Bmw 320d e90 swirl flaps skidati ili ne?


Recommended Posts

Na E60 su mi u zvanichnom BMW servisu u Slo gledali (jedan dobar majstor u kojeg imam povjerenja) bez skidanja. Kazhe da postoji mali trag ulja ispod usisne grane kad se pojavi luft u osovinicama klapni (kad su pred otkazom). Svejedno sam promijenio bio cijelu usisnu granu preventivno.

Link to post
Share on other sites
  • Replies 57
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ja sam razumeo da se razlabave šrafovi od vibracija pa ceo mehanizam unutra dobije luft. Šrafovima se klapne vezuju za usisnu granu, imaju ih po dva svaka klapnica, oni stariji su 22mm šrafovi a kasnije veći.

Link to post
Share on other sites

Nešto kao zalepljeni ili slično, mislim da se šrafoi ne odšrafljuju sami od sebe kod novih klapni. A šta tačno upada u motor jebemliga, same klapne su poveće da bi prošle kroz kraj grane a kamoli kroz ventil. Možda se polome vremenom kada izađu iz ose usled olabavljenosti a i garež sigurno ne pomaže..

Link to post
Share on other sites

Plivajuci zamajac je napravljen da ne prenosi vibracije sa radilice na menjac,vibracije nastaju od ubrizgavanja kojeg ima i do 5 puta u jednom taktu,zamajac upija to sve da ne bi menjac trpeo,preko 1500 obrtaja nema tih problema,tako da mozes da stisnes sta god hoces,bio sam na predavanju i to kazu ljudi iz saksa,ako lazu eto lazem i ja

Link to post
Share on other sites

Druže malo sam radoznao da li dizeli koji imaju 1 ubrizgavanje po taktu nemaju vibracija? Da li dizeli sa 6 cilindra i 5 ubrizgavanja po taktu imaju jakih vibracija? Da li benzinci (sa kakvim god hoćeš ubrizgavanjem i brojem cilindra) imaju jakih vibracija?

I pitanje za nagradu kakve veze ima sve ovo što si rekao sa gašenjem auta sa i bez kvačila?

Još jedan tip da ti dam: iako si bio na predavanju ne znači da si sve razumeo ili da si ispravno razumeo.

Link to post
Share on other sites

Druže malo sam radoznao da li dizeli koji imaju 1 ubrizgavanje po taktu nemaju vibracija? Da li dizeli sa 6 cilindra i 5 ubrizgavanja po taktu imaju jakih vibracija? Da li benzinci (sa kakvim god hoćeš ubrizgavanjem i brojem cilindra) imaju jakih vibracija?

I pitanje za nagradu kakve veze ima sve ovo što si rekao sa gašenjem auta sa i bez kvačila?

Još jedan tip da ti dam: iako si bio na predavanju ne znači da si sve razumeo ili da si ispravno razumeo.

Druze,cime se bavis ti,i ja sam radoznao,inace ja drzim pekaru pa sam bio na predavanju o zamajcima,znas dosadno mi u zivotu pa jedem govna ovde po forumu

Link to post
Share on other sites

I da,sad citam tvoje postove,svuda pise "ne znam","citao sam","kazu" znaci u zivotu nisi otvorio haubu a pravis se pametan,a kamo li skidao klapnice i td ali znas da ja mozda nisam nesto shvatio na predavanju,ides ti decko kod lekara,popravljajte kola preko googla nedaj Boze da posetite nekog majstora,na googlu sve ima,a ovamo pitate za misljenje

Link to post
Share on other sites

Ljudi cemu rasprava? Ovde smo da resavamo probleme... majstor mi je rekao da je jedini nacin da se utvrdi kakve su klapne je da se skine usisna i da se pogleda.... pritom i ako se skinu klapnice kaze da nema veze ne prime uje se razlika u voznji sem toga sto je motor malo ,neprimetno bucniji i to je to... ako neko zna jos nesto u vezi toga neka napise...

Link to post
Share on other sites