Sta raditi oko naplate stete/popravke


Recommended Posts

Prica je malo tu komplikovana. Rus me je udario i vozilo je sa ruskim tablama. UNIQA ima saradnju sa tim ruskim osiguranjem. Fora je sto je rusko osigurnje imalo rok od 42 dana da se izjasni da li hoce ili ne da prihvati ono sto je UNIQA njima prosledila. Za divno cudo Rusi nisu cekali poslednji dan da istekne kako bi se izjasnili vec su to uradili jedno 2 nedlje ranijem pre deadline-a.

Link to post
Share on other sites
  • Replies 110
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Hvala :) Rizik je bio voziti u Deltu. Njima moras dati para za to sto urade, a sa druge strane ne znas koliko ces para dobiti. Nije bilo problema na srecu. U Deltu moze da se vozi auto nevezano za godiste i stanje automobila. I naravno osiguravajuce kuce ce da racunaju amortizaciju na limariju. Samo na limariju smeju, ne i na mehanicke delove. Meni su na limariju skresali 50% za 2002. godiste pri cemu je limarija bila zaista vise nego korektna.

Link to post
Share on other sites

Znaci amortizacija je kad te krajcuju 50%, lapo-lapo..

Mene je pre neki dan zveknuo neko na parkingu, jos cekam snimak sa kamere. Znam ko je ali losa je saradnja...zene su jos u porodilistu operisane od voznje.

Link to post
Share on other sites

Amortizacija je to sto ja jurcam od servisa do servisa, pa do policije, pa malo do osiguravajuceg drustva, pa kad nadjem vremena, skoknem da vidim sata je sa snimkom sa sigurnosne kamere, pa nerviranje...

To se zove amortizacija, propratni troskovi, ako ne gresim?

Link to post
Share on other sites

Gresis. Amortizacija ti je ovo: moj auto E46 2002. nov gepek kosta 60.000 ali osiguranje kaze amortizacija 50% zbog godina, stanja, bla bla, sto znaci da ce da ti isplate 30.000 din za gepek pa se ti snalazi. Ne mozes dobiti 100% za limariju.

Link to post
Share on other sites

Delta je napisala cifru od 500.000+ dinara cime se je proglasena totalna steta. Osiguranje je procenilo auto na 4300e i umanjulo mi za 200.000 dinara koliko je vrednost ispravnog "ostatka". Time se doslo do cifre 2700e. Delta izasla 200e cime je meni ostalo 2500e.

Link to post
Share on other sites

Delta je napisala cifru od 500.000+ dinara cime se je proglasena totalna steta. Osiguranje je procenilo auto na 4300e i umanjulo mi za 200.000 dinara koliko je vrednost ispravnog "ostatka". Time se doslo do cifre 2700e. Delta izasla 200e cime je meni ostalo 2500e.

taman imas za nove katalizatore al ces sasiju, nov branik i gepek vrata morati da kupis iz svog dzepa!? :D
Link to post
Share on other sites

90% auta na putu je udarano, tako da to nema veze. Bitno je kako se uradi

To sam i ja hteo da kazem....ne poznajem u mom okruzenju(komsije,kolege,drugari) ko bar jednom nije malo cuknuo kola...krilo,branik.hauba...vazno je da se to dobro odradi....

Link to post
Share on other sites

Slazem se da je 90% auta udarano i da tu nema price. Bitno je samo dobro ga uraditi i na tome ne stedeti.

Ja da sam mogao da biram, birao bih da me ne udari.

Treba dete da vozim, imam nalepnicu "Baby on board" koja bode oci ali dzabe. Ozbiljno razmisljam da skinem nalepnicu i da vratim gangsteraj stil autu :D Tada su vozili na 5 metara od mene :D

Link to post
Share on other sites
  • 1 year later...

Pre 20ak dana sam imao udes i cekam ponudu osiguranja, skoro pa sigurno totalka. E sad imao sam primedbe na zapisnik, nije evidentirano par steta izmedju ostalog i intercooler, susac klime i jos par "vecih" stavki, procenitelj se koprca i ubedjuje me da nema potrebe da to evidentira jer ce totalka biti... Generali osiguranje.

Kaze da pri totalnoj steti vrednost slupanog auta ne umanjuju jos ta dodatna ostecenja ?!?!?!? Da li je to istina? Navodno gleda neke tabele? Posto ce mi oduzeti vrednost slupanog auta od vr.totalke pa ne bih da me zajebu tu nesto...

Takodje katalog AMSS je posebna prica, ovo mi pada jos neka prelazna godina, da li imate iskustva kako na totalci izvuci sto vecu vrednost? Posto su cene u katalogu od-do na osnovu cega oni procenjuju, opste stanje u momentu udesa ili nivo opreme automobila i cene slicnih na trzistu?

Ponuda stize sutra pa ako neko ima iskustva pri isplati totalke da me uputi sta je bitno za visinu stete i "na sta ici" u zalbi (ako bude potrebe za njom)

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

Ako nekom zatreba (ne daj Boze):

Obratite paznju na vrednost iz kataloga AMSS, osiguranje skoro uvek stavlja vrednost najslabije opreme.  

U katalogu je dato sve posebno po modelu, godini, motoru, karoserijskoj izvedbi i paketima opreme. Osnovicu obracuna totalne stete cini novonabavna vrednost vozila, tako da u startu mozete biti osteceni fino pogotovo ako imate najjaci paket opreme...

U AMSS centru za 1000 din mozete izvaditi potvrdu o kataloskoj vrednosti vozila, izdaje se bez po muke za 5min. Meni su dali da pogledam iznos po katalogu pa ako mi odgovara da uzmem potvrdu ako ne nikom nista, svaka cast skroz korektno!

Ostatak su mi racunali 33% ali skroz ne transparento - bez objasnjenja sta u tih 33% ulazi, trazio sam specifikaciju ostatka ali nista od toga. Tako da tu nije jasno koliko racunaju i sta.

Dalje stavke obracuna su: amortizacija po starosti vozila, amortizacija po predjenoj kilometrazi (+- od proseka za to godiste), opste stanje vozila, nacin eksploatacije, investiciona ulaganja, ponuda/traznja. Na osnovu starosti racunali su mi 10% novonabavne vrednosti i to je sve, ostale stavke su sve 0% ali tu ima osnova za zalbu uvek mada pitanje koliko uspesno...

Imate pravo na zalbu komisiji za prigovore, pa nakon toga mozete slati prigovor Narodnoj Banci Srbije koja ih kontrolise a ako nista od toga ne urodi plodom mozete pokrenuti sudski postupak.

I da - obavezno kragnu, nemojte biti glupi kao ja :) 

Link to post
Share on other sites