Recommended Posts

Pozdrav, zamenio sam uljni ventil *sve vakuum cevi, provereno, zamenjeno* , pre dve godine sam stavio nov protokomer, zamenio svecice...

Sada prilikom zamene uljnog separatora sam ocistio regulator ler gasa i leptir...DISA ventil zamenjen takodje *od Klinika sam kupio prosle godine*

I OPET KADA STANEM NA SEMAFOR PONEKAD ILI PRE PARKIRANJA obrtaji variraju i desi se da se ugasi..

Vozim na plin LAndi Renzo, zamenjeni filteri prosle godine ali se desavalo i tada...

Ima li neko ideju sta jos...

Link to post
Share on other sites

moze da te j par stvari.

icv ventil moze da bude cist, a opet moze da j, mozda ne radi ?? to govno i kad ne radi nece da pokaze dijagnostika

lamdba sonda ?

katalizatori ?

regler na alternatoru ?

pumpa za gorivo ?

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

ja sam pre par dana resio takav problem, stavio drugi icv polovan i dalje isto, dok nisam na dijagnostici obrisao adaptaciju staru, resetovao sve i sad padaju obrtaji samo na 800 rpm. nikako ispod...

Link to post
Share on other sites

kod mene je m43tub19 e46 i tako sam resio problem, mada kad mi se upali greska 171 check fuel suply sistem odmah pobrljavi ta adaptacija, dok ne obrisem gresku i ponovo obrisem adaptaciju, jos mi je ostalo disu da zamenim ili prepravim jer ima lufta klapna pa se po oduzimanju gasa u voznji cuje da klapara po malo, verovatno mi negde falsira...

Link to post
Share on other sites