Bmw 320d e90 swirl flaps skidati ili ne?


Recommended Posts

  • Replies 57
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Pozeljno je da se skinu, dosta ljudi je imalo negativno sa istim. Napisi idakle si, pa da ti preporucimo gde da odes.

Link to post
Share on other sites

mislim da kod e90 nije stanje kao kod e46 i da su klapnice dosta ojacane. Ja bi skinuo pogledao stanje ako je sve ok ocistio usisnu i klapnice i nazad bez skidanja. Ipak postoji razlika sa i bez klapnica... dobices malo bucniji motor a koliko sam primjetio gubi se i malo obrtnog kad se skinu klapne...

Link to post
Share on other sites

1.Nova usisna grana.

2.Da se skinu klapnice.

3.Da se ocisti ali time neces umanjiti rizik da se odlomi i uleti parce u motor.

4.Ne diraj nista i ima rizik da se odlomi.

Link to post
Share on other sites

Zamena usisne grane sa radom ce te izaci nekih 500 - 700EUR.

To je najbolja opcija, i ako imas para, uradi to.

Ako nemas, skini ih, i to je bolje nego da unistis motor.

Link to post
Share on other sites

Hmm sad nista ne razumem.. sta da radim? Da kupujem novu usisnu granu? Ne razumem? Da ih skidam ili ne?

Ma skidaj nema nikakve razlike. One sluze dok je auto hladan da kontrolisu protok vazduha itd da bi manje trosio. Meni su skiniti i nema nikakve razlike. Naravno meni se se olabavile, pa je bilo ili da skidam ili nova usisna, ali posto sam bas u dobroj lovi odlucio sam da ih skinem :)

Link to post
Share on other sites

Ima razlike ali ti je ne primećuješ na tom velikom motoru. One služe da uvrtlože vazduh na nižim obrtajima čime se dobija veći obrtni moment ranije a i potrošnja se smanjuje kao i vibracije na manjim obrtajima. 50e košta skidanje mada su znatno ojačane posle 2006te godine tj. šrafovi kojima se stežu su veći a i napravljeni su od plastike tako da havarija nije realna.

Link to post
Share on other sites

Šrafovi su napravljeni od plastike ne flapsovi. Naravno odgovornost je isključivo na tebi šta god mi ovde pričali. Možda nije za zgoreg da se o tome informišeš i u ovlašćenom servisu..

Link to post
Share on other sites

I na gasenju je malo "duzi". Odradi jos koji takt

Taman ionako tako brze strada plivajuci zamajac od dodatnih vibracija.

S obzirom da je e90 u pitanju podrazumeva se da vlasnik ima para za drugu ( novu) usisnu

S toga Nino je izneo sve opcije pa vlasnik sam bira

Link to post
Share on other sites

Ima razlike ali ti je ne primećuješ na tom velikom motoru. One služe da uvrtlože vazduh na nižim obrtajima čime se dobija veći obrtni moment ranije a i potrošnja se smanjuje kao i vibracije na manjim obrtajima. 50e košta skidanje mada su znatno ojačane posle 2006te godine tj. šrafovi kojima se stežu su veći a i napravljeni su od plastike tako da havarija nije realna.

kolika je razlika u procentima otprilike? nisam kompetentan nesto da pricam o obrtnom momentu jer lagano vozim, medjutim vibracije u nizim obrtajima imam. a sad ne mogu da se setim od kad su

Link to post
Share on other sites

Ne znam druže u procentima, vrlo je mala razlika, neosetna, sem ako nije 18 (kod njega je 15nm razlika i to se oseti minimalno jer je u startu slabašan). Najveći je gubitak što je sagorevanje nepotpuno u nižim obrtajima bez njih pa otuda malo veća potrošnja i vibracije (ne kažem da su kod tebe zbog toga - drug ima 330d sa skinutim flapsovima i ništa se bitno nije promenilo).

Taman ionako tako brze strada plivajuci zamajac od dodatnih vibracija.

Ne strada plivajući zbog toga jer svi gasimo auto sa stisnutim kvačilom a tada je plivajući bez opterećenja.

Link to post
Share on other sites

Ne znam za to ali znam kad je drugar bio na predavanju ljudi iz sachsa da najveca smrt za plivajuci je na gasenju i kad krebes prvom pa ga ugasis tada zamajac najvise kida

Nije dzabe da ti zamajci samo na dizelima crkavaju na benzincima jako retko

Svi ti motori imaju jaku kompresiju i dosta konja u 4 klipa da nemaju plivajuci i tegove u garteru i plivajuci kad bi ga ugasio iskocio bi ispod haube. Sestak je totalno drugaciji i mirniji jer je sestak

U svakom slucaju momci iz sachsa nisu budale

Sent from my SM-G900F using Tapatalk

Link to post
Share on other sites

Pa ako gasiš sa otpuštenim kvačilom to jeste smrt za zamajac i to što si rekao kada ugasiš prilikom kretanja jer su asinhrone vibracije jače što su obrtaji manji. Ali razmisli logično šta se dešava kada je stisnuto kvačilo - zamajac koji je na strani motora nema kontakta sa lamelom i vrti u prazno bez opterećenja. Evo izvedite eksperiment tako što ugasite auto jednom sa stisnutim a jednom bez kvačila - videćete razliku, pogotovo ako je zamajac loš.

Link to post
Share on other sites

Pa ako gasi sa otputenim kvačilom to jeste smrt za zamajac i to to si rekao kada ugasi prilikom kretanja jer su asinhrone vibracije jače to su obrtaji manji. Ali razmisli logično ta se deava kada je stisnuto kvačilo - zamajac koji je na strani motora nema kontakta sa lamelom i vrti u prazno bez opterećenja. Evo izvedite eksperiment tako to ugasite auto jednom sa stisnutim a jednom bez kvačila - videćete razliku, pogotovo ako je zamajac lo.

Apaolutno se slazem za gasenje sa kvacilom, meni je odavno nacet zamajac, medjutim sa kvacilom drasticna je razlika u gasenju

Link to post
Share on other sites

Moj je e90 320d 8mesec 2005 jel su njemu ojacane klapnice ili nisu? Dodatno sam stavio post u instalacije oko zadjnjeg levog prozora pa ko bude ovde citao nek baci oko i tamo da vidim kako da resim to dok nije pala kisa

Link to post
Share on other sites

To ces tesko da saznas. Jedino je sigurno da posle 2009te tih problema nema jer se od tada klapnice ne ugradjuju.

Sredinom 2004te su prvi put ugradili ojacane klapne medjutim ugradjivali su i stare (mada izuzetno) sve do 2007 tako da se uzima da je zakljucno sa 2006tom taj problem prevazidjen.

Moj ti je savet da posaljes mail BMW-u sa upitom i tvojim brojem sasije naravno.

Link to post
Share on other sites