BMW E39 gasi auto u voznji kad se ukljuci klima?


Recommended Posts

Pozdrav svima!

Imam problem na E39 sa klima uredjajem.Ona radi ok do nekog momenta,ali dok do njega ne stigne pravi mi problem

tako sto mi ugasi auto u voznji sto nije bas dobro.Ima li neko predstavu sta bi mogao da bude problem?

Link to post
Share on other sites

kompresor klime koci motor,nevalja

netseer_tag_id = '15360'; netseer_ad_width = '1000'; netseer_ad_height = '40'; netseer_task = 'ad'; netseer_imp_type = '1'; netseer_imp_src = '2';

Mislis da je to u pitanju da je kompresor slab kada radi klima i ide na TNG?Moze biti :(

Link to post
Share on other sites

netseer_tag_id = '15360'; netseer_ad_width = '1000'; netseer_ad_height = '40'; netseer_task = 'ad'; netseer_imp_type = '1'; netseer_imp_src = '2';

Mislis da je to u pitanju da je kompresor slab kada radi klima i ide na TNG?Moze biti :(

i meni gasi e36,ali samo kad hocu da stanem,tj kad stisnem kvacilo,znaci na leru i to na plinu,na benzinu nece,mozda treba prestelovati plin,mozda je jaka smesa pa fali vazduha,

Link to post
Share on other sites

Upravo isto se desava i meni ali nije do stelovanja plina bio sam kod majstora gde je kalibrisao ponovo TNG komp.

A je li se to desava kada auto radi na plinu a klima ukljucena ili ne?

Link to post
Share on other sites

Upravo isto se desava i meni ali nije do stelovanja plina bio sam kod majstora gde je kalibrisao ponovo TNG komp.

A je li se to desava kada auto radi na plinu a klima ukljucena ili ne?

da kad je na plinu onda se gasi,ali nece recimo kad ukljucim klimu i stojim,vec kad vozim i stisnem kvacilo,recimo pred semafor itd,u voznji nece dok ide,ali cim treba da dodje na ler on se ugasi,na benzinu sve radi ok,a tebi koliko sam shvatio hoce bas u voznji da se ugasi?

Link to post
Share on other sites

zaboravih da dodam,sve to se desava kada radi klima,kada ne radi sve je ok,kada je ukljucim hoce malo obrtaji da padnu i malo ljulja obrtaje,recimo 10 sekundi i onda se umiri,kontam da je motorcic ler gasa tu u pitanju,mozda i kompresor klime,nisam gledao,duva i hladi savrseno ali zeza me to gasenje kad treba da stanem

Link to post
Share on other sites

mislio sam da je plin,jer meni je bilo sve ok,a radio sam nedavno dizne za plin,onda je majstor nesto tamo radio i podigao mi potrosnju za 1,5l na 100km i od tada se gasi kad radi klima

Link to post
Share on other sites

Moze biti da je taj kompresor los pa da on gusi motor kad je klima upaljena.Provericu jer mi to izgleda kao da to moze biti kao sto kaze 777.boban

Moguce,u to se ne razumem,ali ajd laicki,da je los kompresor ne bi hladio tako,kocio bi i pravio probleme na kaisevima,proklizavali bi,a moguce da tu ima nekih lezajeva pa da oni malo koce,meni kad prebacim na benzin sve radi ok skroz,.bez gasenja i ljuljanja obrtaja,malo ih spusti ali je ok

Link to post
Share on other sites

Važi proveriću sa momkom koji mi održava auto pa javljam!

Meni majstor rekao da naprskam WD-om malo remenicu i kais od kompresora,posto je na moru pa ce srediti kad dodje,ja to uradio i nije se gasio danas auto,i kao da je malo tisi kad radi klima,jer je do juce malo sustalo nesto kad se upali komresor,znam da nije ovo popravka ali eto pomoglo je,zasto i kako to ne znam

Link to post
Share on other sites

Iako bas nesto nisam strucan, kontam da je u pitanju plin koji u zadnje vreme nije ni za k***c. Jedva mi auto prebaci na plin, dodje mi da sve pocupam napolje. Inace imam slican problem kao i vi, samo skroz drugi auto. U Zr mi se svi zale na plin, ljudima se desava da im u leru prebacuje s plina na benzin. Glupi, ali upola jeftiniji plin.

Link to post
Share on other sites

Iako bas nesto nisam strucan, kontam da je u pitanju plin koji u zadnje vreme nije ni za k***c. Jedva mi auto prebaci na plin, dodje mi da sve pocupam napolje. Inace imam slican problem kao i vi, samo skroz drugi auto. U Zr mi se svi zale na plin, ljudima se desava da im u leru prebacuje s plina na benzin. Glupi, ali upola jeftiniji plin.

I

meni je to plinadzija rekao,kaze da je katastrofalan plin,bar u NS,trose dosta vise nego sto bi trebalo svi automobili,pokusavam da menjam pumpe ali je snabdevac izgleda isti svuda a to je NIS

Link to post
Share on other sites

Sad ti proklize umesto da optereti [emoji16]

Izgleda da je tako,ne cujem nikakve promene,savrseno hladi klima a auto se ne gasi,a videcu sta je kad majstor dodje

Link to post
Share on other sites

Idem do mog majstora pa cu da vidim sta mozemo da uradimo.Pregledacemo sve ovo na sta svi sumljamo pa ce da vidimo.A da je plin los to stoji.

Sad sam se skoro vratio iz Grcke i u povratku u MKD sipam plin.E sad cu da vidim koliko cu preci sa punim rezervoarom.U Srbiji sam potom sipao plin i video da je

da je plin kod nas takva kanta da to nije normalno.Presao sam 40km manje sa nasim plinom.

Link to post
Share on other sites