Recommended Posts

E ovako , imam cudan problem sa parking senzorima...Kada ubacim u rikverc cuje se dugi bip sto znaci da parking senzori ne rade, nekad kad ubacim u rikverc ne daje nikakav znak. Prikopcavan je na original bmw diagnostiku INPA i registurje sva 4 parking senzora ispravna i detektuju pokrete...Isto sam ih provjeravao sluhom , cuje se ono pucketanje na sva 4. Dal neko zna u cemu moze biti probem?

Link to post
Share on other sites

Ja sam imao slican problem do skoro. Isto se cuo dug zvuk u rikverc, znaci ne rade. Odem do majstora kaze ne radi ti jedan od senzora...Ja reko aj nista promenicu fazon kad ono posle par dana proradise i sve ful. Posle nekog kraceg vremena opet stadose i isti onaj zvuk, da bi na kraju opet proradili posle nekih nedelju dana i rade i dan danas. A to je bilo fazon pre recimo dva ipo meseca...Pojma nemam sta ga je moglo zezati, neki kontakt nesto...

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to post
Share on other sites

Imam ja modul PDC, ako je do njega. Odakle si. Ako si Nis i okolina mozes sa probas da li je do njega.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Jako ti je jednostavna instalacija kod E46. Imas signal od rikverc svetla koji ulazi u 1 konektor, u njega ulazi i struja, masa signal za gong i jedna zica koja ide na I-BUS, drugi konektor je za senzore. Proveri to, treba ti par minuta. Moguce da ti se gong otkacio samo...odnosno signal za njega.

Link to post
Share on other sites

A zna li ko kako se mjenja daljina reagovanja signala ?Npr meni daje onaj duzi bip kad pridjem previse blizu , a to njegovo previse blizu je 20 cm , mozel se to smanjiti na 10cm ili tako nesto ?

Link to post
Share on other sites