Recommended Posts

Pozdrav.

Skoro sam kupio bmw e46 320d 2000 godiste. Imam jedan cudan problem. Kad mi auto ostoji jedno 4-5 sati , upalim sa velikim poteskocama a to je verglanje po 2-3 puta i kada upali izbaci plavi dim ama bas puno. To prvo palenje je pretezno ujutru, kasnije u toku dana pali na po kljuca ako ne ostoji 4-5 sati...Bio sam kod auto elektricara i svi grijaci su ispravni kao i modul , mirisalo mi je da su grijaci ali nisu. Jeli imao iko slican problem? Unaprijed zahvalan.

Link to post
Share on other sites

Kod kuma pali jako tesko kad je kazaljka u plavom, tj na sredini plavog. I baci dosta dima. Cim je skroz dole ili preko pali odlicno. Jos nisam gledao sta je jer on "nema" vremena da pogledam auto, navikao se covek hahha. Ako uskoro resim problem javicu ti

Link to post
Share on other sites

Pa i kod mene je tako... Veoma cudan. Dal ima kakve veze sa ovim uzubljivanje bosh pumpe , da se mozda ne pomjeri paljenje ili tako nesto ?

Juce mi je auto elektricar bio i provjeravao modul grijaca, htio da se uvjeri dali daje povratnu informaciju kada se pali ladan i sve je uredu kao i grijaci. Ne znam sta reci vec samo da me to uzasno nerviraaa. Da ne izbaci plavi dim pa ajd vec u gradu kad ga ostavim i kad izbaci plavi dim bukvalno me bude sramota.

Link to post
Share on other sites

Pa i kod mene je tako... Veoma cudan. Dal ima kakve veze sa ovim uzubljivanje bosh pumpe , da se mozda ne pomjeri paljenje ili tako nesto ?

Juce mi je auto elektricar bio i provjeravao modul grijaca, htio da se uvjeri dali daje povratnu informaciju kada se pali ladan i sve je uredu kao i grijaci. Ne znam sta reci vec samo da me to uzasno nerviraaa. Da ne izbaci plavi dim pa ajd vec u gradu kad ga ostavim i kad izbaci plavi dim bukvalno me bude sramota.

Karike ili lose dizne,ako ne dimi u voznji vec samo pri paljenju onda verovatno dizne,pogledaj kontakte na njima

Link to post
Share on other sites

Ovde je kompresija dobra, nema veze sa pumpom jer i pre i posle menjanja iste ponasa se isto. Ubedio sam njegovog matorog da dodje danas da mu popisem sta ne valja na kolima i na dijagnostiku da ga stavim jer su raspad sto se tice trapa itd. Ako sta nadjem i resim problem znaces prvi

Link to post
Share on other sites

Cudno je samo to prvo paljenje... Kasnije on pali normalno , mozda cak i prije nego sto treba....Zna mi se nekad desiti da samo sto kljuc okrenem na paljenje da odmah sastavi.,,

Sad se ne razumijem u to uzubljivanje bosh pumpe....Na njoj se moze riktati paljenje itd ali ne ide mi u glavu sto je problem samo u tom prvom paljenju, da nije dobro uzubljena imao bih problem pri svakom paljenju ili ? Ako neko misli drugacije prosvjetlite me :D

Sto se tice dijagnostike sve je u redu , ne pokazuje nikakvu gresku.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Nasao problem, crno crvena zica, minus iz kompa sto ide na modul/relej grejaca ne daje signal da se upale grejaci. Modul/relej je ispravan i kad dam masu na tu zicu grejaci se pale, i auto pali na pola kljuca. Kum nije hteo dalje da trazim kvar, ugradjen je vremenski relej i auto pali na zub. Kad bude hladnije ponovice grejanje i to je to. Steta sto nisam mogao istraziti do kraja problem

Link to post
Share on other sites

Pozdrav

Ja sam imao problem sa tim prvim paljenjem i plavim dimom, na M47 motoru, otisao sam kod bosiste i promenio mi je dve gumice na ventilima vp pumpe, jer preko noci mi vracao gorivo u rezervoar, i ujutru tesko palio i verglao dok navuce taj manjak, i te gumice su bile lose i propustale.. Sad normalno pali i nema dima..

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...