Recommended Posts

Pozdrav :)

Imam cudan problem na svojom bmw e46 320d 2000god, ukratko cu opisati pa ako je neko imao isti problem ili zna resenje pomoc je dobro dosla.

Kad bmw natjeram trecom na nekih 2,800-2,900 obrtaja i kad mu dodajem gas , bukvalno on se na jednu-dve sekunde prigusi kao da propadne gas, izgubi snagu, i posle te dve sekunde on dobije jacinu opet i ide normalno. Ponekad se zna desiti i u cetvrtom stepenu prenosa ali rijedje... Par puta sam u voznji s bratom objasnjavao isto , dok je sjedio na suvozacevoj strani , ali je govorio da ne osjeti nista ali kada je seo za volan i on je to potvrdio....znaci osjeti se na papucici gasa.

Link to post
Share on other sites

Pa sad da nije neki problem i nije bas tako...U susitini radi se o protokomijeru zraka, kojeg treba ocistiti ili zamijeniti.. E sad na nekim stranim forumima sam citao da kada ga mijenjas obavezno je da kad zamijenis sa novim treba ga kodirati u kompijuter. Siguran sam da ima neko strucnije od mene pa nek potvrdi ovo ili mozda ako je neko imao slicne simptome pa se rijesio istih nek pise..poz

Link to post
Share on other sites

Aham moracu se javiti kod majstora da vidim dal se protokomjer moze precistiti. Turbina je skoro nova , mjenjana prije 1 i po godinu pa nebih rekao da je kod nje problem,

Link to post
Share on other sites

Gledao sam na stranim forumima i svi su potvrdili da je protokomijer zraka..i ako se ne mogne ocisti to jest ako ga bude morao mijenjati, obavezno uzeti BOSCH..
Vidi u nekoj auto radnji da li ima sprej za ciscenje protokomijera...MAF Cleaner (Mass Air Flow Cleaner) pa ga ocisti sam, vidi da li ce ti to ista pomoci.
Evo pogledaj kako se cisti..da ovaj bmw je benzinac ali u sustini isto se cisti i na dizelu.poz


Ako budes cistio sam budi siguran da se protokomijer zraka dobro osusi, znaci da bude 100% suv..ma da to sredstvo za ciscenje se veoma brzo susi samo od sebe ali opet pusti nekih pola sata do sat vremena sto je sigurno sigurno je..eto vidi pa javi rezultate..poz
Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...
  • 3 weeks later...

Protokomjer zraka ociscen i problem nije rijesen....

Upratio sam ga ovih dana kad u trecem stepenu na nekih 2200 obrtaja dam gas do daske , on skoci na 2,800 obrataja i spadne u sekundi na 2600 obrtaja i onda procepi...

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...
  • 4 years later...
  • 3 weeks later...