E90 320d Automatik


Recommended Posts

Evo me posle 4 godine ponovo u bmw-u. Dakle predhodni je bio e39 525i u kompletnoj M opremi, kog verovatno nikada nisam ni prezalio sto sam prodao al dobro, vazno da je BMW opet u garazi.

Dakle u pitanju je E90 320d 11.2005.god automatik, koza, bixenon, sportsko ogibljenje, sportski volan, idriv profesnal, 18 felne i to bi bilo to onako od nestandardne opreme. Presao 195 hiljada, kupio ga na licitaciji u Italiji od bmw dilera.

Evo par fotografija da vidite o cemu se radi:

20150920_143842.jpg

20150920_143826.jpg

20150920_100226.jpg

Da na vreme opredelimo naslednika

20150920_103410.jpg

Link to post
Share on other sites

Gume imam 4 miselin u garazi nove, kupio ih za predhodni auto letos na nekoj akciji samo mi 16ice delne hvale al nace se nesto.

Imam jednu dilemu, da li na ovom motoru ima potrebe skidati klapne na usisnoj grani, jedni kazu da drugi ne sad neznam sta da radim, kako se ponasa kada se skinu i proizvodi li neki drukciji zvuk iz usisa neko zvizdanje mozda, svasta ljudi pricaju. Na Alfi 159 sam imao to neprijatno iskustvo da su otpale i sjebale mi turbo,sad nisam pametan?

Link to post
Share on other sites

Ja sam na tom motoru, odmah skinuo klapne. I znam da je skinulo jos par ljudinsa foruma. Pak76 je imao lose iskustvo tj. otpala je klapnica i napravila lom. Pa ti sad vidi sam. Inace auto ti je lep. Uzivaj u njemu.

P.S. Posao sa prepravkom stopova je prava stvar. Drugi auto.

Link to post
Share on other sites

Da, stopovi su ga bas izmenili, evo jedna fot gde se lepo vidi.

20150918_151604.jpg

A sto se tice klapni kakva su vam iskustva posle skidanja, posto sam i ja resio da ih odstranim jer je rizik prevelik ostaviti ih. I ako imate predlog gde da odradim, odgovara mi naprimer Novi Pazar, Kraljevo, Cacak pa ako znate neki proveren servis iz iskustva u ovim gradovima?

Link to post
Share on other sites

Da li je neko stavljao led markere u postojece prstenove na e90,prvenstveno me interesuje prolaze li kao dnevna svetla jer bi ih ja prvenstveno za tu namenu kupio? Ima raznih u prodaji od 20,40 i 60w koji su i najskuplji i krecu se oko 70e.

Link to post
Share on other sites

Ja moje nisam dirao,pitam se ako tako otpadaju,to su ih u opte stavljali u fabrici,ili to nisu neto drugo izmislili.

Zato sto na 80.000 km predvideli zamenu grane upravo zbog toga. Imas po stranim forumima pa procitaj.

Link to post
Share on other sites

Zato sto na 80.000 km predvideli zamenu grane upravo zbog toga. Imas po stranim forumima pa procitaj.

U pravu si Leone,malo sam se raspitivao kod drugara-mehaničara,na 80.000 planirana zamena grane uz servis.Zato se stavljaju čepovi da ne bi klapne otpale u motor.Mislim da ću i ja to uraditi čisto da ne brinem da mi se to može desiti.

Link to post
Share on other sites

isto sam odradio al u poredjenju sa drugarovim na kome jos stoje klapne malo je definitivno izgubio obrtnog em sto je malo bucniji.. Kad budem skidao klapne promjeni sva vakum creva i provjeri grejace kao i stanje ostalih delova koji se ne mogu menjati dok se ne skine usisna...

Link to post
Share on other sites

Danas crce leva prednja pozicija, tako da je sada hitnije resenje oko pozicije. Vidim mnogi su se zalili da led markeri brzo crkavaju, pa sad predlazite koje je najbolje resenje a da mozda moze da prodje kao dnevno svetlo a da ne rasklapam farove?

Link to post
Share on other sites