Sta raditi oko naplate stete/popravke


Recommended Posts

nek ti iz delte naprave predracun za sve radove na vozilu, odi do osiguranja, i za delove trazi polovinu cene kolko kostaju novi u delti, a za rad(ruke) celokupnu sumu koja je delta navela. bice ti isplaceno. Za udarac u gepek u opel astru 2001 god gde je naprso zadnji branik, ulubljen gepek blago, i pukla stopka uzeo sam 90.000 dinara !

Link to post
Share on other sites
  • Replies 110
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Poenta price je da svaka osiguravajuca kuca ima svog procenitelja stete na vozilima,i vrv ce se njegova rec uvaziti bez obzira na to sta kaze delta,ja sam za istu tu stetu na vozilu od delta generali dobio 500e kad sam vozio e34 i popravio auto sa 200e,tako da u principu neces izgubiti sigurno,ostace ti neki dinar i zavrsices auto.A ta prica iz Delte 500000din od toga nema nista.

Ja bih zaista voleo da dobijes te pare,ali opet ovo je Srbija.

Druze pisem iz iskustva, pre dve godine me na parkingu udari motorista, bio je pijan i skuca se u auto. Sjebe prednji branik, nosac branika, maglenku, nosac iste, i neke plastikice, hvala Bogu nista na krilima, haubi itd. Osiguravajuca kuca me posalje kod njihovog procenitelja, koji proceni stetu na 14,000 dinara. Smatrajuci da sam ostecen odem u ovlasceni BMW servis gde izvrse procenu na 47,000 dinara. Naravno platio sam uslugu procene 10% od ucinjene stete. Sa dobijenim papirom sam otisao u osiguravajucu kucu, gde su se oni pobunili u fazonu mi imamo naseg procenitelja, kada sam im rekao da necu da prihvatim tamo nekog (tipa Baja limar sa Trosarine), vec samo ovlascen servis i da ako mi ne isplate stetu ubrzo da cu ih tuziti, malo su se uozbiljili.

Prvo su uplatili za vrednost stete na moj racun onoliko koliko je procenio njihov procenitelj, onda sam ih pozvao i rekao da to ne prihvatam i da ako u roku od 7 dana ne isplate pun iznos stete procenjenog strane od ovlascenog servisera, da im ne gine tuzba, sve su isplatili u roku od 3-4 dana.

Poenta moras biti uporan i nepopustaj, jer su osiguranja teske prevare. Gledaju da nasamare ljude, a ne da im pomognu. Sve je trajalo oko 20-25 dana.

Link to post
Share on other sites

Poenta price je da svaka osiguravajuca kuca ima svog procenitelja stete na vozilima,i vrv ce se njegova rec uvaziti bez obzira na to sta kaze delta,ja sam za istu tu stetu na vozilu od delta generali dobio 500e kad sam vozio e34 i popravio auto sa 200e,tako da u principu neces izgubiti sigurno,ostace ti neki dinar i zavrsices auto.A ta prica iz Delte 500000din od toga nema nista.

Ja bih zaista voleo da dobijes te pare,ali opet ovo je Srbija.

Druze pisem iz iskustva, pre dve godine me na parkingu udari motorista, bio je pijan i skuca se u auto. Sjebe prednji branik, nosac branika, maglenku, nosac iste, i neke plastikice, hvala Bogu nista na krilima, haubi itd. Osiguravajuca kuca me posalje kod njihovog procenitelja, koji proceni stetu na 14,000 dinara. Smatrajuci da sam ostecen odem u ovlasceni BMW servis gde izvrse procenu na 47,000 dinara. Naravno platio sam uslugu procene 10% od ucinjene stete. Sa dobijenim papirom sam otisao u osiguravajucu kucu, gde su se oni pobunili u fazonu mi imamo naseg procenitelja, kada sam im rekao da necu da prihvatim tamo nekog (tipa Baja limar sa Trosarine), vec samo ovlascen servis i da ako mi ne isplate stetu ubrzo da cu ih tuziti, malo su se uozbiljili.

Prvo su uplatili za vrednost stete na moj racun onoliko koliko je procenio njihov procenitelj, onda sam ih pozvao i rekao da to ne prihvatam i da ako u roku od 7 dana ne isplate pun iznos stete procenjenog strane od ovlascenog servisera, da im ne gine tuzba, sve su isplatili u roku od 3-4 dana.

Poenta moras biti uporan i nepopustaj, jer su osiguranja teske prevare. Gledaju da nasamare ljude, a ne da im pomognu. Sve je trajalo oko 20-25 dana.

Druze pisem iz iskustva, pre dve godine me na parkingu udari motorista, bio je pijan i skuca se u auto. Sjebe prednji branik, nosac branika, maglenku, nosac iste, i neke plastikice, hvala Bogu nista na krilima, haubi itd. Osiguravajuca kuca me posalje kod njihovog procenitelja, koji proceni stetu na 14,000 dinara. Smatrajuci da sam ostecen odem u ovlasceni BMW servis gde izvrse procenu na 47,000 dinara. Naravno platio sam uslugu procene 10% od ucinjene stete. Sa dobijenim papirom sam otisao u osiguravajucu kucu, gde su se oni pobunili u fazonu mi imamo naseg procenitelja, kada sam im rekao da necu da prihvatim tamo nekog (tipa Baja limar sa Trosarine), vec samo ovlascen servis i da ako mi ne isplate stetu ubrzo da cu ih tuziti, malo su se uozbiljili.

Prvo su uplatili za vrednost stete na moj racun onoliko koliko je procenio njihov procenitelj, onda sam ih pozvao i rekao da to ne prihvatam i da ako u roku od 7 dana ne isplate pun iznos stete procenjenog strane od ovlascenog servisera, da im ne gine tuzba, sve su isplatili u roku od 3-4 dana.

Poenta moras biti uporan i nepopustaj, jer su osiguranja teske prevare. Gledaju da nasamare ljude, a ne da im pomognu. Sve je trajalo oko 20-25 dana.

Link to post
Share on other sites

Zar nije 0.2 promila dozvoljeno? Ja sam rekao panduru "I sta sada naduvao je 0.2 posle 2h?!" i pandur kaze "Alkohol se zadrzava u organizmu bla bla". Da li je 0.2 dozvoljeno ako te zaustave pajkani, a cek ako si izazvao udes sa 0.2 placas sve sam?

Link to post
Share on other sites

Uracunace i njemu "negativnu amortizaciju" na nivo alkohola, ne boj se. Na mestu duva dreger kad dodje murija, a posle uvidjaja vade krv i taj rezultat ce mu racunati posle...

Vezano za stetu potrazi po netu moza ima propisan procenat po kom otpisuju vrednost delova po godini(plastika i staklo tu ne ulaze), bar 50-60% ode za 10god. Bitno ti je i sta ce ti od delova priznati za zamenu a sta za popravku... Svakako iznose ovlascenih mozes zaboraviti... Ja zam dobio oko 700e za gepek, polustranicu,branik,podkrilo,stop svetlo,retrovizor i jos neke sitnice za auto 2000god. Ovl procenio na 1500e, oni nudili prvo 350e. Verujem da ces i ti slicno proci

Link to post
Share on other sites

al frljate ljudi 1000-ma evra,ovo je

šteta koja se sanira sa max 350-400€,može i jeftinije...kakvi katalizatori i gluposti...to su priče za osiguranje,daj bože da dobiješ neku ozbiljnu cifru ali mislim da ćeš max dobiti 700-800

Link to post
Share on other sites

Probao drugar pre neki dan 0,23.

U zakonu stoji 0,3 i kraj, to da će da smanje na 0,2 je bila najava koja još nije usvojena, tako da dileme nema.

Jedino je za motocikle i profesionalne vozače 0,00.

Link to post
Share on other sites

Jok, nije ništa po tom pitanju još usvajano, ima na sajtu skupštine šta je sve usvajano, poslednja izmena što se toga tiče je bilo oko važenja vozačkih dozvola što su produžili prošle godine...

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

Prica je dobila svoj epilog. Stvari stoje ovako: Ponudjeno mi je 2700e i prihvatio sam. 200e je otislo na Delta motors za radne sate procene stete. Popravka ce izaci negde oko 1200e-1300e. Ostaje para da se ulozi u njega i srede neke stvari od ranije.

Nadam se da nikome nece trebati, a ako nekome bude zatrebalo ovde ima template :)

Link to post
Share on other sites