Bmw 530d gubi snagu


Recommended Posts

Ovako imam problem sa e60 zna da izgubi snagu odjednom i to pretezno ako idem autoputem povedem ga na dijagnostiku nema nista. Znaci auto me izludjuje i misljenja sam da je e60 mnogo ali mnogo losiji od e39 iskreno svako malo neki problem a jos sam bas pazio kad sam kupovao i sa servisnom je bio ali svako malo nekakvi senzori uvijek je nesto a komsija ima e38 3.0d iz 2001. uziva covjek haha tacno mi dodje da se mijenjam sa njim :)

Link to post
Share on other sites

I mene je E60 izludjivao stalno sa nekim greshkama, a na dijagnostici nishta. 530D ima problem sa turbinom, skoro na svakome treba da se radi prije 200 000 km.

Link to post
Share on other sites

E39 je poslednja petica napravljena kvalitetno.Od tada nastaje samo sminkeraj.Sada je u auto industriji bitno da naprave bezbedniji auto,da je laksi,da manje trosi i da sto bolje izgleda.Kvalitet je zapostavljen.Auta nove generacije su sa 200000km predjenih premorena....

Link to post
Share on other sites

Slazem se sa vama e39 me sluzila odlicno kupio sam je sa 260 000 a prodao sa 400 000 i dalje je super isla nije trosila ulja e46 isto dobar a ovaj me za manje od pola god izludje tacno cu ga prodat majke mi a presao je oko 170 000 ajde eto da vidim i turbinu nego reko bolje da pitam svoje zemljake nego ove ovamo :D

Link to post
Share on other sites

Ne nista e sad ne znam ima li veze sto redizajn 2009.god a cini mi se da je taj problem sa turbinom bio na modelima prije redizajna na onom motoru od 218ks a ovaj od 235 da je bolji e sad ne znam ali kako je krenulo veci sam ja konj od svih ovih 235 :D

Link to post
Share on other sites

Ajd da ti napisem ja moju muku i resenje,neznam koji su simptomi kod tebe,al ja cu ti opisati moju situaciju.

Pre 15 dana,resim da malo produvam masinu na autoputu,prebacim na saltac i ubacim ga u 3 brzinu i drzim ga na 120km/h na oko 3500rpm

Posle 4-5min auto izgubi gas (neugasi se),prestane da reaguje,neprima gas,ali radi i dalje.Jedva se isljucim u zaustavnu,prebacim u D i nastavim normalno.Ide,salta,menja brzine,sve ok,nikad nisam imao problem sa menjacem,servis menjaca radio pre 40.000km.

Pokusam opet isto,3 pun gas do crvenog, iscimam ga ,opet nema gasa.

Stignem kuci,konsultujem se sa par ljudi,savet da menjam ulje i filter u menjacu,ako pomogne ok,ako ne drugi menjac.Uradim servis,poteram ga opet ko bog djavola,opet izgubi gas i primetim oblak crnog dima pozadi kad stanem.

Zakacimo dijagnostiku,prijavljuje prenizak pritisak turbine i uzivo vrednosti turbinu daleko ispod normalnih,duvala je do nekih 1.5bar

Onda krece sex,redom razvaljivanje svih vakuma i creva da se nadje gde falsira,stignemo do turbine,da se skida i u turbo servis da se vidi jel ima pomoci ili je rikavela.

Ishod je sledeci,vakum na turbini je zapekao(neznam razlog) uglavnom nije dovoljno povlacio onu polugicu,pa poluga nije otvarala klapnu u turbini i samim tim nije mogla da nabija 2,3-2,4Bara, koliko je normalno.

Raspisao sam se,mozda ti pomogne,mozda i ne,a mozda ce neko imati isti problem,pa da negubi vreme kao ja i ide redom.

Najveci apsurd od svega je sto sam na netu nasao temu sa istim problemom na engleskom forumu,ali nije bilo resenja.

http://forum.bmw5.co.uk/topic/63401-bmw-530d-engine-cutting-out-in-3rd-at-4000rpm/

Link to post
Share on other sites

Slazem se,ne znam koje je godiste,ali kod modela koji nemaju vakum,zeza mehanika koju pokrece elektronika geometrije,sve jedno treba to proveriti,osim ako je to provereno zajedno sa turbinom kad je nosena na proveru

Link to post
Share on other sites

Rjesen je problem tj nadam se narucio sam novi protokomjer i zasad radi e dokad ce ne znam :) Sad ne znam je li moguce da nekim cudom ne prikazuje gresku na dijagnostici a da bude u problemu?

Link to post
Share on other sites

Miksa hvala zaista na "obimnom" odgovoru nadam se da sam ipak rjesio problem i da cu odsad malo izbjegavat majstore posto ih posjecujem u zadnje jako.cesto :)

Link to post
Share on other sites

Svaki put zaboravim da dodam nesto :) meni je rucni mjenjac ali najcesce u drugoj i trecoj brzini se umrtvi zasad je dobro otkad je stavljen drugi protokomjer

Link to post
Share on other sites

i ja nisam napisao,u pitanju je e39 530d 142kw ,restayling

na mom motoru,protokomer nemoze da pravi problem,jer najnormalnije radi i bez njega tj kad se iskljuci

Na tom motoru kod tebe neznam dal moze bez protokomera,ali najlakse je da dijagnostikom vidite uzivo vrednosti protokomera i turbine.Isto tako mislim da ako protokomer nevalja,mora da prijavi gresku.

Link to post
Share on other sites

Ne znam vjeruj mi nikakva greska na dijagnostici nije bila a motor je 3.0d 235ks 2009.god redizajn e60 ma vjeruj mi taj od 142kw sam imao u e39 i najbolji je motor na svijetu za mene

Link to post
Share on other sites