Recommended Posts

Postovanje svima,

Bavim se remapom kod nas poznatiji kao chip tunning (mada je chip tunning sirok pojam ali kod nas je poznat kao tako). Pa evo da se izreklamiram malo smileee.gif

Sta je remap?

Remap je prepravka , izrada vec postojece mape koja se nalazi u ECU automobile
Farbicki je automobil ogranicen (restrikcije) zbog ekonomije, izduvnih gasova , i regulisanje snage kod motora.
Mozda nekom ovo malo zvuci glupo ali svaki motor koji se sklopi u fabrici kada bi iz njega izvukli maksimun remapom ni jedan motor ne bi imao iste specifikacije , ne mislim pod ovim da bi svaki motor imao drugaciju KS ili NM ali bi bilo oscilacija u tome , zato fabrika edituje mapu da sve motore svede na iste specifikacije.

Radim cak I DPF OFF , EGR OFF , IMMO OFF , O2 senzor off ( lambda)

Radim remap veoma povoljno cak ce I biti promocija prvih 3 bsp

Sta vam je potrebno da mi posaljete?

Ovako treba da mi posaljete fajl koji se nalazi u ECU to mozete uraditi sledecim alatom

Galleto 1260 i MPPS (ne preporucujem rade samo flash) , Kess v2 , Ktag , trasdata , bdm 100 itd itd
Sa ostalim alatima uvjek mozete odraditi recovery ako sto podje po zlu J
Uz to marka automobila , kilometraza , model ECU , broj hardware-a I software-a , godiste automobila


Kako to treba da izgleda:

· Marka , Model : BMW e46 320d
· Motor: 2000cm
· Snaga: 100ks/kw
· Kilometraza: 200000km
· ECU: Bosch EDC16C31
· ECU software number: 12314124121312 (primer)
· ECU hardware number : 21313213123141 (primer)



Da li je los remap po motor?

Da odmah rascistimo ako je motor odrzavan kako treba , sa dobrim remapom ne moze da utice , samo pobosljanje moze da se osjeti
Ako je motor los , dizne , zamajac lupa , auto dimi itd itd , sta ocekujete da sve to nestane remapom?

Neravnomjerna povecanja u remapu uticu na auto, veliki udari stradaju stope , zamajac , trapovi osjete , kvacilo …. itd itd

Kratko I jasno.


Da li moze da smanji ekonomiju?

Da moze .
OVO SE ODNOSI NA NORMALNU VOZNJU (GRADSKA)
NI JEDAN AUTO REMAPOM NE MOZE DA TROSI MANJE AKO AUTO LUDACKI VOZITE
Upotrebite logiku , definicija snage
Snaga = gorivo + vazduh
Ekonomija se moze poboljsati u predjelu normalne voznje (gradske)

Kako?

Lako je. Ako odredjenoj kolicini goriva date odredjenu kolicinu vazduha npr 1mg goriva prema 14.6mg vazduha , na tom odnosu Nafta ima najbolji efekat. Najjace sagorijevanje ima I iskoriscenost ubrizganog goriva. Kako znati koliko goriva moze da sagori svaki motor koristeci odnos 14.6 , 14.7 (zlatnu sredinu)
Uzmimo BMW e46 320d commonrail tip , 2000cm zapremina , 4 cilindra
2000/4 = 500
Svaki cilindar moze da primi 500mg vazduha
500/14,6 = 34

34 je kolicina u mg goriva koju svaki cilindar moze da sagori sa ovim odnosom od 14.6 (zlatnom sredinom)

Zasto to nisu u fabric uradili?

Jer danas postoji svakojaki testovi izduvnih gasova itd itd
Da bi smanjili emisiju izduvnih gasova u fabrici ovaj odnos povecavaju cak na 18mg vazduha na 1mg goriva. Veca zapremina vazduha smanjuje volumen stetnih materija u izduvnom gasu

Posle remapa auto jako dimi?

Remap je slabo odradjen, ili su na autu lose dizne itd itd, domino efekat.
Previse goriva malo vazduha, cilindar ne sagori zadatu kolicinu goriva

Ako se desi da posle mog remapa auto dimi odmah javite ja prepravim smileee.gif



Samo bez glupih pitanja koliko moze da se nagura ovo auto , niko ali niko ne moze da zna tacno koliko je auto posle remapa dobilo KS I NM dok se baci auto na valjke wink.gif Samo mozemo da prepostavimo svaki dizel motor moze 20 do 30 %

Manite se prica obicnih “flashera” koji farbaju narod ,skinu kolekciju sa interneta “ova daje vise konja , ova manje , ova je skuplja ova nije”
Razmislite zasto bi neko dijelio svoj dobar rad za dzaba? smileee.gif
Ima ih ali ….. jednom u million sta se kaze I to mozda ako provucu nekom neku mapu J
Necu da vredjam nikoga samo mali info sta se sve radi smileee.gif

Ako ima nekih pitanja slobodno postavite ovako sam malo na seljacki nacin ukratko prestavio “chip tunning”

Pozdrav

Link to post
Share on other sites
  • Replies 158
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Koliko naplacujes to zadovoljstvo?

Pozdrav drug,

Ovako posto sam iz CG

Prvih 3 koji se jave za njih je bsp :)

Podrazumjeva se ako imate opremu za pisanje , citanje na ECU tipa KTAG , KESS , TRASDATA , BDM 100 itd itd

Znaci iscitate fajl iz ECU posaljete ga meni , ja na osnovu tog fajla , tj prepravljam taj fajl , radim mapu po vasem zahtjevu

Znaci mozete da trazite od kojih obrtaja da je editujem, npr do 2000rpm da ostane stock preko da se edituje itd itd da ne duzim pricom :)

Hvala sto si se javio

Pozdrav

Link to post
Share on other sites

jel komplikovano flesovanje mape i vracanje stare nazad? zanima me jer u nemackoj na tehnickom proveravaju da li je auto cipovan, pa da li mogu sam da vracam staru mapu pre tehnickg pa posle opet ucitam modifikovanu?

Link to post
Share on other sites

mene zanima da li cip dovodi do brzeg unistenja turbine ? :)

Los remap da.

Dobar remap ne . (ako je auto odrzavam kako treba)

Primer ako turbina treba da dostavi 2000mg vazduha u cilindre , ja ne moram da diram taj max .Sve zavisi kakav remap zelite .

Ovako ako na 2000rpm treba da dostavi 300mg na fabricku kolicinu goriva , ako povecam gorivo na te obrtaje ja moram da povecam i vazduh jer ce auto dimi usled nepravilnog sagorijevanja. Svaka turbina moze da izdrzi do 8% max od zadate fabricke vrijednosti u najvisim obrtajima ali ja koristim 5%. To su sigurne vrijednosti . Ako je auto odrzavan kako treba nece biti nikakvih problema ;) Ako auto dimi , turbina "pjeva" sta ocekujete da sve to nestane remapom ? :)

Isto kao u sve u zivotu ako znate sta radite i kako radite sanse za to su sanse minimalne ;) Ali sve zavisi od mnogo faktora zato uvjek trazim da mi se kaze kilometraza koje je auto preslo da imam u vidu ;)

Slobodno pitajte ako je sta nejasno , nadam se da sam ti pomogao u neudomici :)

Pozdrav

Link to post
Share on other sites

jel komplikovano flesovanje mape i vracanje stare nazad? zanima me jer u nemackoj na tehnickom proveravaju da li je auto cipovan, pa da li mogu sam da vracam staru mapu pre tehnickg pa posle opet ucitam modifikovanu?

Ako imate opremu , sve se moze uraditi za 10 do 15min samo uvjek imajte fabricku i modifikavanu mapu negde na kompjuteru sacuvanu . Ako imate sacuvane mape, fabricku i modifikovanu da uvjek mozete vratiti na staru mapu kasnije ucitat modifikovanu :)

nadam se da sam ti pomogao :)

Pozdrav

Link to post
Share on other sites

Hvala ti, to ce mi uskoro trebati :)

kupuj preko interneta opremu jeftinije jeste da se priceka malo al jbg , bolje nego odje da platis duplo vise ako i ne 3 puta vise za isti proizvod samo sto ce ti napricat da je kao original i nije iz kine ....

Link to post
Share on other sites
  • 3 months later...

Ovom prilikom bih hteo da pohvalim Nemanju (torque) sto mi je sredio auto posle godinu dana cackanja raznoraznih tjunera.

U pitanju je e60 520d. Cipovan je pocetkom godine, trosio je vise, dimio, nije linearno ubrzavao itd. Nakon lose mape zahtevao sam od tjunera da mi vrati fabricku jer nisam bio zadovoljan. Pri vracanju fabricke nesto se uz..ebalo i od tada 5 tjunera nije moglo da sredi auto. Govorili su da je zbog dizni, turbine, nosaca motora, zamajca, itd. U leru je tresao ko traktor, pri dodavanju gasa dimio kao furuna, a ubrzanje bilo sporo i nelinearno.

Nemanja je izgubio par dana dok je video u cemu je problem, nasao originalnu mapu za moj auto i sredio je.

Saslusao me pazljivo i i prepravio je prema mojim zahtevima iako sam bio malo dosadan.

Sada auto ide mnogo lepse, elasticniji je. Utisak je kao da je puno laksi a pri preticanju i na uzbrdicama je milina kad se doda gas.

Sto je i najbitnije iako sam u medjuvremenu skinuo dpf dima nema uopste ni na punom gasu u bilo kojoj brzini, sto znaci da je sagorevanje podeseno do perfekcije.

Nemanja hvala druze jos jednom

Link to post
Share on other sites

auto industrija trosi ,milione na resavanje problema izduvnih gasova , na postovanje normi za svaku oblast ponaosob ... a vama dvojici je to uspelo ko 2 i 2

nego , probaj da neko vozi tvoj auto a ti gledaj jel dimi ili ne ... ili , naj lakse je nocu da vidis na retrovizoru kada ga zgazis koliko kulja dima , jos ako je retrovizor samozatamnjujuci ... super

Link to post
Share on other sites

Nocu i gledao drugar iza mene nema dima. Nije nama dvojici krenulo nego jednom. Covek je podesavao mapu nekoliko puta dok nije odgovorila mojim zahtevima. Ja se ne razumem u remap ali sa ovim sto sam dobio sam prezadovoljan

Link to post
Share on other sites

Hvala Nikola , drago mi je da sam pomogao i da si zadovoljan :)

Nikola je skinuo dpf fizicki , ja ga ugasio softverski , vratio mapu koja odg njegovom autu onda tek radili remap

Nikola tebi hvala na finim rijecima i podrsci , da vozis dugo i dugo :)

Link to post
Share on other sites

Neko raspolozen za besplatan remap ?

Neka se javi u inbox , raspolozen sam dok ne napisem drugavje u postu :D hahahahah

Potrebno je da se iscita mapa , ako imata alata ili znate nekoga ko bi vam to ucinio

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Pozdrav,de mi reci koliko uzimas za softversko gasenje dpf filtera? Kao i da li znas gde i kod koga bih mogao da ga skinem fizicki i koliko je to tesko uraditi?ne mogu vise da ga trpim,dva puta sam ga cistio do sada i evo opet se zapusi.

Link to post
Share on other sites

Poslao sam ti privatnu poruku :)

Link to post
Share on other sites

Pozdrav,de mi reci koliko uzimas za softversko gasenje dpf filtera? Kao i da li znas gde i kod koga bih mogao da ga skinem fizicki i koliko je to tesko uraditi?ne mogu vise da ga trpim,dva puta sam ga cistio do sada i evo opet se zapusi.

Koje ulje sipas?
Link to post
Share on other sites

Koje ulje sipas?

Ono neko Bmw original oil,siva kutija 5w/30.

Ne znam ako je po dijagnostici zapusen 46 grama moze li se izduvati na auto putu?

Vozio sam ga pola sata na 4 000 obrtaja al opet nista :/

Link to post
Share on other sites

Zvao sam Pirke auspuh centar,oni bi mogli da mi skinu dpf fizicki i cena je 25 eura sto je stvarno prihvatljivo,jos samo kada bih nasao nekoga i u Bg-u da radi extra to softversko uklanjanje a da je cena prihvatljiva,jer ovaj decko je iz Podgorice sto mi je stvarno daleko :(

Zvao sam Revo chip u Uzice,hoce 300 eura da uklone fizicki i softverski dpf sto je stvarno po meni,mnogo velika cena.

Pirke mi je takodje rekao da moze da napravi nesto,tako da ostane i dpf i katalizator u postojecem kucistu,samo da napravi zaobilaznu cev oko toga,nisam bas razumeo najbolje kako je rekao da se zove taj proces.

Link to post
Share on other sites

preko gps-a, ubace se parametri o kolima i posle meri, sta ja znam, slicnu mi razliku izbacila kao i torque koji je povezan i sa kolima breko obd-a i bluetootha. Jest da nije kao na valjcima ali otprilike neki dobitak moze da se izracuna sa njima

Link to post
Share on other sites