Sta raditi oko naplate stete/popravke


Recommended Posts

Pozdrav ljudi!

Pre 2 nedelje sam imao udes. Stajao sam na semafor dok je bilo crveno svetlo i lik je na mene naleteo sa jedno ~50km/h, udario me u zadnji kraj i bacio me na kola koja su bila 1.5m ispred mene koja su isto cekala crveno svetlo na semaforu. Ja posedujem BMW E46 320d od 150KS, 2002. godiste.

Policijski zapisnik je stigao i jasno stoji u njemu da je jedini krivac lik koji me je udario. Gepek je otisao, kao i zadnji branik i stop svetla. Najgore od svega je sto auto sada neverovatno trese u leru, jer je verujem otisao nosac motora. Od napred inace nema vidnih ostecenja. Prilazem slike.

Cekam sada procenitelja da izadje da pogleda auto.

Sta raditi u ovom slucaju i u koji servis ga voziti? Da li ici u Delta Motors gde je branik 60.000 dinara i gde se vrv moze dobiti totalka? Da li ici na totalku? Kapiram da ce procenitelj ciganisati, sta raditi tada?Za koliko para po vama ovo moze da se sanira - red velicina?

Drugim recima sta biste vi uradili da ste na mom mestu...

Hvala unapred :bye:

2ighgdu.png

16jjeq.png

118ni29.png

Link to post
Share on other sites
  • Replies 110
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Tako stoji u zapisniku. Ja jedino mogu da kazem da je bio zestok udarac. Par stotina evra cu dati njima pa neka ga voze tamo gde moze da se opravi sa par stotina evra... Svi koji vozimo BMW znamo da i najmanja stvar klepa novcanik. Samo veci deo OEM stop svetla je 17.500 dinara...

Link to post
Share on other sites

koja crna totalka ,druze? budi i ti malo realan!i u pravu je kolega ,najviše 30kmh,a da te je udario i sa 5kmh odpozadi osetio bi priličan udarac! Sumnjam da će ti dati da ideš u deltu ,već ti verovatno preporučiti neki servis sa kojim imaju ugovor,ili da ti tsam uradiš,pa doneseš račun,ali opet tesko od delte...

Link to post
Share on other sites

Imao udes pre dve nedelje,slicna prica,auto naleteo na mene otpozadi i ja udarim u drugi auto ispred.Tesko da ce da ti isplate totalku,isto takodje ako hoces neki novi deo iz delte,moraces onda i ti da ucestvujes u placanju(Npr. zadnji branik 500e,oni ti daju 350e i ti moras 150e iz svog dzepa)tako su meni rekli,zato sto auto nije nov,tj.to je za njih star auto (i moj je 2002god).

Link to post
Share on other sites

Totalku nisam ja izmislio vec mi je rekao lik iz mog osiguranja kada je pogledao. Naravno pod uslovom da se ide u deltu gde kidaju za svaki deo. Rekao je da lako moze da se desi da je otisao katalizator, da je auspuh nabijen, da su otisli nosaci motora. Sasija je povukla od pozadi i morace da se razvlaci. Ako je trzisna cena auta ~4.5K evra, a tu su 600e branik, 600 gepek, ako je otisao katalizator ko zna koliko, sto treba da se razvlaci i sredjuje sasija, ruke majstora...

Mene pare ne interesuju vec samo da se auto dovede u stanje kakvom je bio pre 2 nedelje i to sto pre jer mi je veoma potreban sada.

Sto se brzine tice, bio sam sa nogom na kocnici i lik me je nabacio na kola ispred mene. Koliko trebas da ides da bi bacio auto od 1.5T na auto ispred sebe ne ulazim. Liku je otisao hladnjak i hauba totalno kao i branik sa Tuaregom od 2.5T. Nema veze, neka je isao i 5km/h to nije poenta price.

Jos jednom napominjem jedino sto me intereuje jeste da odnesem auto kod pravih majstora i da se auto sredi. Da sam simulant nosio bih kragnu i folirao se da izvucem pare, ali ja nisam taj lik. Ono sto mogu i sto bih jako rado uradio jeste da bih liku uzeo pare za to sto me je ostavio bez kola sa zenom u 9-tom mesecu trudnoce ali po nasem zakonu na to nemam pravo.

Jel moze neko bar da dobrog limara na NBG-u? Gde da radim dodatnu procenu?

Link to post
Share on other sites

Idi u ovlasceni po predracun pa prilozi osiguranju pre procene stete. Kad bude slikao procenitelj navedi sva ostecenja koja imas i trazi da sve unese u zapisnik. Ako se iscigane za prvu procenu zali se i nabavi jos koji predracun. Ako ti ni to ne odgovara onda advokat i naplata.

Cenu iz ovlascenog ne mozes nikad dobiti zbog amortizacije, ali dobro dodje da isplate jacu cifru.

I budi siguran da ce ti ponuditi u prvoj proceni bar 30% manje nego sto su spremni da daju pa ako prodje prodje.

Meni ponudili smesnu cifru pa posle "kulturne" zalbe uz predracun ovlascenog duplirali cifru... Ja sam imao posla sa cuvenim milenium osigranjem, imao udes krajem februara isplatili pocetkom maja.

Sa advokatom verovatno najbolje ali naravno njemu procenat ide pa jbg vidi sta ti je naj isplativija varijanta

Link to post
Share on other sites

Imao sam nesto slicno na otvorenom putu udario me pezo 307 karavan kad se biciklista zateturao ispred mene, malo prikocio i lik u pokusaju da me prestigne udari mi levi cosak. nije bio ovoliko ubijen ali skoro. Od pezoa naravno nista nije ostalo, meni ulupbljen gepek malo bok branik izderan i udaren auspuh cak ni svetlo mi nije polomio :D Dobio sam 57 000 dinara, nisam se nesto cimao preterano da jurim, cak ni kragnu i doktore, a mogao sam, bar su mi rekli. Niko nije povredjen bio sto je najvaznije a kola su se popravila. :)

Lovu sam dobio za fazon, dva meseca!

Link to post
Share on other sites

Dobićeš izvesnu cifru ali će ona biti dovoljna da kupiš polovne originalne delove i kvalitetno ofarbaš, a verovatno i kusur.

Ja sam dobio 30k za štetu na e36 gde je jedini deo za zamenu bio komplet zadnji branik, a vezni lim malkce iskrivljen.

Po 600e za branik i gepek neće proći za auto ovog godišta...

Edit: Koje je osiguranje?

A to za foliranje i treba tako, onom ko to folira želim da neko njemu isfolira 3x više.

Link to post
Share on other sites

Ja sam proslo leto imao sudar u Novom Sadu.

Udario mi gradski autobus levi zadnji cosak na mom E46 320d karavanu. Zguzvan lim na cosku - menjali levu zadnju polustranicu, razbijeno zadnje svetlo, nabijen branik.

Isto mi rekli nemoj u zvanicni servis - skupi su.

Ja pitam jel moze, na primer, servis Stojanov (zvanicni servis za Fiat) gde je moj kum popravljao svog Ford Fusiona - kazu moze - oni su ”povoljni”.

Promenili polustranicu, svetlo, farbanje, sitne plastike na braniku - cifra 150.000 dinara.

Odneo racun u osiguravajucu kucu i oni platili bez pitanja. Kazu imaju dobru saradnju sa njima i nisu im skupi.

Link to post
Share on other sites

Kolega je imao sudar sa audijem a6 2011god.

covek ga je udario u zadnji branik, braniku malo ogrebotina samo..on otisao u audi skinuli branik pukli nosaci, osiguranje platilo nov branik 600e i kraj

Link to post
Share on other sites

Neka ti majstor proceni stetu i trazi x2 od osiguranja. Ako ti ne ponude toliko uzmi advokata. Ponude uvek pola od trazene.. Mozes i da oteras auto da sredis, pa da trazis pare ali je problem sto sa racunom moras da ides, sto znaci moras da platis iz svog dzepa pa da trazis od njih. Kum je imao isti udes, dobio od nazad udarac. Rupica na braniku, plus izguljene lajsbe, i nakrivili ga malo mi. 34.000 za drugi i farbanje je dobio. A steta realna je bila 80e. Sve zavisi od pristupa, u principu doce ti da te ucenjuju.. Filipe dobio je nov branik jer je 2011god. Pitaj koliko % od novog racunaju za auto 2000god, mislim oko 40%. Iskreno dao bi im ponudu, ako ne odgovara advokat i reseno

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to post
Share on other sites

Ja sam za kocku dobio 800e, bez advokata nista, ja sam nasao advokata na procenat 10% uzima i cao

jer on na procenat kad radi, ima da grize da izvuce sto vise moze

Link to post
Share on other sites

Drugari evo jedan quick update.

Odslepao sam auto do Delta Motors-a i za sada su pogledali samo limariju i stvari stoje ovako: 327.000 din. samo cena rezervnih delova, bez ruku.

Ceka se pregled mehanike, a izgleda da ce pored nosaca motora morati i katalizator da se menja jer je nabijen.

Link to post
Share on other sites

Juce im je Delta Motors poslao poziv da dodju radi dopune. Ocekujem da ce ove nedelje biti. Inace procenitelj iz osiguranja je rekao da slobodno mogu da vozim u Deltu, ali na limene delove racunaju amortizaciju 50% smecari.

Link to post
Share on other sites

Ma daj ne zezaj 3.000e limarija...pa to je pola vrednosta automobila!! Meni je matorcau udario lik nije postvao prvenstvo. Otisao prag(udario ga sa strane),i oba vrata zamenjena....farbanje i rad 500e! Ovi u osiguranju prihvatili bez ijedne rci...Tebi steta na kolima 600e maksimum,ima ljudi koji rasturaju i razumeju se u Benke bolje od mene i znaju cene! To sto ti trazis nije REALNO!

Link to post
Share on other sites

Au vi ko u osiguravajucim drustvima da radite :D Navijajte malo i za mene :D

Radi se o tome da ovo nisam ja smislio nego je rekao ovlasceni servis. Toliko mene kosta to da popravim i to samo delovi. Ne kapiram vas stvarno... Vi postavljate stvari kao da sam ja smislio ovu cifru, onako lupio i to je to. Meni je ova cifra javljena nakon defektaze limarije. To je ono sto JA treba da platim Delti ako hocu da auto bude opravljan u ovlascenom servisu. Ja ne kazem da ne moze da se prodje 10x jeftinije.

Sto se amortizacije tice, prvi put cujem da ide 50%, uvek je bilo 30%-40% max. Nije mi auto sastavljan na otpadu i bio je u vise nego korektnom stanju pre udesa.

Svake godine dajemo govnarima 200e+ za osiguranje, a onda kada tebe neko sjebe onda je sve problem. Zena se porodila pre 2 dana, nemam kola vec mesec dana zbog debila, na taksi pukao gomilu para i to je sve ok, jel tako? Jos ce sada da zatezu verovatno. Sta mene boli tuki sto to toliko kosta, to nije moj problem, nisam ja sjebao auto nego onaj ko me je udario.

Link to post
Share on other sites