Recommended Posts

Posto sam prodao e60 dosadili su mi konstantne poajete majstoru i njihovim "ovlascenim" servisima gledao sam da ispunim sebi djecacki san :) e38. E sad ovdje ih ima jako.malo tj malo da valjaju nesto gledao sam 730d i sve su skoro neki krsevi e sad ima neki 740d na placu raspitao sam se provjerenom ima servisnu knjigu i daju 12 mjeseci garancije na njega samo mi je taj v8 dizel totalna nepoznanica. Da li je neko.imao iskustva sa njim s ovim 3.0 sam imao.iskustva u e39-ki i bio je vrhunski za razliku od e60 sto.mi.je bio najgori bmw od svih sto sam imao a papreno je bio placen

Link to post
Share on other sites
  • Replies 61
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

A sta cemo za svakog bmw su djelovi poskupi a sa svakim sam se fino navozao sem sa ovom e60 ne znam.je li to bilo konkretno do mog auta ili su svi losiji ali sam se razocarao a zestoko je bio placen i prije neki dan komsija mi da da probam e38 koja je samo razlika i odusevio me pogotovo nakon takvog iskustva sa e60 cini mi se da su ta starija auta mnogo bolja

Link to post
Share on other sites

Na e60 su usrali sa elektronikom,kompjuterima i senzorima kojekakvim,mnogo bolesti i komplikacije za jedan auto,zato ti se i smucio.

E39 i e38 nisu toliko iskomplikovani,pa su samim tim redji sa problemima i nije ih toliki problem resavati.

Link to post
Share on other sites

Licno ja nevidim koji sledeci bmw bi mogao da kupim,a da nebudem rob odrzavanja i da ga vozim ko covek. Tako da sam resio da se zadrzim na e39,jer zadovoljava sve moje kriterijume.

Link to post
Share on other sites

SVI AUTI SU DOBRI KOJI SE ODRZAVAJU.........

Mahom se kupe izvozana auta na placu za nekoliko stotina evra manje i nekoliko stotina hiljada kilometara vise i ne odrzavana.......opet ponavljam naj izvikaniji motor n42 lik ga kupio sa 40000km....servis na svakih 5000km i do sada je zgazio oko 600 000km bez popravke motora....ostali kazu da je budala i menjaju ulje na 30 000 km i samo kukaju kako vvt motor ne valja.....svaki dan se upali po lampica na tabli koja mahom uzrokuje paljenje sledece lampice...kad dodje na popravku one se obicno gase nakon zamene delova koji se KUPUJU....i onda bmw postaje krs i ne valja nista......

Mislite o tome....ne kvari se auto sam od sebe.....

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Odustao sam od 740d nije mi se dopao uzivo nesto a snimio sam vrhunskog 730d individual teget i spolja i unutra sa kozom u bez boji i teget savom po sjedistima auto ludilo sad samo da smislim na koji nacin da ga dovedem ovamo :)

Link to post
Share on other sites

Kako se održava? Onako kako fabrika NE propisuje? Ne treba menjati ulje na 5k kilometara, to je sumanuto. Treba kupiti original ulje i menjati ga kako fabrika propisuje. A ako sipamo imitacije ulja, što je najčešći slučaj u srbistanu, onda verujem da je Klinik u pravu za interval.

Link to post
Share on other sites

Mozda gresim ali ta ista fabrika je propisala zamenu ulja za uslove normalne exploatacije......ne sa uljem nepoznatog porekla......cak u 99% prodavnica i sigurno ne sa gorivom naseg ne kvaliteta.....svaki dizel motor otvoren iz inostranstva sam kompletan oprao sa 2 textar spreja...pokusaj oprati onaj 2 ili 3 god vozen kod nas.....ja na svim mojim autima bmw 10w40 menjam na 5000km a 5w30 na 10000.....728 mi je sastavljen pre 4 god i ukupno presao oko 140 000km bez i najmanjeg kvara na motoru.....ja cu nastaviti da radim sebi kako sam i radio a sto se tice drugih ne moraju ni menjati ulje......

Link to post
Share on other sites

Cenim tvoje profesionalno mišljenje i verujem da si u pravu. Nisam znao da govoriš o 5k intervalu za 10w40 već sam kontao da se odnosi na 5w30 što mi bi malo. 10k je stvarno gornja granica za ove falsifikate što sipamo. Upravo oko 10k krene da mi se spušta nivo sa maksimuma i to je krajnji trenutak za promenu.

Link to post
Share on other sites

Odustao sam od 740d nije mi se dopao uzivo nesto a snimio sam vrhunskog 730d individual teget i spolja i unutra sa kozom u bez boji i teget savom po sjedistima auto ludilo sad samo da smislim na koji nacin da ga dovedem ovamo :)

daj link :)

Link to post
Share on other sites

Mozda gresim ali ta ista fabrika je propisala zamenu ulja za uslove normalne exploatacije......ne sa uljem nepoznatog porekla......cak u 99% prodavnica i sigurno ne sa gorivom naseg ne kvaliteta.....svaki dizel motor otvoren iz inostranstva sam kompletan oprao sa 2 textar spreja...pokusaj oprati onaj 2 ili 3 god vozen kod nas.....ja na svim mojim autima bmw 10w40 menjam na 5000km a 5w30 na 10000.....728 mi je sastavljen pre 4 god i ukupno presao oko 140 000km bez i najmanjeg kvara na motoru.....ja cu nastaviti da radim sebi kako sam i radio a sto se tice drugih ne moraju ni menjati ulje......

Cenim tvoje profesionalno mišljenje i verujem da si u pravu. Nisam znao da govoriš o 5k intervalu za 10w40 već sam kontao da se odnosi na 5w30 što mi bi malo. 10k je stvarno gornja granica za ove falsifikate što sipamo. Upravo oko 10k krene da mi se spušta nivo sa maksimuma i to je krajnji trenutak za promenu.

Govori ti to zato sto je kod nas na trzistu 3 klasa ulja....1 l castrola 750-1000 din u prodaji.... sve ostalo je na vama licno dal cete ili necete da menjate ulje...

Link to post
Share on other sites

Sada sam skapirao, objasnio si mi zašto mi je Klinik rekao to o ulju.

Daniel izvini što ti trujem temu, neću više.

P.S.

Miki radi se o mišljenju na koje svako ima pravo - bitno mi je šta sipam u kola pa se interesujem u vezi toga.

Link to post
Share on other sites

Nego šta mislite u Delti ulje za 2300 dinara litar da li je 100% nemački original?

Ja sam to ulje dugo sipao u moj auto i mogu ti reci da je neuporedivo bolje nego sto je ono iz BMW Line-a.

Link to post
Share on other sites