Recommended Posts

radis benzinjare? poslao sam ti zahtev....

Radim . javi se na fb :)

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...
  • Replies 158
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Da podelim sliku dyno mjerenja nakon mog remapa

Hvala Firul-u jos jednom sto je podelio rezultate

U pitanju je bmw e46 320d 150ks

Nakon mog remapa rezultati su sledeci : 180,5ks i 407nm :)

13230244_248789855477939_631553538377566

Link to post
Share on other sites

ko to daje?

Sta se desava kad nacipujes 2,0d na 190 konja i on zakuca,polomi radilicu,prejebe zamajac,istopi klipove,sjebe turbo zato sto taj motor nije predvidjen za tu vrstu exploatacije????Nikom nista?

Pitam coveka da li kad to radi kaze musteriji da to moze da se desi i skine sa sebe odgovornost,ili ima pricu da je to sasvim normalna stvar da se ustvari fabrika zastitila na 150 konja ali da taj motor moze da trpi bez problema takav vid opterecenja.

Ja znam da nemoze jer sam se nagledao 320d sa razvaljenim motorima posle tih remap-a chip tuninga i slicnih stvari.

Zbog toga pitam,ako covek garantuje da ce sve da bude ok da mu saljemo musterije.

Link to post
Share on other sites

Sta se desava kad nacipujes 2,0d na 190 konja i on zakuca,polomi radilicu,prejebe zamajac,istopi klipove,sjebe turbo zato sto taj motor nije predvidjen za tu vrstu exploatacije????Nikom nista?

Pitam coveka da li kad to radi kaze musteriji da to moze da se desi i skine sa sebe odgovornost,ili ima pricu da je to sasvim normalna stvar da se ustvari fabrika zastitila na 150 konja ali da taj motor moze da trpi bez problema takav vid opterecenja.

Ja znam da nemoze jer sam se nagledao 320d sa razvaljenim motorima posle tih remap-a chip tuninga i slicnih stvari.

Zbog toga pitam,ako covek garantuje da ce sve da bude ok da mu saljemo musterije.

Pozdrav,

Ja radim remap za svako auto posebno , tako da kod mene nema jedna mapa 1001 auto :)

Za svako auto radim mapu , prilagodjavam njegovom stanju i zeljama musterije .

Losi remapi dovode , do posledica , dobro odradjen remap (mislim na standradno povecanje snage zaobilazenjem fabrickih restrikcija) se sve svodi na iskoriscenost goriva i odnosu nafte i vazduha.

Fabrika je postavila ogromne restrikcije zbog ekologije

Kod bmw se koristi fabricki odnos 19,20,21:1

Ja usled remapa pravim bogatu smjesu (ja licno koristim 17,5:1 neka zlatna sredina da nema dima i performansi) , turbo povecavam za 300mbar

300/4= 75mbar-a vise po cilindru , sto daje 0,75 vecu kompresiju na cilindru.

Ja ne prelazim fabricke vrednosti zadatog goriva , jednostavno zadato gorivo od strane vozaca , iskoriscavam maksimalno .

Do sada nikad nisam imao problema sto se tice moga rada i moga posla jer sve sto radim , radim kao za sebe

Opet kazem svaku mapu koju radim , radim zasebno za svako vozilo.

parametre koje menjam su sledeci .

Driver wish (Zahtjev vozaca preko papucice gasa)

Smoke limiter ( Mapa koja ogranicava ubrizgavanje goriva , i odredjuje smjesu vazduha i goriva)

Torque limiter ( Mapa koja ogranicava gorivo , ove 2 mape navedene gore)

Turbo boost ( Mapa koja je zaduzena za turbo pritisak)

Turbo limiter ( Mapa koja sluzi kao limiter u slucaju prepumpavanje turbine)

SVBL ( Prekidac koji salje automobil u safe ili limp mode u slucaju problema , okida gorivo)

Duration map ( Mapa koja odredjuje stepen trajanja ubrzigavanja)

Start injection ( Mapa koja odredjuje pocetak ubrizgavanja)

SOI ( Mapa koja ogranicava maksimalnu kolicinu goriva)

Sto se tice garancije , garanciju dajem i snosim troskove ako se problemi dese zbog moje greske :)

Dosta ljudi koji se bavi ovime rade na na mapa zaduzene za gorivo , ne pomjeraju stepene ubrizgavanja i pocetak , i ostale limitere .... Tako da los remap moze da sjebe motor , dok dobar remap sanse su minimalne :)

Link to post
Share on other sites

Jbg ne treba se izivljavati na njemu, ja uglavnom tu snagu koristim za preticanja, ovako retko kad prednjem 3000 obrtaja

Tako moze da traje

Vidi nije problem chip ali do panja je rizicno

Link to post
Share on other sites

Tako moze da traje

Vidi nije problem chip ali do panja je rizicno

Ljudi pomjeraju blokade . sve dok su fabricke blokade na 4400 ( pricam o 320d modelu) nema problema

Svako auto radim od 1500 rpms do 4000 rpms

Ko se izivljava na njega bio on cipovan ili ne , ne pise mu se dobro :)

Link to post
Share on other sites

Nekako mi dizel nije za divljane, dok sam imao 318i iako je bio slabiji dosta mnogo sam brže vozio, na ovom me nekako ne vuče toliko da ga gazim

Zavisi od litraze :)

Link to post
Share on other sites
  • 7 months later...

Radno kao i uvjek :)

Bmw e39 530d 142kw :)

Untitled.png

Link to post
Share on other sites
21 minutes ago, Stefan L. said:

aj okaci kako treba da izgleda dobra mapa za jedan e46 2.0d ako imas :)


Ovo je samo prikaz 3d Torque limitera , i 2d Smoke limitera :)

Naravno da mogu da postavim u 2d i 3d ali u text modu gde su brojke nece da moze :D:D

Link to post
Share on other sites
3 hours ago, 777.boban said:

A sta znaci ova slika uopste?

Prikaz mape u toku njene izrade :)

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...
3 hours ago, Stefan L. said:

nesto ti se ne moze poslati poruka i inbx 

Evo obrisat cu inboks u narednih 10 min pa probaj opet :)

Link to post
Share on other sites

Probaj sada inbox je prazan :)

Link to post
Share on other sites