Recommended Posts

Cao svima. Danas mi je majstor zavrsio sa servisom.Radio mi je redovan servis (ulje,filteri.....) zamena filtera separatora. Da napomenem da je skinut filcani filter i stavljen onaj plasticni. Skinite su klapne sa usisne grane i stavljene blinde. E sad javio mi se problem da auto slabo vuce. tj,kad mu pritisnem papucicu gasa do kraja treba mu vremena dok povuce. Intresuju me vasa iskustva posle skidanja klapni i takodje me zanima dali je ostavljena ona vakum pumpica sto otvara i zatvara klapne. Posto je on meni skinuo pumpicu i blindirao crevo.

Unapred hvala...

set blindi

http://www.ebay.com/itm/181545715524?_trksid=p2057872.m2749.l2649&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT

Link to post
Share on other sites

Ja koliko znam da se ostavlja vakum pumpa i mehanizam koji vrti sipku da bi se zavarao kompjuter ali nemoj da me drzis za rec jer sam to nikada nisam skidao niti bih.

Link to post
Share on other sites

Na jednom forumu sam video da predlažu remap u slučaju gubitka snage posle skidanja klapni.

"Swirl flaps can be removed safely and in most cases when removed properly there is no noticeable loss of performance, but if some performance change is noticed this can be overcome with a tailored remap to compensate for any noticed performance issues and is advisable to have the flaps removed anyway before proceeding or planning a remap of the car as the increased boost pressure will fatigue the swirl flaps even faster."

Link to post
Share on other sites

promjene ima na manjim obrtajima definitvno jer ja vozim moj sa skinutim klapnama i drug ima bez skinutih... Povlaci za nijansu bolje od 1500rpm do 2000rpm jer u tim obrtajima klapne su skoro pa zatvorene...

Link to post
Share on other sites

Meni tek od 3ooo krene da vuce. Od 2 do 3ooo jako trom.Vozim u drugoj na 1500rpm,ako bih stisnuo papucicu gasa do kraja 3,4 sekundi bih mu trebalo da dodje do 3000,3500rpm da bih se posle osetilo da vuce. Pre skidanja klapni prilikom stiskanja papucice gasa do kraja,ukljucivao mi je lampicu kontrole proklizavanja.

Link to post
Share on other sites

nesta tu nije vraceno kako treba... Provjeri sva vaku crijeva,pogledaj jel map senzor vracen kako treba ako je skidat sa usisne. Znaci sve sto je dirato skidato vracato provjeri.

Link to post
Share on other sites