Recommended Posts

Zdravo svima,

Znam da je već mnogo pitano i rečeno o tome na šta treba obratiti pažnju prilikom kupovine polovnog BMWa. Trudio sam se da forum lepo pročešljam, pa ću se potruditi da ovde postavim par pitanja za koja mi se čini da do sada nisu postavljana.

Želeo bih da kupim BMW 318 e46 1.9 118ks coupe sa manuelnim menjačem. Za ovaj model sam se odlučio jer sam primetio da dobar broj ljudi hvali ovaj model sa tehničke strane, a zapremina i snaga motora su mi sasvim dovoljni. Ja volim eleganciju pri malim brzinama. Coupe verzija i manuelni menjač su moja lična želja od koje ne odstupam.

Sad ovo bi mi bio prvi BMW pa me interesuje sledeće:
1. Da li je cifra od 4000€ realna za primerak koji je 2002-2003 godište sa predjenih 170k? (mobile.de već gledan, cene i km šarene)
2. Koja je realna kilometraža za gore pomenuti primerak 100k, 150k, 200k, 250k? (mobile.de već gledan, cene i km šarene)
3. Koja je realna potrošnja za očekivati kod primerka koji je prešao 170k?
4. Da li preporučujete nekog majstora koji bi za odredjenu nadoknadu detaljno pregledao automobil?
5. Da li preporučujete neki auto plac ili firmu koja dovozi očuvane primerke iz inostranstva sa pravom kilometražom, nehavarisane, neoštećivane?
6. Koja je realna cifra u € koja bi trebala da se izdvoji za primerak u koji ne treba ozbiljno ulagati tokom prvih godinu do godinu i po dana od kupovine?(mali servis + registracija spadaju pod normalna i redovna ulaganja)

7. Koja je kilometraža koju motor u ovom modelu može da predje tokom svog životnog veka?
8. Kako rezlikovati tip motora koji se nalazi u samom vozilu, n46 ili n42?


Sto se tiče majstora, auto placa ili ponude za sam auto, odgovaraju mi NIŠ, KRUŠEVAC, KRALJEVO, BEOGRAD, NOVI SAD.
Nadam se da ćete imati vremena da mi odgovorite.

Hvala svima u napred i ne zamerite ako je neko od pitanja glupo ili pogrešno, ipak sam početnik
:)

Link to post
Share on other sites

1.Cifra zavisi od stanja auta,ne od godista kad je u pitanju auto star skoro 15god.Neka srednja cena za taj auto je od 3500-4500e.

2.Racunas 20000km godisnje u proseku i to ti je neka realna kilometraza,znaci dodaj jos 100000km na tu(nemora da znaci ali je 90% tako).

3.POtrosnja zavisi od nacina voznje,prosek za taj model je oko 8l u kombinaciji.

4.

5.

6.Ako zanemarimo mali servis i registraciju,prvo sto moras da uradis je set zupcenja jer im je lanac slaba tacka.

7.

8.Do 2004 n42,na oko isti.

Link to post
Share on other sites

Sto ne potraziz verziju od 140 konja,kad vec neces sestaka i trazis cetiri cilindra... 118 konja za 1400kila nekako slabo...

Bobane, zar odgovor na pitanje pod brojem 4 ne bi mogao da bude Bata? Ili...?

Link to post
Share on other sites

1. 2002 - 2003 godina taj motor, pretpostavka da je uvezen sa 170k racunaj jos stoju gore znaci 270k, ne mora da znaci ali ti racunaj, to se vozi.. Ne bih dao vise od 4000e i to da bude top sa tim motorom

2. napisano u br 1.

3.trosi 9-10 garant, tezak auto, pritom motor nije rasterecen, da je od 143 konja trosio bi 11 i vise

4. bata ako ces Bg, klinik ako ces Sabac

5.

6. ulozi u redovan servis, i ovo sto ti je rekao boban za zupcenje motora

7.

8.

Preporucujem sest cilindara u svakom slucaju ako ces benzinski agregat, ili bar ovaj sa 143 konja agregat, jer ovaj 118 druze mislim da NE ide. Ja sam 3 godine cepao sestaka 2.0, prosek izmedju 12 - 14. 8 do 9 na otvorenom

Link to post
Share on other sites

Sto ne potraziz verziju od 140 konja,kad vec neces sestaka i trazis cetiri cilindra... 118 konja za 1400kila nekako slabo...

Bobane, zar odgovor na pitanje pod brojem 4 ne bi mogao da bude Bata? Ili...?

Mogao bi

Link to post
Share on other sites

Ne radi se o odbrani vec o tacnosti informacija koje se iznose na forumu. N42 je sve samo nije lencuga i veliki potrosac u kategoriji benzinaca od 2000ccm.

A sto se tice sveznalica, rasturaca, ubica i preprodavaca, jbg, Srbija... Bitno je da se kupi nesto sto ima preko 3000 kubika i da se ganja invalid zbog registracije a plin zbog busnih dzepova...

Link to post
Share on other sites

Jel se računa u tu grupu sveznalica 2.5 sa plinom, registrovan na 2,5? :-)

M54 je dobar (naslednik m50,m52). Bitno je da je sa sistemom za hladjenje sve ok, osetljivi su na pregrevanje. Zna da probije ulje na dihtungu filtera i naravno poklopca. Od stvari koje znaju da zezaju su tu ccv (separator ulja), vanos, disa ventil. Samo kvalitetno ulje 5w-40... Mana-prednost mu je to postoji samo kao 2,2l, 2,5l i 3l...

Izvinjavam se na off-u u temi...

Link to post
Share on other sites

Hvala svima na komentarima i predlozima.

Što se tiče verzije motora, ja sam iskreno gledao da sam motor bude od 118Ks, jer ne planiram nigde da jurcam, da se trkam i slično, a registracija je zadovoljavajuća kao i potrošnja. Uz neki sekvent plin, bi celokupna kobinacija bila odlična, po mom početničkom mišljenju.
Volim laganu vožnju pa mislim da bi mi ova verzija pasovala i stvarno nemam potrebe niti želje za nekim velikim snagama. Jednog dana možda.

Ono što nisam ukapirao je ovo da li motor n46 postoji u varijanti 1.9 i 118ks ili je to 2.0 i 140ks i u modele kog godišta je on ugrađivan?

Da li gore pomenuti motori mogu da izdrže 500-700k km ili ja to samo fantaziram? Jer ako mogu i ako se nadje neki primerak od tipa 270k km, kome je limarija očuvana i ako se ulože određena sredstva u njega, onda nema problema. Tipa 3500 za sam auto + 1000 za neophodne popravke (čini mi se da su ljudi navodili relativno niske cene delova i servisa po forumu) i napravimo pucku od auta. Kao što sam već pitao, da li je ovo realno ili ja samo fantaziram?

Neko je već spomenuo da ko ima para da održava Juga, neka vozi Juga, a ko hoće BMW mora i da plati. Ja se naravno slažem sa tim, ali opet svi mi gledamo da napravimo kompromis u pogledu cene, performansi i želja da ne kažem snova. :)

Link to post
Share on other sites

Nadovezao bih se na Gdina Bobana koji te je odlicno posavetovao ,ali i na Zeljkampa jer zna o cemu prica. Ja imam N46 motor i to je neka vrsta update 42-ke.Mislim da ga treba dobro odrzavati i sluzice....

Sam si lepo rekao ,ne mozes od njega ocekivati nikakvu brzinu jer nije napravljen za to,ali ako se pazi,sipa kvalitetno ulje i npr uraddi update kod bate smanjice malo i potrosnju ,a bice zivlji u nizim obrtajima. Meni po suvom centru grada(st grad i dorcol)trosi 11.5 lit goriva i 13 plina. E sad oko veka trajanja i mene zanima jer je moj 2005 prosao 140.000

Link to post
Share on other sites

Zdravo druze.

Imam U moju karavelu kako je ja zovem inace e46 318i touring taj motor. Samo sto je kod mene oznaka kako kazu majstori m43 1895 kubika i 118konja. Sto se motora tice jedan od najprostijih i veoma pouzdanih motora, samo da uzmes dobar primerak. Odrzavanje nije toliko skupo, cak sta vise dodje mi isto kao i za Opel Merivu koju sam vozio pre njega. Nije neki motor za trke ali je za laganicu veoma dobar. Prosecna potrosnja grad 10-11 lagane voznje, a otvoreno izmedju 6,5 i 9 litara benzina. Vozim na benzin.

Ako zelis jos neku informaciju samo reci.

Pozdrav!

Link to post
Share on other sites

M43b19 105/118ks je naj ekonomicniji motor pod uslovom da ti ne smeta sto je auto malo tromiji.

Nema tu nesto mnogo filozofije,sve prosto i jednostavno.

Od mana ima sam rashladni sistem tj sve plasticne racve koje ti savetujem odmah da isproveravas i promenis sve u paketu (Ima ih oko 3-4 i kostaju oko 4-5 hiljada maksimum).

Sto se tice kilometraze tesko da ces naci auto koji je realno presao ispod 300-400 hiljada ali sobzirom da oni bas mnogo prelaze nemoj to da te brine.Vise vodi racuna o tome kako motor radi,kako vuce...

Povedes nekog strucnog ..

Pozdrav

Link to post
Share on other sites