Pedala za Kvacilo zvuk


Recommended Posts

znaci pocelo je letos po onoj vrucini da se cuje, ne bas svaki put kad pritisnem pedalu kvacila ali kako vreme odmice sve cesce i cesce , znaci da problem raste...

- prvo sam posumnjao da je u pitanju gumena obloga pedale pa sam je skinuo ali zvuk je nastavio da se cuje

-posumnjao sam i na oprugu koja vraca pedalu na gore, one dve gumice koje sluze kao obloga gde se zakacuje feder su bile malo ojedene, ja ih zaokrenuo na zdravu stranu ali je problem ostao

ako je neko imao slican problem i resio ga neka to podeli, svaki koristan predlog i misljenje su dobrodosli.

samo da napomenem da se zvuk cuje nevezano dali je motor upaljen ili ne, na snimku koji sam napravio je bio ugasen motor inace se zvuk cuje dosta jace uzivo nego na snimku...

Link to post
Share on other sites

Jel si probao da skines polugu kvacila sa osovine i podmazes ?

nisam, eto uradicu to u nedelju, nadam se da nije nesto komplikovano, predlog sta da upotrebim za podmazivanje ???

Link to post
Share on other sites

ne mogu da vidim ovaj video sto si okacio,pa ne znam na koji zvuk tacno mislis,ali mene je pri pritiskanju kvacila zezalo neko izvesno skripanje i ispostavilo se da je onaj pipak (kako se vec zove,nek objasni neko strucniji) u zvonu,sto stoji na viljusci menjaca.uglavnom ako je to ne gine ti skidanje menjaca

Link to post
Share on other sites

Nije toliko, videces. Siknes osigurac izvuces malo osovinu i podmazes. Tovatna mast bilo koja. Ja sam podmazivao grafitnom.

pa kod mene je na pocetku kao skripalo, ja podmazao WD-om ali sad je cuje se na snimku pocelo da cakce, u nedelju cu da probam da resim problem ...

Link to post
Share on other sites

Da nije cilindar kvacila?

pa nisam primetio da curi ulje, sta moze da mu bude, ja mislim kad ode on procuri, ovaj moj je suv bio kad sam ga pogledao ... proletos...

znate na nogu se oseca kao da u trenutku zapne i onda cakne (pukne) i tako skoro svaki put...

Link to post
Share on other sites

nisam bas trenutno upoznat sa konstrukcijom celog tog mehanizma, ali probacu u nedelju da raskupusam to dole pa cu da vidim, probacu da otkacim cilindar i onda da gazim pedalu da vidim dali ce onda da cakce...

Link to post
Share on other sites

da ne ostanem duzan:

resio sam problem...

skinuo onu malu kaset s leve strane ispod prekidaca za svetlo i prvo nisam obracao paznju , gledam ja polugu i oprugu i tu je sve ok i na kraju primetim onaj debeli snop kablova koji je u pletenom crevu da je ostecen , pletenica je sve rascupana, shvatim da se ona nekako zagurala izmedju poluge ili opruge i kasete i da je zapinjala za verovatno oprugu te je opruga prozivodila onaj zvuk pucanja... u glacnom zagurao kabli na drugu stranu da ne moze da dohvati do poluge kvacila, vratio kasetu i za sada nema zvuka... nadam se da je samo do toga bilo a vreme ce pokazati svoje... hvala na paznji ...

Link to post
Share on other sites