Recommended Posts

duga svetla su za pohvalu,ali kratka,jos malo pa katastrofa.narocito po kisi,naravno nocu ili u svitanje/sumrak.farovi su dobro postavljeni,pod pravilnim uglom(valjda),20tak metara ispred kola prave ono karakteristicno osvetlenje,vise s desne a manje s leve,znate na sta mislim.nego, sve je to nekako slabo,nije to to.ispada da je bolja kratka imao moj stari FIAT 1500,ili barem su imali ista sto nikako nije dobro jer se ti automobili ne mogu uporedjivati.stakla su o.k.,nisu mutna ili polomljena.fabricke 55w sam zamenio(pitao autoelektricara)sa 100w i nisam dobio skoro nista.negde sam citao,mozda i ovde da ako se u faru skinu one stvari u sredini(jbg ne znam kako se to zove),sto moji farovi imaju,da je onda svetlo mnogo bolje.sta da radim,izbuljim oci vozeci nocu a ne mogu stalno da koristim duga,nisam toliko djubre kao neki nazovi vozaci.u pitanju je e30,318i,87.god.

Link to post
Share on other sites
  • Replies 58
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

To je karakteristicno za tvoj model. Isti problem je i sa e34 (okrugli farovi) i nakon silnih podesavanja rezultat opet nije zadovoljavajuci. Najbolje resenje je xenon. Znam da nije bas jeftina investicija, ali sta je, tu je. Xenon, em sto extra izgleda, em, resavas svoj problem.

Kao sto rekoh, nije bas jeftino na prvi pogled, ali je ta cena prava sitnica u poredjenju sa rizikom sletanja sa puta, sto se meni desilo.

Prijatelju, ne zali pare kada su sigurnost i glava u pitanju.

Link to post
Share on other sites

I ja na E34 imam isti problem, i neminovna je investicija u Xenon i to 1500K, probao sam sa 100W bele H1 , prao sam farove iznutra i malo bolje ali ne dovoljno.

Link to post
Share on other sites
I ja na E34 imam isti problem, i neminovna je investicija u Xenon i to 1500K, probao sam sa 100W bele H1 , prao sam farove iznutra i malo bolje ali ne dovoljno.

postoji li neka jeftinija varijanta da se resi problem jer nisam nesto pri lovi kad je u pitanju xnenon?

Link to post
Share on other sites

Daj, ne zezajte coveka, ima problem pa mu pomozite ako mozete. Prijatelju ako nemozes da sebi priustish xenone, probaj da skinesh farove sa nosacima zatim skini sijalice i u rupu gde su one bile sipaj domestos rastvoren vodom ili Mer glass i ostavi 15ak min., a onda tusem pod vecim pritiskom isperi toplom vodom. To isto ponovi ako ima potrebe a onda ih stavi na sunce da se lepo osuse. Bice bolje za 20% i jos mozes da stavis one kao "Xenon"plave sijalice od 100W i onda nije lose.

PS: Xenoni postoje zadnjih par godina a kako se ranije vozila petaja- zar samo po danu?

Link to post
Share on other sites

A ima jos bolja varijanta. Posto E34 vise nemoze da ide brzo das na dva ciganceta 100 kinti i dve baterijske lampe( pozeljno LED- made in China)i teras ih da trce na jedno 30-40m ispred tebe. Sigurno bolje od Xenona a za 100e kolko traze za tu zajebanciju mozes da vozis 80 noci , koliko inace i traju China Xenon..........

PS:Sala mala..........................

Link to post
Share on other sites

ja sam stavio Osram Night Breaker sijalice i jako sam zadovoljan. Kostaju oko 800 din komad a u Metrou su na snizenju 500. To ti je najjeftinija varijanta a da nije xenon :lol:

Link to post
Share on other sites
A posto je ta jeftina varijanta, moji cigancici oce da idu na Adu Ciganliju na odmor pa moram da nadjem zamenu.Hahahahaha

h1 - 150e 6000k

i BI XENON - 180e

kontakt telefon 063 376 244

Link to post
Share on other sites
...farovi su dobro postavljeni,pod pravilnim uglom(valjda),20tak metara ispred kola prave ono karakteristicno osvetlenje,vise s desne a manje s leve,znate na sta mislim....

vidi ti da li su tebi farovi dobro nastelovani (na onom optickom uredjaju)..ja sam takvo desno-levo osvetljenje imala sa rastelovanim farovima..tj..slabi su mi bili nosaci farova pa su se dva fara stalno klimala..

Link to post
Share on other sites

Kad sam cuo kakav problem imas " (lampica od rucne stalno svetli)", odmah mi je bilo jasno zasto su ti slaba svetla.Prosto,

pa lampica za rucnu ti vuce struju i onda je na farovima slab napon. Hahahahahahaha, sorry nemoj da se ljutis, malo se salimo kad se ukaze prilika.Pozdrav!

Link to post
Share on other sites
vidi ti da li su tebi farovi dobro nastelovani (na onom optickom uredjaju)..ja sam takvo desno-levo osvetljenje imala sa rastelovanim farovima..tj..slabi su mi bili nosaci farova pa su se dva fara stalno klimala..

i meni je to palo na pamet.probat cemo,probat.nekako mi mi baca svetlo tik ispred kola,ali bas, i nema neku potrebnu visinu.samo sto ni jedan od tih nosaca nece ni da mrde.pre cu da ih polomim nego sto oni krenu da se odvijaju.

Link to post
Share on other sites
samo sto ni jedan od tih nosaca nece ni da mrde.pre cu da ih polomim nego sto oni krenu da se odvijaju.

Ja pre neki dan isla na stelovanje novih farova i covek lepo kaze..prvo odmasti srafove koji su zapekli da ih ne bi polomio, pa tek onda dodji na stelovanje...mislim da se koristi VD sprej..jedan decko sa foruma se angazovao oko toga, javicu ti sta je on koristio za to...

Imamo isti auto, moja oborena svetla su relativno korektna...uglavnom sto me nocu nervira to je sto me zaslepljuju xenoni iz suprotnog smera. :prankster2: pozdrav

Link to post
Share on other sites

ljiljo ne lazi samu sebe i druge da su ti "oborena svetla relativno korektna"...

ni na jednoj e30 nisu, pa ni kod tebe

a xenoni te zaslepljuju jer sve vreme chkiljish kroz shoferq poqshavajuchi da se skoncentrishesh na ono vidnog polja shto ti daju oborena svetla (tinjalice)

i naravno, kada ti iz suprotnog smera naidju xenoni, is3pujesh se da je pored tebe proshao gromovni ilija lichno :prankster2:

Link to post
Share on other sites

ljudi,pa kako se vozilo do sada,jedno 100-k godina bez xenona?nemojte da preterujete!jeste da tehnologija napreduje i da je treba pratiti,zato i napreduje,da poboljsa svakodnevni zivot,tj.da poveca standard,ali prosto pitanje stoji i dalje!mom caletu su oci verovatno ispale buljeci na put vozeci ficu 1000 km kroz staru Jugoslaviju,ali ju je prosao,uzduz i popreko,a mi sad ovde,brate xenon ovo,brate xenon ono!da se ne lazemo,vecina nasih vozila su sisla sa bajerishe motoren werke,kad ni tamo nisu znali za xenon,pa su se vozili od Evrope do J.Amerike.pitanje stoji,a to je kako da imamo dobra svetla a da nisu xenon,jer u nasoj divnoj zemlji za vecinu,uz svu ljubav prema belom propeleru,je ipak velika investicija. :prankster2:

Link to post
Share on other sites
ja chu za 200e da vam dam 2 bixenona :prankster2:

Jel i dalje vazi bi-xenon za 200e kod tebe? I koliko para bi bilo sa sve maglenkama? :prankster2: :prankster2: :prankster2:

Link to post
Share on other sites