Recommended Posts

  • 1 month later...
  • Replies 158
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Pozdrav

 

Sto se tice menjaca moze da izdrzi mapa se malo drugacije radi i manje obrtnog momenta ima u odnosu na manuelca sto se tice nekog agresivnijeg remapa. Za klasicni remap nije problem jedina je razlika sto kod automatika je pozeljno da obrtni moment dolazi linearnije u odnosu na manuelca

 

Послато са Lenovo A816 уз помоћ Тапатока

 

 

Link to post
Share on other sites

Kako i da li se moze resiti egr na e39 525d, tj.ukloniti.Kolika je cena cele intervencije? Hvala

 

Послато са LG-D855 уз помоћ Тапатока

 

 

Link to post
Share on other sites

Pozdrav

 

Sto se tice egr ventila moze se ukloniti softverski da racunar ne prijavljuje gresku i da automobili ne ulazi u safe mode.

 

E sada sve zavisno od stanja egr ventila negde je potrebno mehanicko zaobilazenje ili blokiranje egr ventila pa i softverski , u nekim slucajevima gde je egr ventil funkcionalan samo softversko zaobilazenje.

 

Sto se tice cene softverske izmjene za egr ventila 40e je cijena

 

Послато са Lenovo A816 уз помоћ Тапатока

 

 

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Potreban jos jedan saradnik na prostoru Srbije!!

 

Vise informacija putem privatne poruke!

 

Послато са Lenovo A816 уз помоћ Тапатока

 

 

Link to post
Share on other sites
Bravo Nemanja! Samo napred!

 

 

 

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk

 

 

 

 

 

 

Hvala brate puno!!

 

Послато са Lenovo A816 уз помоћ Тапатока

 

 

Link to post
Share on other sites
  • 3 months later...

@Torque Primetio sam da te svi hvale i vidim da si ozbiljno shvatio sve vezano za remap pa me zanima nesto sto i dalje nisam uspeo da saznam... A to je da li su bolje mape koje su uradjene da auto ne dimi uopste ili mape gde auto ipak izbaci nesto dima na potapanje gasa. Nek bude primer E46 320d 110kw koji ja imam. Naslusao sam se dosta prica, meni je i dalje logicno da nema dima, dok postoje ljudi koji bi ruku dali samo da dokazu da su u pravu kada kazu da je bolje da auto zadimi malo... Kojom logikom ne znam pa bih voleo da mi ti kazes par reci oko toga... Hvala

Edit: Zanima me jos 1 stvar, posto je moj 2.0d prvi koji vozim a da nije radjen remap zanima me koliko je normalno da auto krecem punom snagom tek od 2500 obrtaja, do nekih 1800 je standardna prica, al od 1800 do 2500 nekako je trom, sporo ubrzava... nema taj udar kao npr na vw... inace klapne sa usisne su povadjene, EGR nije zatvoren, a dima prakticno i da nema

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

@Uzicanin

Pozdrav drug ,

Prvo izvini na ovako kasnom odgovoru

Sto se tice mapa sa dimim ili bez njega sad cu da ti objasnim detaljnije koliko je moguce.
Sto se tice mape koja baci malo dima ne mora da znaci da je ona bolja , od one kod koje se ne pojavljuje dim.

Mapa bez dima :

Koristi se odnos 17,5 do 16  , bogatija je smjesa od fabricke daje istu kolicinu ali na manje vazduha sa time je jaca eksplozija sa time dolazi veca snaga
Obicno se radi za ljude koji zele malo vise snage onako neka osrednja mapa , ljepse povuce u preticanje manja potrosnja itd itd

Mapa sa dimom ,
Ako nije dobro podeseno na koji stepen ce da ubrizga gorivo , javlja se dim i auto ne ide nista posebno bolje.

Ako se podesi stepen ubrizgavanja nafte i trajanje ubrizgavanja i zada se 14,6 smjesa , taj auto ce da ide ko blesav javit ce se veca potrosnja ko vozi non stop pun gas , i naravno vece kolicine dima.
 

Sto blize odnosu 14 mg vazduha na 1 mg nafte ( 14,6 : 1 ) za maksimalno iskoriscenje goriva i za maskimalne rezultate.

Auto moze da dimi ako mapa nije dobro odradjena ako nije spusten stepen ubrizgavanja i trajanje ubrizgavanja u cilindru se jednostavno ne sagori zadata nafta nego je klip progura u auspuh bukvalno prosipa naftu.

Mapa sa dimom na prvi nagli gas :

Mapa koja baci dima na nagli gas ne znaci da je dobra ni losa , sve stvar kako je odradjena , zasto baca dim?

Kada nabodes gas zelis da auto sto brze reaguje na to , zato mu je zadato da baci vecu kolicinu goriva na manje vazduha da bi dobio vecu snagu i veci obrtni moment da bi pre motor dostavio snagu na tockove , da bi ispunio zadatak zadat od strane vozaca.


Znaci ako mapa ima dima ne znaci da je losa a ni da je dobra u odnosu na onu bez dima sve je stvar u tajmingu i kolicini sta kada koliko i gde.

E sad da meni kazes odradi mi mapu me zelim puno da mi dimi , ali kada da gas da povuce ja cu da ti napravim da na naglo davanje gasa kompjuter zada da baci naftu na manju kolicinu goriva , da sto pre zavrti da sto pre dobije snagu i naravno baci dim nakon toga spustim na 17,5 i auto ide pumpa a dima skoro pa i da nema

Jel hoces da ti posaljem snimak bmw e38 730d sa vecom turbinom i diznama kako dimi ? Suze oci u njegovoj blizini , ali zato tezak auto vrti 19 tocak prve tri brzine kao da su 15-tice :)


Sad sto se tice tvog auta ako sumljas da auto treba bolje da ide preporucujem ti da pogledas MAF senzor i n75 ventil da li rade kako treba i da li rade u poljima vrednosti koji su im zadati

Nadam se da sam ti ukratko objasnio i resio neudomicu :)

Jbg neko voli burek sa mesom neko sa sirom neko sa zeljem aj sad ti dokazi koji je kome bolji :D salim se naravno

U zdravlje

Link to post
Share on other sites

Problem je kad dimi ko blesav a ne mrda e to je problem :)

E sada malo teksta za ove sto ne placaju mape , sto se kunu , lazu , sto vode ozbiljne firme sto idu na valjke na fabricku mapu hvali po 30ks sto kumi moli da se ne izbacuje .

E ovako vlasniku ( barem se tako predstavio ) Auto folije Cobra i vlasniku  Auto gas Nitro GT  sa bmw e60 535d za kojeg si preko kolege sa foruma stupio u kontakt samnom sa namjerom da resim tvoj problem ima da ti kazem sledece:

Trazio si remap da ti prepravim dpf i egr , neko ti to pre mene radio , ja ti to sve sredio rekao ti 150e ( a trebao sam punu cenu 300 ) castio te dpf i egr gasenje , posao si na dyno pre toga hvalilo ti 26ks a obrtni moment manji nego na golfa 1.6td .
Drugo ono kablo za stag plinske racunare jos nije stiglo mora da se covek umorio od pjesacanje od BG do PG jbg ne zamjeram mu velike su vrucine.

E sada platit ces te 150e u to budi siguran :) naravno izbacit cu ti sliku i viber broj na fb stranici  cisto da se zna ko si sta si , ne sa namjerom da te ponizavam nego da pokazem kakvih ljudi jos ima :)

Kao trece zalio si se da ti auto ne ide kako treba posle mape ja ti naveo da se odrade logovi da se pogleda zasto fabrickom auto toliko hvali konja i zasto je tako losa krivulja posle dyno mjerena , rekao si danas sjutra evo 3 mjeseca nikako da te dobijem ni traga ni glasa ni onom mrceniku sto pjeske krenu da mi donese kablo a ni tebi :)

E da Bog da ti vazda stao kad ti nesto zensko sjede u njega.

Hvala !

Admine ako krsim pravila ili bilo sta posalji PP sve ce da se resi.

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Da osvjezim temu:

 

Dtc off

Egr off

Dpf off

Immo off

Flaps off

Hot start off

Remap stage 1,2,3

Eco remap

Custom remap

Rev limiter

Popcorn limiter

Launch control

MAF off

Vcds Coding

Izmjena kilometraze vozila u ECU

 

 

 

 

Послато са Lenovo A816 уз помоћ Тапатока

 

 

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...
Da osvjezim temu:
 
Dtc off
Egr off
Dpf off
Immo off
Flaps off
Hot start off
Remap stage 1,2,3
Eco remap
Custom remap
Rev limiter
Popcorn limiter
Launch control
MAF off
Vcds Coding
Izmjena kilometraze vozila u ECU
 
 
 
 
Послато са Lenovo A816 уз помоћ Тапатока
 
 
Ovako

Brzih dana se otvara veliki servis u Trebinju naravno bit ce moji predstavnici po pitanju softverskih resenja remapa I ostalih stvari :)

Sve dalje informacije ce biti naknadno objavljene o lokaciji broju telefona itd itd


Drugi predstavnik na prostoru Srbije tacnije Zrenjanin ispod su osnovne informacije

+381603331867
Bačka 12
Hlebnicki Miša
Zrenjanin



Pozdrav!!

Poslato sa ALE-L21 uz pomoć Tapatoka

Link to post
Share on other sites

Ja sam rijesio onaj problem dima na mom e60 u pitanju je bio filter od vazduha 2d22b3e094488d199a2224529c5a92d4.jpg
U svakom slucaju hvala na pomoci,dugujem pice[emoji4]

Послато са SM-G850F уз помоћ Тапатока

Link to post
Share on other sites
2 hours ago, Rocco77 said:

Ja sam rijesio onaj problem dima na mom e60 u pitanju je bio filter od vazduha 2d22b3e094488d199a2224529c5a92d4.jpg
U svakom slucaju hvala na pomoci,dugujem piceemoji4.png

Послато са SM-G850F уз помоћ Тапатока
 

Posle koliko km je postao ovakav?

Link to post
Share on other sites

Po "prici" prethodnog vlasnika 6000km ja sam do sad obrnuo skoro 5000,nije ni upola ovakav osim ako prethodni vlasnik nije pomijesao filter vazduha i kabine[emoji23]

Послато са SM-G850F уз помоћ Тапатока

Link to post
Share on other sites

Ja menjam svoj na 10-12k .... i vozim u Zemunu (zimi se dimi kao Mordor) i nikada mi nije bio ovakav filter za vazduh. Gde je on vozio tih 6000 pre tebe? Paris Dakar? :) 

Link to post
Share on other sites
39 minutes ago, smg said:

Ja menjam svoj na 10-12k .... i vozim u Zemunu (zimi se dimi kao Mordor) i nikada mi nije bio ovakav filter za vazduh. Gde je on vozio tih 6000 pre tebe? Paris Dakar? :) 

Mozda je pratio nekog golfica tdi ili nekog fapa pa se zaprljalo :D Sala na stranu, ovaj filter je poprilicno zaprljan, a kao sto kaze Rocco mozda je bivsi vlasnik malo pomesao filtere

Link to post
Share on other sites
Mozda je pratio nekog golfica tdi ili nekog fapa pa se zaprljalo biggrin.png Sala na stranu, ovaj filter je poprilicno zaprljan, a kao sto kaze Rocco mozda je bivsi vlasnik malo pomesao filtere
Sve je dobro dok pojedini ne pocnu suncokretovo 5/30 [emoji23][emoji23][emoji23] ulje da sipaju

Poslato sa ALE-L21 uz pomoć Tapatoka

Link to post
Share on other sites
Ja sam rijesio onaj problem dima na mom e60 u pitanju je bio filter od vazduha 2d22b3e094488d199a2224529c5a92d4.jpg
U svakom slucaju hvala na pomoci,dugujem pice[emoji4]

Послато са SM-G850F уз помоћ Тапатока


Nema na cemu drug !

Poslato sa ALE-L21 uz pomoć Tapatoka

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Da osvezim malo

Zvanicno otvoreno predstavnisto u Trebinju


Delić Goran auto servis G-MAX Trebinje
+38766196062

Pozdrav

Poslato sa ALE-L21 uz pomoć Tapatoka

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Pozdrav

Ovako potrebna mi je usluga za kolege sa foruma sto se tice remapa

Treba neko da iscita mapu I posalje je meni putem email I na kraju vrati u racunar

Posto sam zaboravio ko ima alat I odakle potrebno mi ja u Bg-u I Uzicama

Stvarno se izvinjavam prijateljima sa kojima sa pre saradjivao oko toga ali jednostavno sam zaboravio ko sve ima alat I gde se nalaze tako da ne zamjerite nista

Lijep Pozdrav

Poslato sa ALE-L21 uz pomoć Tapatoka

Link to post
Share on other sites
Mogu vam pozajmiti mpps ako pomaze.

Sent from my ONE E1003 using Tapatalk


Hvala drug ako ne nadjem nekog blize ko zna da rukuje sa time I zna sta kako ide zovem te jer nisu imali dodira sa time zbog sigurnosti :D nadam se da me razumijes

Moze I Cacak da napomenem

Poslato sa ALE-L21 uz pomoć Tapatoka

Link to post
Share on other sites