Recommended Posts

Pozdrav svima u grckoj sam na odmoru i gle malera puce remenica radilice.

Vozim e46 329d, 136 konja, autimatik.

Remenica je menjana pre par meseci, prednodni vlasnik je zamenio, sto sam i sa majstorim konstatovao ali ne znam koja je.

Ovde mi traze 400eur + ruke za orig. Ili 250 za neku drugu.

Drugar iz bg moze da mi posalje neku za 120-130eur, da li ja to mogu sam da zamenim i o cemu treba voditi racuna ili bolje da ne diram?

Koliko treba platiti zamenu cisto da znam da li hoce majator da me odere...

Dobro bi doslo neko uputstvo ili klip...

Molim za brz odgovor...

Pozdrav svima

Link to post
Share on other sites

Moguce je i ne moze da se nadje bas tako lako... Ja sam jedva nasao polovnu originalnu ...

I upravo sam u postupku menjanja remenice. Pocelo je juce a kada ce se zavrsiti ne znam jer majstor ne moze da odvije sraf i zameni je :shok:

Link to post
Share on other sites

Pozdravicu ga ja preko nosa ako mi sj..e radilicu... :angry2:

Raznih ima ... Ne treba prihvatati posao ako ne znas da ga uradis...

Ja iskreno nisam znao da postoji alat a verovatno ni moj "majstor"

Link to post
Share on other sites

To se najcesce vidi posle 4-5k kilometara. Ako mi verujes ne staje mi na prste koliko slucajeva je bilo da je nategnu i da krene da lupka i onda svima pocne da lupa kao nenormalna do 5k km. alat je prost za napraviti, video si na remenici one zube? On se stavi tu i blokira se. Alat mozes na kos nasloniti i uzeti polugu 2m i da odvrnes sta hoces, a da ne ostetis radilicu. Obrati paznju kako blokira pa napisi

Link to post
Share on other sites

Sve sam ja to video i pretpostavio da je potreban neki alat ali nisam bio siguran... Sad je nece blokirati ni pipnuti vise... A koliko znam iz price samo je vrteo i nije je blokirao nicim.

idem po auto pa od ponedeljka kod nekog "krstenog" majstora koji zna sta radi...

Link to post
Share on other sites

Bio danas kod Bate i sve zavrseno za 15 min.

Sta je bilo sa remenicom iz Grcke? Druze ako hoces mogu ti poslati ja ovu moju sto sam skinuo, da se dovuces do SRB, nije sjajna ali nije ni toliko losa, nije tresla i lupala samo ima naprsnuca na gumenom delu...

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

Druze za to postoji alat za blokiranje, i kad sa njim blokira moze da odvije sta joce. Ako blokira kod menjaca pozdravi majstora i radilicu

jel ovo dobar nacin ili nije ?

Link to post
Share on other sites