Recommended Posts

Vozim dizela i otisla bosh pumpa...vec duce vrijeme razmisljam da predjem na benzin/plin bmw..Pa da ovde cujem vasa misljenja koliko je pametno bmw na plin..auto koje bi uzeo bi bio e46 od 318 ili 320 facelift model od 105kw ili 125kw.. Moze neke preporuke ili na sta treba da se osvrnem..znam da je je voznja jeftinija..ali vise bih presao na benzinca zbog odrzavanja, ovo sto sam sacuvao para na dizelu ode sad u bosh pumpu..imao sam e36 328i i sa tim motorom nikad nisam imao problema..Dakle da vas cujem.

Link to post
Share on other sites
  • Replies 66
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

nadjes auto koji vec ima odradjen atest i te stvari i miran si

a sto se tice motora, kod benzinca sa sestakom neces pogresiti

ako ti nije problem registracija onda vecu kubikazu i uzivaj

Link to post
Share on other sites

Prvo sto ljudi govore jest atest..mislim da je ovde u Banja luci atest na plin 70 evra..5 godina..mislim to je sitinica na prema ugradnji plina i kupovini auta..

Meni je problem samo sto sam cuo neke price kao da plin nije za bmw da ne radi dobro bla bla..opet gledam skoro svaki treci bmw koji se prodaje posjeduje plin..pa ne bi ljudi ugradjivali da ne valja? Ima jos neko da kaze licno iskustovo?

Link to post
Share on other sites

ma stavljaj plin bez razmisljanja........naravno da je bolje voziti na benzin tu nema sta da se kaze, ali ako ne mozes na benzin, slobodno plin.........

samo dobar sekvent uredjaj i dobar majstor.......

Link to post
Share on other sites

Ko je na plinu zeli da vozi dizel, a dizeli bi na plin. Uvek je trava zelenija u tudjem dvoristu. Kad stavis nov uredjaj, u pocetku radi sjajno, onda krecu problemi. Mislim da je problem sto niko ne odrzava taj plinski uredjaj kako treba. Svi misle evo imam plin i to je to. A nije tako.

Link to post
Share on other sites

Ko je na plinu zeli da vozi dizel, a dizeli bi na plin. Uvek je trava zelenija u tudjem dvoristu. Kad stavis nov uredjaj, u pocetku radi sjajno, onda krecu problemi. Mislim da je problem sto niko ne odrzava taj plinski uredjaj kako treba. Svi misle evo imam plin i to je to. A nije tako.

Link to post
Share on other sites

Ugradi plin kod pravog majstora i rešio si problem. Ja sam kod Babića to uradio, već tri i po godine vozim na plin i prezadovoljan sam. Kad je kvalitetno urađeno, skoro da nećeš ni osetiti razliku benzin-plin!

Link to post
Share on other sites

mislim da ti je plin najbolja investicija ako prelazis puno km. A to da ne ide bmw i plin, ne verujem da je to bas tako s obzirom na to da sam vidjao i Kajene i ostala vozila bolje klase da ih imaju.. Mislim da samo trebas da odaberes dobar sekvent i da se dobro nasteluje, nekima auto radi bolje na plinu nego na benzinu, ima i ta prica.

Link to post
Share on other sites

Ma uvek pre plin nego nafta :-)

Pokajao se zato sto nije to TO...pogotovo ako se auto vozi malo agresivnije... Da ne pricam ako se 'tera' visoko u obrtaje,i neke posledice toga po motor- ventile, klipove...

Plus sto nam je kvalitet plina najgori u regionu,a verovatno i sire.

Link to post
Share on other sites

Ma kakav plin baš samo ako moraš, ne može da se poredi sa benzinom stavio i pokajao se debelo. Sad kada pođem na put više vozim na benzinu da me želje mine a i da pročistim sistem .Ko kaže da nema razlike ili da mu bolje ide na plinu nije za BMW-a lepo neka se vozi u n nešto do 1000m3 a može i plin da ugradi pa još da uštedi.

Link to post
Share on other sites

ja na e 39 sekvent 2.0 motor ne osecam razliku u voznji ,ali zato osecAM RAZLIKU U NOVCANIKU a auto isto ide,dobar sekvent pravilno odradjen i nema muke...vec 30.000km...evo sad idem do salzgitera...usteda je ogromna...

Na kraj krajeva nejurca se non stop,ko hoce da jurca kad mu dodje nek prebaci na benzin ako mu je tako bolje...

nemamo svi para na bacanje..

Sad ce i sedmica da dobije plin,kupljen stag ,ubacuje se za koji dan cu zavrsiti....

Xj jaguara zderaca goriva sam slatko vozio na plin takodje....kad se moze zasto da se neustedi...

ajd razumem lose odradjen plin jos kad nije sekvent pa se auti vuku po putu pucaju..ima i toga..ali kad je sve kako treba....

Ah da...kad menjam ulje zao mi je da ga prospem..zuto posle 10.000km :)

Link to post
Share on other sites

Ja se stvarno izvinjavam bez uvrede ali BMW se voli i vozi zbog svojih karakteristika svog zvuka i svega onoga što ga krasi i zato mislim da ko nema para da ga vozi onakvog kakvog treba i kako ga je fabrika napravila treba da pređe na nešto što mu odgovara. Opet ponavljam nikada ne može da bude isto vožnja na benzin i plin već samo približno. BMW vozim da osetim snagu i moć a poed toga i brzinu i to sa ovom slabijom trojkom u klasi BMW-a. Primer sada sam išao na put ja sam od Kragujevca do Niša stigao za 48 min. preteklo me samo nekoliko arlaudža naavno BMW. Eto u tome je čar.................................................

Link to post
Share on other sites

Pa to sve moze i na plin..barem moj e 39nepravi razliku..a zvuk nemenja ni na plin ni na benzin..ide bre isto nema razlike sem 40posto jeftinije voznje..dobro remapiran i nema problema.

a i nevidim razlog non stopne brze vožnje u kojoj se u sekundama meri prolazno vreme..prosle godine do svedske po nemačkim auto putevima na plin .probo i na benzin,ma sve isto,nema razlike ni na 60ni na 160...ni uzbrdo ni nizbrdo.pričamo o sekventu....

Link to post
Share on other sites