Bas nizak. Odlican za upravljanje, krivine itd. Ali prakticnost veoma mala pogotovo kada znamo gde zivimo.

Tako ja resim da podignem kola nafabricku visinu. Zavirim u garazu i nadjem prednje original ali zadnje nikako. Imam tri seta zadnjih opruga ali ni jedne da podignu koliko hocu.

Probavao sam razne i od e36 i nista.

Sada imam neke dosta tvrde i fino izgleda ali bih hteo jos da mu dam oko 2-4 cm u visinu.

Posto mi je sutra slava nemam vremena ali u cetvrtak stavljam ovo da probam hocu li dobiti nesto.

A529D3B3-428A-45AA-A2A9-4185F1383C83.jpg

Inace sada su gume 205/55/15 a razmisljam sledece da mu kupim 205/60/15 tako da cu i tu dobiti malo na udobnosti i visini.

Link to post
Share on other sites

Resio sam slucaj. Ali finale sledece nedelje. Posto su ove u krajnjoj poziciji iste velicine kao i sve ostale oko 24.5cm. Onda sam ja resio to ovako.

Otisao kod jednog strugara i ostavio mu ovo cuda za podizanje i narucio da mi napravi siti to samo 5cm duze.

Tako da cu moci bez ikakvih problema da ga podignem na 26-27 i to je to!!!! Kacim slike kada zavrsim.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Zasto konkretno mislis da nije bezbedno?

Opruge sto stavljam su nove. Ovo za podizanje nisam ja izmislio vec je firma koja se time bavi.

Znaci nista seceno, rastezano itd...

Link to post
Share on other sites

Kako nije predvidjena? Pa ova opruga je dosla uz ovaj sraf za dizanje. Nisam je ja sekao. Jedino sto sam ja uradio jeste sto sam napravio malo vece ono telo sa navojem. Posto zelim da dobijem 2cm vise.

One su fabricki u najvisem polozaju na 24cm. Ja sam zeleo 26cm to je sve. E ako ce da bude problem ta 2cm e do mojega.

Link to post
Share on other sites

Video sam kako to "telo" puca cak i na KW-u..

Meni se ni malo ne svidja to sto radis, ako vec produzujes platforme, onda trebaju biti sire u delu naleganja na viljusku ili karoseriju ( ne znam kako ih okreces ), i unutrasnji deo mora da bude pasent sa "trnom" na viljusci ili karoseriji ( isti su )..

Opruga nazad stoji u "makazama", sto je duza, ima vecu tendenciju da da se izvija, kad je bez platforme, onda nije problem, ali sa dugackom platformom, moze biti, i to opasan..

Link to post
Share on other sites

@ BMW520ibgd 60e

@ TOKYO

Drugar je isto pravio ovako kod istog strugara i vozio oko 2 god na kocki. Nije imao nikakvih problema. Nadam se da necu ni ja. Ali kao sto rekoh dizem za samo 2cm vise od standarda.

Link to post
Share on other sites

Nije bitno koliko dizes, bitno je kolika je platforma, i kakav oslonac ima...

Link to post
Share on other sites

I to sam zavrsio. Podigao sam kola. Zadovoljan sam udobnoscu, izgledom i prakticnoscu. Naspram onoga kako je izgledao ranije a imao sam niske Eibach opruge sada izgleda kao da je X3 Cabrio :)

Ako ikada ne budem nesto zadovoljan uvek mogu da mu vratim nize opruge. Imam ceo Eibach set, zadnje+prednje.

Dva kompleta zadnjih i jos jedne prednje. Tako da mogu da se igram.

Link to post
Share on other sites