Svetla u autu se sama pale


Recommended Posts

Pozdrav svima.

Već neko vreme svetla u autu se sama pale i gase.

Auto radi normalno, vrata zatvorena, u toku vožnje...nema pravila.

Šta da gledam, gde da krenem da tražim problem?

Link to post
Share on other sites

Pretpostavljam da ti je mikroprekidač. Na e36 je na stubu za prednja vrata, u delu na koji se "zaključava" brava. Ako imaš od nekoga pozajmi pa probaj, lako se menja. Na zadnjim vratima je očigledan, i on češće odlazi.

Možeš da ga probaš i tako što ćeš da ga otkačiš, ja mislim da oni spajaju masu kada su vrata otvorena ...

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...

Ako vec ne znas onda slusas.

Ako se posle 16 minuta ugase svetla onda verovatno ne rade neki od prekidaca u vratima.

Ako se ne ugase neki spoj sa plusem ili ti crko generalni modul odnosno modul centralne, zavisi koje godiste.

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Kod mene je malo bolja situacija sada.

Iskontrolisao prekidače, i ništa se nije menjalo.
Prebrljao sam po osiguračima, i ispalo je da je jedan falio.
Od kada sam ga ubacio, više se ne dešava, osim kada baš jako kočim, onda se na trenutak upale.

Znači ima i neki kontakt da zeza, samo treba da uhvatim vremena da pretresem svaku žicu,

a to će biti otprilike nikad

Link to post
Share on other sites

Kod mene je malo bolja situacija sada.

Iskontrolisao prekidače, i ništa se nije menjalo.

Prebrljao sam po osiguračima, i ispalo je da je jedan falio.

Od kada sam ga ubacio, više se ne dešava, osim kada baš jako kočim, onda se na trenutak upale.

Znači ima i neki kontakt da zeza, samo treba da uhvatim vremena da pretresem svaku žicu,

a to će biti otprilike nikad

Kad kocis pale se svetla u kabini?

Link to post
Share on other sites

Mikroprekidac je u pitanju, a pali se svetlo jer vrata ``rade`` u odnosu na karoseriju, pa je i to malo dovoljno kad je los mikroprekidac.

A vrata se pomeraju kad jako kocis, kad silazis sa ivicnjaka i slicno.

Obicno je na vozackim vratima problem, jer ta vrata su milion puta vise otvarana i zatvarana, pa se jednostavno potrosi prekidac.

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...