E46 Kontrolna tabla nece da se ugasi


Recommended Posts

Imam cudan problem, nesto mi je vuklo struju i ispraznilo akumulator i posle startovanja preko kabla kontrolna tabla je pobrljavila.

Ukratko kad izvadim kljuc iz brave ostanu da mi svetle stop svetla i jos neke stvari na tabli (ABS, svetlo za vrata i slicno) i jasno tabla i dalje dobija struju. Porverio sam osigurace deluju ok, uradio sam test 2 za tablu i sve se normalno upali, sve kazaljke odu do kraja i vrate se, sve deluje ok i auto radi ok kad je kljuc u bravi. Ali kad god izvucem kljuc tabla radi i dalje i dobija struju. To mi ocigledno prazni akumulator pa sad moram svaki put da skinem minus pre nego sto ostavljam auto da mi se ne isprazni. Imate neku ideju sta bi moglo da bude? Kontrolna tabla deluje ispravno ali mozda se tokom startovanja preko kablova nesto poremetilo nije mi jasno kako stalno dobija struju?

Hvala

Link to post
Share on other sites

Nesto je zalepilo, probilo. Probaj da vadis redom releje da vidis hoce li se ugasti tabla. Mozda kontakt brava, intrument tabla...

Link to post
Share on other sites

Posle 24 sata sa iskljucenim akumulatorom, nakon povezivanja samo od sebe se sve vratilo u normalu. Vozio sam danas i kad god izvucem kljuc sve se normalno gasi i centralna brava opet radi. Moguce da jos uvek ima neki potrosac ali ne deluje da je nesto crklo. Ako znate nekog dobrog elektricara za BMW u Beogradu javite. Hvala

Link to post
Share on other sites