Recommended Posts

Evo i ja da predstavim jednog od svoja dva ljubimca. U pitanju je kockica kabrio iz '88 uski stop m20b11 koji sam nedavno nabavio. U aprilu je po prvi put registrovan u Srbiji pa verujem da ce mnogima biti interesantan.Auto je konfiskovan na carini pa kupljen na javnoj nabavci. Broj sasije u potpunosti odgovara modelu.Koliko sam mogao da zapazim,mnogi ne znaju da je motor m20b11 192ks inace poznat po modelu e36 ugradjivan u e30 ali samo kabrio verzije.Sto se tice enterijera on je u stvarno dobrom stanju a menjana mu je koza sedista i omasena je nijansa :( ...rekao bih da stanje odgovara kilometrazi na satu od 135 hiljada,mada ko zna.Radjen je po narudzbini u Gembali sto ovaj model cini jos lepsim.Po katalogu mu fale originalan m volan i menjac ali i ovi imaju nekog smeka i odgovaraju u potpunosti.Felne su BORBET A, zadnje 9j a prednje 7,5...nisu u najboljem stanju ali nista sto se ne da srediti,i onako su u planu bbs rs kad se nadje para.Takodje se planira i farbanje,boja jeste originalna crna ali ima tu posla i sa lajsnama.Ove zute folije sam skinuo.Stavio bih mu i novi zadnji bumper. Ko god ima neki predlog sta bi od kozmetickih stvari lepo stajalo a da ne izgubi originalan izgled i vise je nego dobrodosao da predlozi.

2a3a20ad0bfb_800x600.jpg

2dfa407bd018_800x600.jpg

4ab4a10a025c_800x600.jpg

8b3ea5e304aa_800x600.jpg

8ffd30aab681_800x600.jpg

41a0737b4e35_800x600.jpg

42e9c71d932f_800x600.jpg

301623f1036c_800x600.jpg

301623f1036c_800x600.jpg

af13b27c831f_800x600.jpg

c56d58c48546_800x600.jpg

cfadfb531fc9_800x600.jpg

f433aa21eaad_800x600.jpg

Link to post
Share on other sites

Bas besno izgleda, PRELEP!!!! I prvi put da kazem da mi se svidja volan kako mu stoji volan a da nije fabricki. I posto kazes da planiras da mu stavljas BBS RS po meni odradis ih na ovakav neki fazon i nista vise sto se mene tice.

17-zoll-bbs-rs-dreiteilig-stern-hochglan

I ako nije tajna, koliko si dao za njega?

Jos jednom da kazem PRELEP!!!

Link to post
Share on other sites

Dobro dosao cabrio kolega, lepo ocuvan cabrio, cak ima i Startec stopaljke ;) ja bih skinuo te lajsne preko farova a sto se tice zadnjeg branika ne znam zasto bi menjao?

Link to post
Share on other sites

Priključujem se pohvalama, izgleda odlično! A što se tiče zadnjeg branika, mislim da nemaš šta da menjaš, samo da nabaciš dodatak koji ide ispod zadnjeg branika (mislim da je m-tech 1, neka me isprave stručniji članovi ako grešim). Taj dodatak i bbs rs, kao što je BurgerMan prikazao na slici u svom postu, i auto je bombona! Srećno sa sređivanjem i puno km ti želim!!!

Link to post
Share on other sites

ovako nesto kada bih nasao bi bilo prava stvar :) zanima me samo da li neko zna kako da resim problem u vezi cajgera tj. njihovog osvetljenja koje je bas lose...i problem je sto cas pokazuju pravu brzinu cas skace gore dole? :unknw:

Link to post
Share on other sites

Što se osvetljenja cajgera tiče, izvadi instrument tablu i pogledaj u kakvom su stanju narandžaste plastike koje reflektuju svetlost od sijalica koje osvetljavaju cajgere. Sijalice treba da budu od 5w, a narandžaste plastike su možda zaprljane ili nagorele, ako je neko stavio jače sijalice. Možda je i neka sijalica pregorela. Pričam ti to iz iskustva, ja sam imao taj problem kad sam kupio auto pa mi je CaperBg82 rešio problem. Lako i brzo se rešava problem sa osvetljenjem, a mnogo lepše izgleda kad se popravi kvar. A što se tiče brzinomera, moraće neko stručniji da ti pomogne. Ja sam imao sličan problem sa kazaljkom za temperaturu. Nije htela da radi, pa se onda uključi, pa u toku vožnje poskakuje ili padne na 0, pa ponovo proradi... i tako non stop. Otišao sam kod jednog drugara koji inače radi popravke automobila (sve i svašta), izvadili smo instrument tablu i razvalili je, pa je on provalio da su popustili oni mali aluminijumski "kalemovi" (ili kako se već zovu) na glavnoj ploči u instrument tabli, pa ih je osvežio lemilicom. Nakon toga satić za temperaturu radi perfektno! Ne znam da li je kod tebe isti problem, ili je nešto drugo u pitanju, samo ti prenosim svoje iskustvo.

Link to post
Share on other sites