Recommended Posts

Pozdrav! Vec dugo vremena pokusavamda sredim jednu anomaliju na mom BMWu i ne uspevam.

Zamenio sam sve zivo, svecice, separator uljnih para, resio sve vakuume na motoru, vodu, hladnjak...probao skoro i drugi regulator ler gasa i nista! Stavljen i nov protokomer, stavljani i od drugara i opet isto ili slicno...

Kada polazim, jako tesko, cesto mi auto 'stuca', trazi veci gas i drzanje pomalo na kvacilu da bi normalno krenuo i tada poleti kao metak, u suprotnom stuca dok ne prebacim u drugu...

Vrlo cesto mi na leru variraju obrtaji do te mere da idu do 1500 pa na 500 rpm i onda se ugasi ili se nekad provucem da ostane u radu...Kada je ukljucena klima OBAVEZNO SE UGASI kada stajem iz voznje na semafor ili naplatnu rampu...- NE DESI SE UVEK!!!!!

Iskreno, predlog je da zamenim senzor radilice mada ne javlja dijagnostika eksplicitno da je do njega...sve ostalo sam izmenjao i opet isto...

Inace u pitanju je BMW E46, 320i, 6 cilindra, 110 kw, imam i landi renzo plin...

Hvala unapred!

Link to post
Share on other sites

Isto brate...slicno, mozda na benzinu malo lakse iznese po neki put da se ne ugasi kada stanem...i cini mi se kada je klima ukljucena da isto tako lakse podnese to variranje obrtaja od ~1500 do ~ 500 rpm?

Link to post
Share on other sites

I moram reci da nije uvek da se gasi...sada kako je malo zahladilo on se bolje ponasa i manje variraju obrtaji...letos na autoputu je bila prava ludnica jer je bilo pravilo da se ugasi na semaforu kada stanem ili naplatnoj rampi...

Link to post
Share on other sites

ja sam imao na proslom autu isti motor ko i ti, sa tim gasenjem, ali ne da se ugasi ono odjednom nego padnu obrtaji pa se dignu pa padnu i onda mu ja nadrndam gas da se ne ugasi, nije bilo do flaseva uopste ni do vanosa, ni do ccv-a ni do protokomera, vec do oba senzora bregaste, bili u maleru sta ces.A do tad puko novce.. a dijagnostika ih nije pokazalauopste, plin nisam imao.

Link to post
Share on other sites

E to i meni, bas tako kao sto govoris...koja su to dva senzora? Uh, iskreno, daj Boze da se nadje sta je jer i ja samo pucam lovu a ono uvek isto...i mnogo nervira iskreno...

Link to post
Share on other sites

Jebeno je kad ti zabode na sred raskrsnice... Meni je tako jebavao ler ventil,i fals na crevu ler ventila...

Nadji negde senzor i probaj da li ima razlike... To je bese m52tu ako se ne varam,na izgled je kao m54...

Link to post
Share on other sites

Jebeno je kad ti zabode na sred raskrsnice... Meni je tako jebavao ler ventil,i fals na crevu ler ventila...

Nadji negde senzor i probaj da li ima razlike... To je bese m52tu ako se ne varam,na izgled je kao m54...

Da, M52...

Link to post
Share on other sites

Tako je, M52TU mi je motor, sa dva vanosa...ajde ako StunterSM ima te senzore...ne znam ni sam koji bi mi trebali, ako postoje dva senzora za radilicu i bregastu? I ne znam da li da mi das i ler leptir? Unapred hvalaaaa

Link to post
Share on other sites

Imam isti takav motor u delovima. Ako hoces mozes sve dobiti ma proveru sta ti treba i na sta sumljas. Napravi spisak sta bi sve da ti dam na proveru

Pozdrav, jeste motor M52TU...ne znam da li postoje vise senzora,neki spominju senzor bregaste i senzor radilice...i probao bih i ler leptir ako imate...najpre ovaj senzor pa onda i ovo i mislim da nema sta vise drugo...

Link to post
Share on other sites

M52tu nema problem sa klapnom kao sto ga ima m54,i ima 1 senzor bregaste.Ali diagnostika "prava" mora da pokaze ako su senzori u problemu.

Proveri crevo usisa od protokomera do klapne,iz 2 dela je i desava se vrlo cesto da tu hoce da pukne i falsira.

Ako je sve to ok proveri bobine,mada bi i to prijavljivao na diagnostici kao misfire.

Prvo dobra diagnostika pa sve ostalo,naravno proveri prvo vizuelno ta creva zbog falsa.

Link to post
Share on other sites

Proveravao vise puta sva creva...bobine mislim da nisu, imao sam ranije problem sa bobinama, drugacije mi se manifestuju...ostaje onda taj senzor...javicu kada nesto probam

Link to post
Share on other sites

ako si siguran 100 % da su ti vakumska creva sva ispravna, a tesko buraz da su bas sva osim ako nisi nova stavljao, jer matoro je to sve trulo i krto. Jedno da ne valja nece ti lepo raditi masina. E to kad budes siguran 100 posto onda se baci na ler ventil i eventualno senzor bregaste, rece boban ima 1 a ja mislim da ima 2, mozda gresim. Protokomer ako ne radi pokazace dijagnostika, e sto se ler laufa tice (ler motor) za njega ne znam dal ce dijagnostika da izbaci, moras ocistiti to sranje i klapnu gasa ako je strokava. :)

ima tu jos neko crevo ka pozarnom zidu i to proveri

Link to post
Share on other sites