Recommended Posts

Pozdrav majstori,

imam problem sa e46-icom, u pitanju je 320 dizel, 136 konja automatski menjac.

Desava se da mi pri naglom ubrzanju zatrese zadnji kraj. Bio sam kod majstora zamenio mi je lezaj kardana (onaj sa gumom oko njega), guma je puka skroz, ostalo je pregledao kaze da je sve dobro.

Otisao od mastora, prvih 20 ak km je bilo sve ok... posle polako pocinje da trese po malo posle 100 km trese mi isto kao i pre zamene tog lezaja.

Svakako cu otici u ponedeljak ponovo kod majstora pre toga da li neko ima ideju sta moze da bude? Negde sam procitao da moze da se desava isto ako je nivo ulja u menjacu nizak?

Kako da proverim ulje u menjacu, ne vidim merac nigde? Auto sam skoro kupio, menjac se ponasa dobro, lepo salta... ali nisam jos radio servis menjaca.

Neki mi kazu da treba kardan da se centrira?

Neko ima neku ideju?

Link to post
Share on other sites

ako ti cima pri promeni brzine ili malo posle promene ja mislim da ti je do menjaca ,ako je ovako u brzini kad ubrzavas slazem se sa stunterom :)

Link to post
Share on other sites

Kaže da je prvih 20.km bilo sve ok a onda kao po starom.U toj konstataciji je i odgovor.Problem:pogreno tj.nepravilno postavljen ležaj ili ne valja sam ležaj.Usput proveri i silen blok na diferencijal.

Link to post
Share on other sites