Recommended Posts

Imam problem sa E38 740i 1996 godiste od pre par dana nece da mi upali,pre toga u toku voznje je prestao da radi na sve cilindre i kao prebijen sam ga dovezao do kuce parkirao i tek sutradan pokusao da ga upalim ali nije mogao,samo vergla i to je sve.Nije dimio,jedino sto se desavalo od kad je kod mene (nekih 6 meseci) ponekad kad ga prvi put palim ujutru nije radio na sve cilindre,ali kad se ugasi i ponovo upali sve bi bilo ok.Vozio sam ga svaki dan i to bi se desavalo od prilike svaki treci dan sve do sada.Zanima me da li neko zna sta bi mogao da bude problem,pa da vidim da li da ga popravljam,prodajem ovako ili sta vec,jer sam vec bacio oko na drugi e38.

Link to post
Share on other sites

Proverio sam je radi,to je bio prvi problem kad sam ga uzeo,pumpa je promenjena stavljena nova orginalna i posle toga sam sipao samo kvalitetno gorivo omv maxmotion 100 u Srbiji i kad sam preko samo shell v-power 100 oktana.

Link to post
Share on other sites

a senzor radilice?

Link to post
Share on other sites

Nadjes neki ispravan i probas. Ali u svakom slucaju skini senzor i ocisti ga pa probaj da li ce da pali moguce da se samo zaprljao, drugarov Forester je slicno brljavio, skinuli senzor, ocistili ga ubrusom i kontakt klinerom, vratili nazad i radi ko sat.

Link to post
Share on other sites

Pokidalo se to spolja sad sam malo detaljnije pregledao,ali unutra su cetiri zice neostecene,malo sam gledao po netu (

) pa sam i ja izmerio otpor meni pokazuje 534 oma,svecice sve bacaju varnicu,pumpa za gorivo radi, nemam trenutno drugi senzor da probam,a nisam 100% siguran da je do njega.
Link to post
Share on other sites