Recommended Posts

Nocna mora svakog coveka, odes na letovanje i pukne ti hladnjak!

Upravo sam u Grckoj...

BMW 320i 1999 110 kw...tri godine je kod mene, nikada nije digao temperaturu, stavljena nova cantra i ventilator pre tri godine, nov hladnjak pre dve godine...sve radi i sve ispravno i digao mi temperaturu kada smo posli uzbrdo na Olimp?

Sada se 'majem' sa hladnjakom, sva sreca tu mi je drugar mehanicar pa me slepao i skinuo hladnjak itd...

INTERESUJE ME: Zasto se to dogodilo? Da li je to normalno...jesu ekstremni uslovi bili, vrucina, pun auto, ventilator radi, antifriz zimski napravljen za -25...

Sta dalje? Nemam poverenja vise u njega...

Hvala unapred!

Link to post
Share on other sites

Vidim da kazes da si se vec snasao itd, i da te samo interesuje zasto se to desilo. Koji si hladnjak stavio pre 3 godine? OEM ili ?

Link to post
Share on other sites

Ne znam tacan podatak, ali kad ostavis auto da radi na leru kad dostigne radnu temperaturu i na ovim vrucinama ubrzo ce se upaliti. Das gas na 2500rpm i cekas i cuces da se ugasi posle jedno 20sec. Ako se nikako ne gasi ne valja ni tad, opet ako ne pali ne valja

Link to post
Share on other sites

Imao sam jedan slucaj tvrdih creva, reseno je sa novim visko ventilatorom. Pogotovo ako je palio klimu uzbrdo, velik pritisak se stvara a elektro kasno hladi, osim ako se ne stavi termoprekidac manjih vrednosti..

Link to post
Share on other sites

Idem po drugi hladnjak jer jedan smo uzeli sinoc, BMWov ali ima problem sa cepom na dnu hladnjaka, elem, pali normalno ventilator, nikada nisam imao tvrda creva...zato sam i u enigmi...pali i gasi ventilator na sredini temperaturne skale (ne znam koliko je to, 90 stepeni...)...bas bez veze...prosto mi nije jasno zasto mi se ovo desilo? Da li ventilator(nije visko, elektricni ali je i on nov od pre tri godine, BMW) mozda ima dve brzine? Da je trebao jace da hladi? Hvala vam svima na brzim odgovorima mada cu to tek kuci da resavam, sada mi je najbitnije da dodjem do hladnjaka i namestimo to...

Link to post
Share on other sites

Termostat normalan, nikada roblema, zimi grejanje, leti hladjenje, sve savrseno...nov hladnjak klime takodje pre tri godine...

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Javljam da je problem u termostatu, ovi motori M52TU imaju termostat sa grejacem,dvopinski konektor koji vezuje racunar sa grejacem i sluzi za brzo otvaranje pri ekstremnim uslovima...kod mene je to kolo bilo preinuto u samom termostatu...narucen Bernov termostat i ocekujem ga sutra ili prekosutra...

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Jesam Alkoni, napisao sam gore da sam zamenio termostat...bila je u prekidu jedna zica i nakon 3000 km koje sam presao unazad deset dana mogu da kazem da je sve OK!!!!!

Sledeci problem sam sada izneo, nadam se da ce mi pomoci nasi znalci:) Da resim napokon taj problemcic...

Link to post
Share on other sites