Sta raditi oko naplate stete/popravke


Recommended Posts

Imao sam juce cukanje, popunio sam evropski izvestaj sa vozacem koji je kriv. E sad me zanima oko naplate stete, necu da mi oni rade kola već hoću da uzmem pare od osiguranja pa me zanima da li moram da ima prilažem račune za delove i rad majstora ili će mi oni odrediti cifru koju će mi isplatiti i to je to?

Link to post
Share on other sites
  • Replies 110
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ja nisam nosio ni racune ni predracune. Jednostavno upisao broj racuna na obrazac koji sam dobio od osiguranja i to je to (pre toga je procenitelj slikao auto). Nesto kasnije salju postom potvrdu o uplati (iskustvo sa Dunav osiguranjem).

Послато са SM-G955F уз помоћ Тапатока

Link to post
Share on other sites

Ћале је имао два чукања,тотално навлачење са њима! Уколико ти ради "њихов" мајстор лимар можеш како хоћеш али уколико идеш сам да радиш новац једва покрпи насталу штету! Ово пишем све из личног искуства! Одреде ти колико сати има рада око свега пута цена сата и делови... Велики зачарани круг у коме сви имају користи осим тебе ако ти неко лоше одради ауто! 

Link to post
Share on other sites

Izboricu se nekako, nije velika steta mislim da moze da se ispolira ali trazicu im za farbanje pa ako prodje prodje :-) a ima jos jedna stvar oba evropska izvestaja su ostala kod mene da li to sad komplikuje stvar? Hoce njemu traziti evropski kada ga budi zvali da pogledaju auto? On je potpisao izvestaj i napisao je da je kriv.

Link to post
Share on other sites

Ja nisam imao nekih problema u pitanju je bilo triglav osiguranje, procenjena je totalna steta dobio sam oko 1300e na racun za e30

Sent from my (S' mobilni) LG

Link to post
Share on other sites

A sta mislite da li smem da navedem posto mi je volan ranije stajao krivo i levi zadnji kraj je bio nizi od desnog za 2 cm  a sad je udaren u zadnji levi kraj da kazem da mi je majstor primetio to na autu?

Link to post
Share on other sites

Danas sam dobio zapisnik od osiguranja, stanje vozila u svim kategorijama nadprosecno, mehanika prosecno. Pise da je potrebno 250g farbe, radni sati limar 0,7 farbar 3, komora 1 ukupno 4,7h. 2% sitni troskovi. Koliko li racunaju radni sat?

Link to post
Share on other sites