Recommended Posts

Sa turbinom se ne experimentise, po mapi postoji zeljena vrednost za odredjeni RPM i po live dijagnostici dobijena vrednost, treba ih pribliziti maximalno... Ovo je moje misljenje ne mora da znaci da je tacno...

Sent from my P6-U06 using Tapatalk

Link to post
Share on other sites
  • Replies 82
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

West gate izbaci visak pritiska da ne bi, sto ti kazes, turbina prepunila (zapravo ne moze da (pre)puni vise nego sto moze fizicki da stane u cilindre). Ako izbaci ranije auto ne ide dobro jer umesto u cilindre pritisak ode napolje. Ako izbaci kasno ili nikako onda strada turbina jer se opterecenje na lopaticama gomila posto u cilindre vise ne moze a ni napolje ne ide zbog loseg regulatora. U ovom slucaju ako imas srece probice na cevima ili interkuleru a ako nemas razletece se turbina i krhotine ce uci u motor.

Sta ce od ovoga biti mozes eksperimentom da utvrdis ;)

Link to post
Share on other sites

Zvao sam majstora sto je radio turbo, bas danas prepodne. Kaze da ne diram nista oko te poluge. I da doteram auto ovih dana.

Sta bi trebao da uradim po tvom misljenju? Nasao sam negde na kp polovan vakumski regulator oko 30e,kaze da je testiran i ispravan.

Послато са Tesla_Tablet_L7_3G уз помоћ Тапатока

Link to post
Share on other sites

Pa treba proveriti da li je regulator ispravan a do tada samo nezno po gasu.

Pratim ove tvoje muke I nekako mi se ovo iskristalisalo kao moguci problem ali jebiga nisam ja majstor pa uzimaj sa rezervom moje misljenje. Treba videti kako najbezbolnije da proveris da li je regulator ispravan - bezveze da kupujes drugi a nisi siguran da je do njega.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Probao sam tri ventila turbine i ista prica.drugi map senzor i isto...

Sa malih obrtaja katastrofa ide. A na velikim ugasi turbo.

Probacu i drugi Ecu racunar. Ako ne opet moram turbo da skidam...

Sent from my GT-I9060 using Tapatalk

Link to post
Share on other sites

Ti se brate napati, el nemas u blizini nekog od ovih renomiranih majstora sa foruma??? A kad prestaje da vuce iznad 3k rpm. mislim da se onda iz nekog razloga prebacuje u safe mode..

Sent from my P6-U06 using Tapatalk

Link to post
Share on other sites

Nisam merio kompresiju. Ali da nije dobra ne bi mi ni palio sad bez grejaca. Posto nijedan ne radi.

Nisam jos zvao majstora. Danas slavim. Pa sam sve to odlozio do ponedeljka. A i malo da se zivci slegnu.

Sent from my GT-I9060 using Tapatalk

Link to post
Share on other sites

Ti se brate napati, el nemas u blizini nekog od ovih renomiranih majstora sa foruma??? A kad prestaje da vuce iznad 3k rpm. mislim da se onda iz nekog razloga prebacuje u safe mode..

Sent from my P6-U06 using Tapatalk

Pa nema pravila cim dodje na vece opterecenje ugasi turbo. Sto je veci stepen prenosa ranije ugasi.

Sent from my GT-I9060 using Tapatalk

Link to post
Share on other sites

Nisam merio kompresiju. Ali da nije dobra ne bi mi ni palio sad bez grejaca. Posto nijedan ne radi.

Nisam jos zvao majstora. Danas slavim. Pa sam sve to odlozio do ponedeljka. A i malo da se zivci slegnu.

Sent from my GT-I9060 using Tapatalk

Premeri kompresiju,mozda je opalio dihtung pa ti mesa kompresiju,jel ako je sve u redu kao sto kazes nema sta drugo da zeza.I vidi map senzor na usisu.

Link to post
Share on other sites

Probavao sam i drugi map senzor na usisnoj.

Pa pazi ne kosta me nista da proverim kad budem grejace menjao,tako da cu videti.

A nemam nikakve potrosnje ulja,niti vode. Evo na 5000km nije se pomerilo na meracu od ulja. Voda takodje,nisam nista dolivao.

Sent from my GT-I9060 using Tapatalk

Link to post
Share on other sites

Probavao sam i drugi map senzor na usisnoj.

Pa pazi ne kosta me nista da proverim kad budem grejace menjao,tako da cu videti.

A nemam nikakve potrosnje ulja,niti vode. Evo na 5000km nije se pomerilo na meracu od ulja. Voda takodje,nisam nista dolivao.

Sent from my GT-I9060 using Tapatalk

Nemora da trosi ni ulje ni vodu a moze da progori.

Link to post
Share on other sites

Ne dimi ni tada nista. Na ekonometru padne potrosnja na 10-12l. A kad vuce kako treba uvek je na kraju u 20l.

Probao direktno na turbo da dovedem vakum i tad ne gasi turbo tad vuce non stop samo zvizdi. Ali ne povlaci tako jako kao kad ide preko ventila turbine,verovatno jer je geometrija uvek otvorena.

Sent from my GT-I9060 using Tapatalk

Link to post
Share on other sites

Vidi, ovo što stunter kaze sa kasnijim paljenjem (jel misliš na turbo rupu?) verovatno nije kod tebe jer kod tebe se turbina, sem što kasno kreće, naglo gasi taman kada treba da praši maksimalno.

Ovo što Boban kaže isto nije verovatno jer bi motor u tom slučaju gubio snagu linearno i zanemarljvo. Mislim da ne bi ni osetio da gubi malo kompresije na nekom cilindru jer ja sa 318d nisam osetio kada mi je puštao na šajbi dizne.

Ako nije mehanički problem (a ne znam šta još nismo pretresli?) onda mora da bude do softvera.

Možda je pravo vreme za besplatno čipovanje kod kolege Tourqe-a? :)

Link to post
Share on other sites

Ja govorim iz licnog iskustva koji sam imao na svom autu,znaci krene da puni i odjednom rupa,nije gasio turbo ali osetno slabije vuce,nema sta nisam radio dok mi dihtung na glavi nije skroz izgoreo izmedju petog i sestog cilindra i to se onda i culo.

Zamenio dihtung glave uradio komplet glavu i nikad vise.

Link to post
Share on other sites