Recommended Posts

Extra bratac! Samo da prvo ochistim dugove,registrujem auto i ugradim plin i odmah pravimo bi-xenon,maglenke nemam joshuvek :prankster2: a chim i njih ugradim i tu stavljamo xenone. Ne mogu bre vishe da chkiljim nocu,ocoravi bre,i josh kad naidje u susret neka stoka sa daobrim farovima i ne skrati svetlo.. Uhh.. sa tri xenona ima da mu napravim rengenski snimak :prankster2:

Link to post
Share on other sites
  • Replies 58
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

To cesh ti da vidish,ne znam stvarno. Ali u glavnom ja bi stavio xenon i u duga ako moze,za maglenke sam se shalio ali ako bi bila neka sportska cena i ako to moze da se odradi shto da ne..

Link to post
Share on other sites

Originalni farovi bilo Hella bilo Bosch ukoliko imaju dobra sociva i dobro su nastelovani su sasvim dovoljni za osobu koja ima iole normalan vid.Lepo Riverman kaze kako se do sad vozilo bez ksenona.Ja na e30 nikad nisam video ksenone.Pitanje je sta podrazumevate po pitanju ksenona (To pise i na najbuvljackijim sijalicama)Koliko ja znam takvi farovi imaju providna sociva temperatura unutar fara je veca.Niko od vas ne pita kako ce se ti farovi smestiti kako ce se ti farovi smestiti u nosace i koji je efekat tih sijalica koji se stavljaju u farove koji nisu predvidjeni za to.Daj Babicu sliku tog ksenona za e30 od 80e da vidimo da li je to neki divcos od Kineza ili nije?

Link to post
Share on other sites

Definitivno to nisu ksenoni kao kod novijih vozila nego imitacija ksenona na postojecim farovima.Da li socivo tog obicnog fara izdrzava visoku temperaturu,da li se ugradjuju dodatni relei zbog vece snage,koji je uopste vek tih sijalica i da li te sijalice skracuju vek farovima,zasto to niko ne pita?Izgleda da se samo prica o ceni (te je korektna te nije) a druge stvari su izgleda za vecinu nebitne skrozzz!!!!!

Link to post
Share on other sites

Na te xenone imas godinu dana garancije, i na balast koji napaja sijalicu i na samu sijalicu. Xenon sijalica je jacine 35w sto znaci da stvara manju temperaturu. Neka znalci kazu koja je razlika u trajanju izmedju obicne i xenon sijalice i mislim da ce vam sve biti jasno o isplativosti xenona da ne spominjen nocnu voznju.

Link to post
Share on other sites
gago 2 240e

za ljilju i rivera po 80e

eto

nema na chemu :)

kad resim registraciju i neke stvari(a reci cu vam koje kad za to dodje vreme,umrece te od smeha),cujemo se!poz. :P

Link to post
Share on other sites

Ja narucio xenone za 120e, stizu za 5 dana i stavljam ih.kad bude gotovo recicu vam vredi li toliko ili je samo galama.

Link to post
Share on other sites
Definitivno to nisu ksenoni kao kod novijih vozila nego imitacija ksenona na postojecim farovima.Da li socivo tog obicnog fara izdrzava visoku temperaturu,da li se ugradjuju dodatni relei zbog vece snage,koji je uopste vek tih sijalica i da li te sijalice skracuju vek farovima,zasto to niko ne pita?Izgleda da se samo prica o ceni (te je korektna te nije) a druge stvari su izgleda za vecinu nebitne skrozzz!!!!!

Naravno da nisu xenoni kao kod novih vozila,jedan xenon far sa novijih vozila koshta 1000e i vishe,pa ti vidi,ali za ponudjenu cenu ovo shto nudi Babic je sigurno najbolje reshenje za e30 i e34 koji generalno fabrichki imaju loshe kratko svetlo.Ostalo ti je pojasnio Shone a i Babic lichno. Daleko od toga da je bilo kome nebito shta kupuje i ugradjuje u svoj auto. Skoro je moj drug ugradio u svoj Audi 100 c4 nove farove i u njih neku nemachku varijantu xenona koju je platio 350e samo za kratka svetla a u duga je stavio night breaker sijalice(http://www.autoexpress.co.uk/products/products/213003/osram_night_breaker.html),pored xenona u kratkim generalno duga svetla mu i ne trebaju. Pored toga kada upali duga svetla,stvar postaje sasvim jasna.. i pomalo smeshna.. jer koliko god bile dobre ove sijalice razlika izmedju boje i jachine svetlosti koju daje xenon i njihove je ogromna. Uz to na samom pakovnju obichnih sijalica 90+ pishe da im je vek trajanja skracen.. da daju povishenu temperaturu.. i tako.. Do sada sam imao uvek stare automobile sa kilavim farovima(na bivshoj kockici su bili ubedljivo najkilaviji) i zbog toga sam par puta bio u jako nezgodnim situacijama a o umoru posle nocne voznje nema potrebe da pricham.. Dosta je bilo,za ovu cenu koju nudi Babic neka traju "kinezi" dok traje garancija na kratkim svetlima a duga ce valjda da potraju bar malo duze :) . Kvalitet osvetljenja "kineza sam video i mogu reci da se ne razlikuje ni malo od onoga shto daje "shvaba" za 350e samo u kratkim svetlima. Saberi koliko "kineza" ide u ovih 350e i pogledaj procenjenu duzinu trajanja xenonskih sijalica pa je prepolovi zbog toga shto su "kinezi" i dobicesh reshenje.. Chovek je trazio reshenje za problem sa farovima i dobio je najbolje reshenje po chak i za mene prihvatljivoj ceni. Ps:Nekad se vozilo i uz fenjere i za njih ne trebaju dodatni releji ali ih zeza temperatura na sochivu.. :P e sad da li im je cena ok ili nije.. :P

Link to post
Share on other sites

bogami, duboko se ovde zaslo u temu... ja licno nemam nista protiv xenona, i sutra bi ih stavio da imam KVALITETAN far u koji bi to sve moglo da legne, ali auto je 91 godiste, sto znaci da farovi nisu u bas najboljem izdanju, a ako bih kupovao druge, to bi morali da budu samo novi farovi,nikako polovni, jer ttime nista ne bi dobio. a novih farova u beogradu nema nigde za moj model. ima do 90 og godista ali za mene nigde nema, bio sam u drinjaku a on kaze - pa,,, to bi morao da ti narucin direktno iz nemacke ,,, pa da cekas dok stignu,i kad bih ti rekao cenu ti bi pao u nesvest. sto znaci - covek mi ladno ni cenu nije rekao, misli pascu u nesvest, misli da samo on moze da sebi priusti nove farove - jednom recju SABAN !!!!!!! i tako sam odustao od novih farova barem originalnih i jedino sto bih sad mogao da uredim je da kupim angel farove, a za njih ovde deru, pa trazim neku kombinaciju preko e-bay-a sa jednim drugom. ZAKLJUCAK ove podugacke price - ako hocete xenone na e30 da stavite kostace vas mnogo vise nego sto mislite, jer cete morati da kupujete i farove i xenone. JEDINO TAKO ce sve to izgledati kako treba, pa ko moze da priusti - samo napred. ja se nadam da cu ja to odraditi za par meseci...

Link to post
Share on other sites

Definitifno je to shto ti kazezesh najbolje reshenje,novi farovi+xenoni,ali i u dobrom polovnom faru snaga xenona daje mnogo bolji rezultat od neke obichne sijalice shto je poenta ove priche.. Ko ima para za nove farove i xenone(shvabske recimo),svaka chast,samo napred,ja nemam..

Link to post
Share on other sites

ja se psihicki pripremam da fizicki uzmem neke pare i odradim to... xexexe

bice i toga, pa ne moze bas sve odma, treba i malo strpljenja

Link to post
Share on other sites

kakvi bre novi farovi??? ste vi normalni???

u kakvom li su ti farovi ako kapirate da vam trebaju novi?

pa nisu bre to paknovi, lamela ili ne znam ti ni ja vech shta...

kada bi ste samo znali koliko su ti farovi komplikovani za otvaranje, tj. koliko su dobro oni zadihtovani i da je sa spoljne strane staklo a ne plastika i da ta plastika koja sluzi kao qchishte je maltene vechna stvar i sochiva koja su unutra na nosachima su jebote neushtiva...

koji vam je bre moj?

jeeedino shto moze da pravi problem kod svega toga su oni krstasti shrafovi koji sluze za shtelovanje visine i ugla osvetljenja koji su o5 u dobrom stanju (sigurno) ali od ne korishchenja malo korodiraju pa im je potrebno samo malo paznje u smislu razradjivanja

to je sve...

iz mog isqstva, jedino shto ne valja za farove je upotreba onih plavih (xenon look) sijalica koje svetle belo a ne zuto. istina, jesu bolje od regularnih ali njihov radni vek je daleko krachi od obichnih sijalica i kao posledicu njih hoche na onom reflektoru svetla unutar fara da uvati temperatura i da pochne da ga krivi malo...

Link to post
Share on other sites

Babicu ne moj da se palish i zarish nego spremaj te "kineze" za ugradnju,dizem kredu ovih dana i chim legne kinta pravimo te xenone. Da ne moram da vracam dugove ugradili bi ih u ovo http://cgi.ebay.de/schwarze-Scheinwerfer-B...Q2em118Q2el1247 a ovako cemo u obicne dobre polovne. Kazi da nov far nije bolji od polovnog pa da ja tebe pitam koji ti je tvoj.. Prochitaj bre brate prvo ko je shta napisao pa padaj u vatru. Bilo bi dobro da se moze problem loshih farova reshiti kupovinom novih farova i ugradnjom xenona ali poshto lik koji je zapocheo temu a i ja to ne mozemo ostajesh nam ti sa svojim "kinezima" kao definitivno naj bolje reshenje. Pozdrav brate!

Link to post
Share on other sites

I konacno:

08062008310yu1.jpg

08062008311fp7.jpg

I nisam mogao da sacekam da ih montiram sutra ,nego se mucio po mraku...........

08062008312qn4.jpg

...................,al se isplatilo.....................:

08062008313mb1.jpg

08062008315ro3.jpg

Zadovoljan sam kako je ispalo,inace Xenoni su 12000k i placeni 120e,montaza Ja.

Ostalo da sutra u nekom servisu nastelujem farove i da picim ne samo danju nego i Nocom.

Link to post
Share on other sites

Inace farovi su ostali netaknuti,znaci u svakom momentu mogu da stavim obicne sijalice al mi ne pada na pamet.

Link to post
Share on other sites

Kod mene na desnoj strani ispod haube ima mesta pa nista lakse, a na levoj je tu ono cudo za servo,ABS,neki releji,osiguraci i ...., pa nema mesta ni za sraf kamo za trafo, al sam ga nekako uglavio .Slikacu sutra po danu pa cu da okachim.

Link to post
Share on other sites