Parking senzori


Recommended Posts

Hocu da ugradim parking senzore na pezoa. Ima li neko od vas preporuku za neke da zna da valjaju.

Imam nekoliko dilema. Video sam da ima nekih sa bezicnim onim senzorom i naravno oni zicani. Sta uzeti?

Link to post
Share on other sites

Ja imam neke koje nikad nisam montirao. Ne busi se branik, samo se stavi traka ispod lajsne duzinom branika. Za bezicne sam cuo da hoce da ometaju kljuc koji ima daljinsko, bilo je slucajeva

Link to post
Share on other sites

Bas sam sada gledao neke sajtove. Apsolutno svi imaju iste. Tako da gde god da kupim kupujem iste.

http://xenonsijalice.rs/index.php?route=product/category&path=105_106

Evo gledam samo jos da li uzeti ove od 4 ili 6 senzora.

Ma da sam video da imaju neke setove koji su vec crveni. To bi mi odgovaralo jos vise posto je auto bordo.

Link to post
Share on other sites

Ma to ce i biti, samo jos da se nakanem oko ugradnje. A najradije bih stavio te sto imaju i prednje ali mi je to jos cimanja :)

Kad imas i prednja onda moras da ugradjujes i prekidac u kabinu za ukljucenje prednjih senzora

Link to post
Share on other sites

Hvala. Upravo su otpali kao opcija ti prednji :D Ne pada mi na pamet da ugradjejem jos i to.

Iskreno najradije bih ugradio kameru ali onda moram negde da strpam ekran. A mrzim te varijante budzenja. To mi sve nesto na tabli izgleda kao cir na dupetu.

Link to post
Share on other sites

Ma da vec imam ekran u kolima pa ajde. Ovako necu da ubacujem te dodatne. Posto Pezo ima mesto za one velike uredjaje mogao bih da ubacim neki ludilo sa ekranom ali to mi je onda jos 200-300e ulagana. Znam da bi to izgledalo ludilo ali sada nesto nisam bas u tom fazonu (sa parama ;) )

Link to post
Share on other sites
  • 1 year later...

Traka ispod lajsne duzinom branika je najbolja i najlaksa stvar za ugraditi. Samo se ocisti unutrasnjost branika i traka se zalepi. Posle se konektuje na rikverc svetlo i ubaci mala zujalica bilo gde u unutrasnjost auta. Ako pronadjem slike postavit cu da vidite kako izgleda.

Link to post
Share on other sites
  • 5 months later...

Nije zardjala 100%, kod karavana ispod ploce u gepeku sa leve strane, blize naslonu za ledja yadnje klupe, kod limuzine iznad akumulatora u tom delu zadnjeg desnog krila.

Link to post
Share on other sites