e30 320i 1986 g


Recommended Posts

Pozdrav drugari, evo da predstavim i ja svoj auto, pre par dana napokon stigla i moja Bembara. E30 320i 12v iz ''86 godine, ima plin... za pocetak sam zadovoljan trenutnim stanjem s' obzirom na godiste, ima naravno da se poradi na njoj, zbog toga smo i ovde :)

Evo par slicica za pocetak da se vidi o cemu pricamo :D

11831497_1004418989602596_1603078476_o.j

image.jpg

image.jpg

image.jpg

image.jpg

image.jpg

image.jpg

image.jpg

image.jpg

image.jpg

image.jpg

image.jpg

image.jpg

image.jpg

image.jpg

image.jpg

Link to post
Share on other sites

Drago mi je sto ima ljudi koji imaju "muda" da se upuste u ovako nesto, treba tu dosta novca, strpljenja... Samo napred ali polako, nemoj da zuris jer ovako nesto mora da se odradi temeljno.

Srecno i ne gubi volju.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

...nastavljamo, bilo je nekih radova, zajebancija...stigli bubrezi (posto sam auto kupio bez njih), nabacio neke maglenke, nisu original BMWovi, ali sijaju za sve pare (Hella) :D
Kontrolisanje limarije se polako privodi kraju, ostao je jos gepek da se prekontrolise spolja i iznutra... :preved:

bilo je nekih malih rupica, ali s' obzirom na godiste jako sam zadovoljan limarijom....patos je zdrav, sto je najvaznije i koliko sam ja uspeo da vidim, napred je ravan :D nije lupan

evo nekih slicica.....

ps. izvinjavam se zbog pojedinih slicica, neke su toliko tamne ispale, sjebo me blic i kamera telefona :diablo:

unnamed-1.jpg

unnamed-2.jpg

unnamed-3.jpg

unnamed-4.jpg

unnamed-5.jpg

unnamed-6.jpg

unnamed-7.jpg

unnamed-8.jpg

unnamed-9.jpg

unnamed-10.jpg

unnamed-11.jpg

unnamed-12.jpg

unnamed-13.jpg

unnamed-14.jpg

e sad krece sizenje :D

unnamed-17.jpg

unnamed-18.jpg

unnamed-19.jpg

unnamed-20.jpg

unnamed-21.jpg

unnamed-22.jpg

unnamed-22.jpg

unnamed-24.jpg

unnamed-25.jpg

"...bolje da imaš rupe na mečki nego na mesu mali,manje boli...." :lol2: :lol2: :lol2:

unnamed-26.jpg

unnamed-27.jpg

unnamed-28.jpg

unnamed-29.jpg

unnamed-30.jpg

unnamed-31.jpg

unnamed-32.jpg

unnamed-33.jpg

unnamed-34.jpg

unnamed-35.jpg

unnamed-36.jpg

unnamed-37.jpg

unnamed-38.jpg

oko papucice za gas sam se malo namucio dok sam skidao tepih. korozija oko nje je bila u pocetnom stadijumu, a ovo na slici izgleda kao da je bas zardjalo, medjutim to je prasina, koju sam ja skinuo tu gde je pocela da korodira...nazalost zaboravio sam da slikam taj deo kad sam obrisao prasinu :angry:

unnamed-39.jpg

unnamed-40.jpg

unnamed-41.jpg

unnamed-42.jpg

unnamed-43.jpg

unnamed-44.jpg

unnamed-45.jpg

e posle ovih silnih rupa usledilo je saniranje, i zastita istih i osvezavanje i ciscenje unutrasnjosti ;)

unnamed-56.jpg

unnamed-57.jpg

unnamed-58.jpg

unnamed-59.jpg

unnamed-60.jpg

unnamed-61.jpg

unnamed-62.jpg

unnamed-63.jpg

unnamed-64.jpg

unnamed-65.jpg

unnamed-66.jpg

unnamed-67.jpg

unnamed-68.jpg

unnamed-86.jpg

unnamed-87.jpg

unnamed-97.jpg

unnamed-99.jpg

unnamed-100.jpg

unnamed101.jpg

unnamed102.jpg

unnamed103.jpg

unnamed-82.jpg

unnamed-83.jpg

unnamed-88.jpg

unnamed-89.jpg

e sad malo slicica iz gepeka

unnamed-69.jpg

unnamed-70.jpg

leva "kadica"

unnamed-71.jpg

unnamed-72.jpg

antena koja trenutno nije u funkciji, raskacena....zna li ko da li je komplikovano to vratiti u zivot? :P

unnamed-73.jpg

unnamed-75.jpg

desna "kadica"

unnamed-76.jpg

unnamed-77.jpg

unnamed-78.jpg

unnamed-79.jpg

unnamed-80.jpg

Link to post
Share on other sites

iznad sam ispustio sliku antene :angry:

unnamed-74.jpg

dakle da li je neko imao iskustva sa tim, da li ima svrhe da je vracam u zivot?

e sad u toku je sredjivanje haube, kitovanje i najverovatnije ide folija na njoj dok se ne skupi malo love za farbanje i sredjivanje podbranika ili lip-a...

nazalost, otac me strucno zeznuo krenuo da radi haubu, a nisam slikao kakva je bila...

unnamed-96.jpg

unnamed-94.jpg

unnamed-95.jpg

unnamed-93.jpg

unnamed-92.jpg

unnamed-91.jpg

unnamed-90.jpg

podbranik je lomljen, pa je to kitovano bezveze nesto, a mene iznerviralo, pa sam morao da ga razbucam :D

unnamed-50.jpg

unnamed-51.jpg

unnamed-52.jpg

unnamed-53.jpg

unnamed-54.jpg

unnamed-55.jpg

radovi su u toku, kao sto sam napisao, tako da bice slika.... :D

Link to post
Share on other sites

trenutno mora da se maze :D da ne izgleda bas toliko buljaski, a inace imam u planu da stavim prednji vezni lim od kocke sa sirom stopkom i onim malim lipom i maglenkama od novijeg tipa, drugi farovi i farbanje auta, ali dok se skupi lova i sve to dodje na red, bolje da se prisredi koliko toliko i ovo sto je sada u posedu...

Link to post
Share on other sites

Imalo smo jedno sredjivanje kocke u Leskovcu ili gde vec ...ali ti si i njega prevazisao,rupe zatvaras holsafima i parcadiam lima...prodaj to i kupi juga za 300e i vozi se kao covek!

Link to post
Share on other sites

Pa dobro je sto je ojacao, nego da je samo vario puklo bi , vec je neko to radio i raspalo se. Mada apsurd je to raditi kad se taj deo nalazi za male pare i ima ga

Safio je limove na rupe u podu....ma ne ka radi kako misli da je ok!

Link to post
Share on other sites

zna li neko kako da obrisem temu, posto se uzalud trudim....ne zelim da se neko sprda samnom, a mislim da smo svi ovde na forumu isti i jednaki, mislim bar bi trebali da budemo....

Link to post
Share on other sites

Cekaj...nisam ga uvredio uopste,jos manje nesto ruzno da sam napisao.....ali ovako da zatvara rupe je smesno.Jos i na rukopis moram da obratim paznju,ovi sa Fiatovog foruma ubise :rofl: :rofl:

Link to post
Share on other sites