Recommended Posts

Ispunio sam sebi zelju da imam E38 koji je po meni najlepsa sedmica.Dakle radi se o 740i 1996 godiste motor M60B40,odma mu je uradjeno sve sto je imalo luftaa na trapu,servis motor,menjac,kocnice,kociona creva itd,sledeci mesec ide kod limara i ceo ce se farbati da se osvezi boja,ali ono sto meni najvise smeta,ocekivao sam da taj auto ima dosta vise snage,pa me zanima na koje sve nacine mogu da mu podignem snagu i sta bi bilo najbolje uraditi,210kw ili 286 ks mi je na papiru delovalo dosta,ali kad sam ga vozao nekoliko dana dosao sam do zakljucka da bi voleo jos snage u ovom autu.

Link to post
Share on other sites

Nije motor na izdisaju,sve je provereno i motor i menjac dobro rade,ja jednostavno zelim vise snage,vise sam ocekivaao od njega.Neke drugare koje sam vozao kazu da ide kao nevreme,ja imam drugaciji osecaj,trebalo bi to da se malo unapredi.

Link to post
Share on other sites

Ja ne znam sta ti ocekujes ot limuzine koja ima 1900kg,da ubrzava za 5s do stotke! Nema od unapredjivanaj nista to i tako ide ODLICNO,ako je sve uredu na autoput bi trebalo da zakuc skalu laganooo!!

Link to post
Share on other sites

Lepo je proverena kod majstora,koji mi odrzava auto,nije diskutabilno da auto ima snage i da ide dobro i sada,ali ja zelim vise i moje pitanje je na koji nacin je najbolje da dobijem vise snage iz ovog motora,jer kad se skroz sredi i bude mi stojao u garazi kao drugi auto,zelim da ima nesto vise i unapredjenije nesto sto ce ga ciniti drugacijim od ostalih,a i licno ne smatram 286ks superiornim,vec normalnim.

Link to post
Share on other sites

Da li si vozio automatika ranije? Moguce da ti jednostavno taj menjac ne lezi. Zelis bolji start, ili ubrzanje...??? Taj motor definitivno ima snage i sigurno to sto si ocekivao.

Link to post
Share on other sites

Vozio sam od automatika da su bili kod mene bar godinu dana,stari pajero,jaguar s-type 3.0 i zadnje dve godine cayenne turbo,a probao sam sve i svasta od drugih automatika,nije problem u menjacu,ma da sam shvatio tek kad sam kupio ovaj 740i M60B40,da kod novijeg M60B44 ide drugi menjac sa opcijom da sam menjas brzine dok ovaj moj to nema,da li je moguce ubacuti taj menjac kod mene?

Link to post
Share on other sites

Ako si ocekivao da auto od 2 tone ide kao nevreme zajebao si se,ta e38-ica bez obzira na taj motor ne ide nista specijalno.Zaleti se u kick down-u i napuni cajger,ali nije to nista spec.

Link to post
Share on other sites

Ako si ocekivao da auto od 2 tone ide kao nevreme zajebao si se,ta e38-ica bez obzira na taj motor ne ide nista specijalno.Zaleti se u kick down-u i napuni cajger,ali nije to nista spec.

+1

Potpuno se slazem nista specijalno,al nije ni lose,kad se sredi svaki detalj pozabavicu se i motorom,bar malo vise snage i obrtnog momenta.

Link to post
Share on other sites

Moram da kazem potrosnja mu nije neki bauk,ja ga koristim za svaki dan malo vise trosi nego e34 525 m50,al ipak puno udobnije se vozim i snazniji je.Ja dok ga nisam kupio nisam imao prilike da ga probam i slusao sam price o jako visokoj potrosnji kao i za vecinu automobila,moje iskustvo je da svaki auto ako se vozi normalno,normalno i trosi,samo nema svaki mogucnost da potegne kad treba,a u tom momentu potrosnja je ne bitna.

Link to post
Share on other sites