Kupovina Bmw e60 520i


Recommended Posts

Ne znam ima li negdje ova tema na forumu?Naime imam priliku da kupim e60 520i 2005 godiste m oprema u odlicnom stanju,e sad zasto sam ovdje to me najvise zanima do sad sam probao dosta modela e60 ali nikad varijantu 520i,sad ne znam dali je ovaj motor od 125kw preslab za tu karoseriju jer mnogi kazu da je taj model prespor a da trosi skoro kao 525i od 192ks,meni prvenstveno ne treba neko auto da jurcam ali ipak gledam nije ni previse preslab,ako je neko imao iskustva bio bih zahvalan.:) :) :)

Link to post
Share on other sites

Preslab nije definitivno, a da trosi kao 2500cc trosi i jos je registracija skoro identicna. To je M54tu motor. Gledaj da ne pije ulje, a ostalo je sve OK.

Link to post
Share on other sites

Danas sam bas razgovarao sa covjekom koji vozi isto takvog bmw 520i on kaze da prakticno za 2 godine kako ga vozi nije imao vecih kvarova potrosnja ulja isto ok mnogo jeftiniji za odrzavanje od dizela,sasvim fino ide a potrosnja kroz grad oko 12 litara,to mi je nekako podnosljivo sjutra cu da probam auto pa cu vidjeti.:) :)

Link to post
Share on other sites

Citiracu svoj post koji sam napisao pre neki dan ali u drugoj temi.

Probao sam taj motor u par razlicitih primeraka e60 i mogu ti reci da su slabi za tu karoseriju. Moj auto je raketa u odnosu na njega. Vozio sam i 520i sa N52 motorom koji je na papiru jaci za 7ks ali je u voznji neuporedivo zivahniji i podnosljiviji. Suma - sumarum, vise u oglasima ne gledam 520i bas zbog neprimerenog motora.

Elem, ako ganjas benzinca, onda gledaj da bude 525i koji je daleko bolja varijanta za e60. Jedini problem je sto ih nema puno na oglasima. 525d takodje osetno bolje ide od 520i.

Link to post
Share on other sites

Citiracu svoj post koji sam napisao pre neki dan ali u drugoj temi.

Elem, ako ganjas benzinca, onda gledaj da bude 525i koji je daleko bolja varijanta za e60. Jedini problem je sto ih nema puno na oglasima. 525d takodje osetno bolje ide od 520i.

A sigurno je bolje varijanta 525i ali kod mene u CG ih ima vrlo malo do sad nisam naisao na nijednog u oglase uglavnom su to dizeli najvise 530d,a imao sam i prilike da vozim 525d ide dosta dbr mada me zanima samo bezninac.

Link to post
Share on other sites

Siguran sam da ce te razocarati 520i jer je Crna Gora planinska zemlja. Ovaj motor nema dovoljno snage ni za Vovjodinu a o krsnoj Crnoj Gori je suludo i pricati. Jos ako si porodican covek sa dodatnim prtljagom... Probaj pa ces se uveriti da je taj tvoj 320d raketa za 520i.

Link to post
Share on other sites

Siguran sam da ce te razocarati 520i jer je Crna Gora planinska zemlja. Ovaj motor nema dovoljno snage ni za Vovjodinu a o krsnoj Crnoj Gori je suludo i pricati. Jos ako si porodican covek sa dodatnim prtljagom... Probaj pa ces se uveriti da je taj tvoj 320d raketa za 520i.

To si u pravu on bi mi vise sluzio za neka odredista van Pg,nisam porodican 22 godine mi tek,mada svakako gledam da mi auto uzrdo moze makar malo povuc',sto se tice drugih kola svakako mi je E46 320d brzi jer ima 194ks(race chip) a tu je i od skora e30 325i..:D

Link to post
Share on other sites

Uzmes 520d 163ps i zavrsis pricu,sa chipom ga lagano dizes na oko 190ps

Trazim benzin ali dbr ako bi naletio na nekog bas dobrog dizela prije svega 525d mozda bi i uzeo,a 520d su dosta skupi nema ih ispod 11-12 hiljada skuplji od 525d ili 530d..:)

Link to post
Share on other sites